Apartament pokazowy Profbud

OKKPR
OKKPR

Data publikacji: 12.12.2018, Data aktualizacji: 29.06.2022

Średnia ocen 5/5 na podstawie 6 głosów

Apartament pokazowy Profbud
Deweloper Profbud zaprezentował apartament pokazowy na nowym osiedlu Awangarda w Warszawie. Za projekt wnętrz jest odpowiedzialna pracownia Tarnowski Division, która stworzyła przestrzeń pełną ponadczasowej elegancji, zainspirowaną stylem Art Deco.

Nowoczesne, prestiżowe Osiedle Awangarda, zlokalizowane nieopodal zrewitalizowanego Fortu Bema, powstało z myślą o ludziach ceniących nowoczesne rozwiązania i przestrzeń z jasno określoną wizją. Inicjatorem apartamentu jest Paweł Malinowski - prezes zarządu PROFBUD.

Ciemne kolory, szlachetne materiały wykończeniowe i swobodne nawiązania do estetyki art deco, stworzyły miejsce pełne wyrafinowanej elegancji. Jest to przestrzeń odważna, ale niepozbawiona ciepła, gdzie pierwiastek męski i żeński harmonijnie ze sobą egzystują. Paradoksalnie zbudowany na kontrastach tworzy spójną całość. Intryguje i inspiruje, pozostając na długo w pamięci.

Wnętrza, które oprą się modzie

Duet architektów – Agnieszka Kuratczyk oraz Szymon Tarnowski z pracowni Tarnowski Division stworzył projekt wnętrz apartamentu. W efekcie współpracy powstała ponadczasowa, nasycona przestrzeń pełna wyrafinowanej elegancji. 

- Zależało nam, żeby były to wnętrza, które oprą się modzie. Takie, które na długo zapadną w pamięć. Miała to być przestrzeń piękna i funkcjonalna. Staraliśmy się zestawić ze sobą różne szlachetne materiały, które razem będą tworzyć jedną, spójną, efektowną, nasyconą całość - opowiada Szymon Tarnowski. Agnieszka Kuratczyk dodaje, że jest to przestrzeń dla osoby, która otacza się miejscem, stworzonym dla niej jako tło do scenerii jej życia.

W czasach masowej produkcji, unikatowość szczegółu oraz meble projektowane z myślą o danym miejscu to cechy wyjątkowo cenne. Dlatego - do wyposażenia apartamentu zaproszono wielu specjalistów, którzy zadbali o to, by w przestrzeni znalazły się produkty najwyższej jakości. W tak wyjątkowej przestrzeni nie mogło zabraknąć dzieł sztuki. O ich dobór zadbał Szymon Tarnowski. W salonie znalazły się obrazy Aleksandra Roszkowskiego. Pokój spotkań zdobi twórczość mistrzów Polskiej Ilustracji Książkowej, w sypialni natomiast znalazły się kultowe dzieła Polskiej Szkoły Plakatu.

Mistrzostwo detalu

Każdy detal został tu bardzo konsekwentnie dopracowany. Co więcej, niemal wszystkie przedmioty zaprojektowano specjalnie na potrzeby tej realizacji. Rozmach, precyzja i ogrom twórczej energii, jakie twórcy włożyli w ten projekt, przyczyniły się do powstania nasyconej, wyrazistej i intrygującej przestrzeni. Robert Walaszczyk PROFBUD kierownik projektu:

- W tym projekcie największym wyzwaniem było skoordynowanie wszystkich specjalistów, którzy w tym samym czasie tworzyli swoje dzieła. Praca nad realizacją tej koncepcji była dla mnie wyjątkowym doświadczeniem. Efekt końcowy przerósł moje oczekiwania.

Źródło zdjęć: agencja OKK PR.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: