Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania Wrocław, Psie Pole, Swojczyce - 325 ofert w 2 inwestycjach

 • Murowana
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Swojczyce, ul. Murowana (6.3 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 6 690/m2
  Murowana
  Termin oddania: 3 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 80
  Powierzchnia: 39 - 87 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Dla inwestora 40 ofert
  PROFIT Development
 • Olimpia Port
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Swojczyce, ul. Kolumba/Marca Polo (5.8 km od centrum Wrocławia)
  Ceny od: 8 025 brutto/m2
  Olimpia Port
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 245
  Powierzchnia: 34 - 100 m2
  Liczba pokoi: 1 - 5
  Dla inwestora 111 ofert
  Archicom S.A.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • GreenPort

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Swojczyce, ul. Chałupnicza 7 (6.3 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  GreenPort

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Expander Nieruchomości
 • Polana Miłoszycka

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Swojczyce, ul. Miłoszycka 69 (6 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Polana Miłoszycka

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  ARKOP Deweloper
 • Nowy Port

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Swojczyce, ul. Chałupnicza/ Vasco da Gamy (6 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Nowy Port

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Inkom S.A.
 • Nowy Port III

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Swojczyce, ul. Chałupnicza/ Vasco da Gamy (6 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Nowy Port III

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Inkom S.A.
 • Swojczycka

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Swojczyce, ul. Swojczycka 116a (6.2 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Swojczycka

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  AK Future
 • Osiedle Przystań

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Swojczyce, ul. Chałupnicza (6.1 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Osiedle Przystań

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Republika Wnętrz - Grupa
 • Na Ustroniu

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Swojczyce, ul. Byczyńska (6.4 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Na Ustroniu

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Archicom S.A.
 • Nowy Port I

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Swojczyce, ul. Chałupnicza 3 (6 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Nowy Port I

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Inkom S.A.
 • Jabłkowe Sady

  Nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław, Psie Pole, Strachocin, ul. Zagrodnicza (7.4 km od centrum Wrocławia)
  Archiwalna
  Jabłkowe Sady

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Safehome Sp. z o. o.

Historia Swojczyc byłaby świetnym materiałem na film. Aktualne osiedle wrocławskie widziało już negocjacje szlacheckie, ogromne pożary, wielkie powodzie, zmianę granic oraz małe i wielkie wojny. Dziś piękne tereny dawnej wsi to atrakcyjna część mieszkalna Wrocławia, który z dumą chwali się różnorodną architekturą, dobytkiem i obywatelami rdzennie pochodzącymi z tego rejonu. Aktualnie Swojczyce są częścią osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów, w którym mieszka aż 6300 osób. Wschodnia strona stolicy Dolnego Śląska chłonie nowoczesną zabudowę, przyciągającą do Wrocławia osoby z całej Polski. Jej zaletą jest położenie na uboczu przy zachowaniu świetnej komunikacji z centrum miasta oraz resztą kraju ze względu na stację kolejową i połączenia transportu miejskiego. Miejsce to pełne jest bogatej zieleni, pięknych zabytków, boisk sportowych i organizacji, które pomogą rozwijać pasje. Na pierwszy rzut oka widać więc, że mieszkania we Wrocławiu, na Swojczycach to świetny wybór z wielu powodów.

Swojczyce – bardzo bogata historia

Być może niewiele osób mających mieszkania na wrocławskich Swojczycach zna bogatą i piękną historię tego magicznego miejsca. Osada Swojczyce początkowo była wsią. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą z XIII wieku. Choć przez lata należała ona do granic niemieckich, to jej nazwa wywodzi się z języka polskiego – od zaimka „swój”.

Najbardziej znanym zabytkiem jest tu kościół św. Jacka, który powstał w XVI wieku. W latach 30-tych ubiegłego wieku osada została wciągnięta w granice administracyjne Wrocławia. Jej ciekawa architektura przetrwała między innymi oblężenie rosyjskie podczas II wojny światowej, oraz powódź 1000-lecia w 1997 roku. Od tamtego czasu ta część miasta jest chroniona przed zalewami i bezpieczna dla mieszkańców.

Osiedle położone jest na wschodnim skrzydle Wrocławia. Znajduje się w pobliżu Akademii Wychowania Fizycznego. Mieszkańcy mogą wybierać się nad Odrę czy do ZOO, bo obydwie atrakcje są w pobliżu. Na odpoczynek polecany jest Las Strachociński będący świetną alternatywą dla miejskiego zgiełku. Osiedle zostało wybrane już przez 6000 mieszkańców, a przewiduje się, że w ciągu kliku lat mieszkania na wrocławskich Swojczycach kupi 20 000 osób!

Od 2017 roku mieszkania na wrocławskich Swojczycach są ulokowane w pobliżu stacji kolei miejskiej. Choć torowisko, które powstało w latach 20-tych XX wieku, było przez długi czas sprawne, to nie wykorzystywano go do ruchu pasażerskiego. Rok temu znów uruchomiono je w celu przemieszczania się obywateli stolicy Dolnego Śląska.

Samo osiedle nie jest ogromne, ale pozwala na bezproblemowe funkcjonowanie. Poza świetną komunikacją miejską znajduje się tam też szereg sklepów, aptek, banków, szkół czy opieka lekarska. To sprawia, że adaptacja po zakupie mieszkania na wrocławskich Swojczycach jest naprawdę prosta i szybka. Nie trzeba wydawać też kroci na zakup paliwa, by dojechać do centrum miasta. Od Panoramy Racławickiej dzieli mieszkańców zaledwie 7,5 kilometra.

Mieszkania we Wrocławiu na Swojczycach

Mieszkania na wrocławskich Swojczycach powstają, bo jest to osiedle, które przyciąga nowych mieszkańców. Ci oczekują funkcjonalnego miejsca do życia w bliskim sąsiedztwie samego centrum. Odbiorców zachęcają nowoczesne i funkcjonalne budynki. Ich lokowanie jest rozplanowane tak, żeby dawały użytkownikom swobodę ruchu i dostęp do zieleni.

Dostępne mieszkania we Wrocławiu na Swojczycach mają różną wielkość. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Wymarzone cztery kąty mogą zakupić zarówno osoby samotne, młode małżeństwa, rodziny z dziećmi, jak i wielopokoleniowe familie. Trzeba jednak pamiętać, że ogromne zainteresowanie może w końcu ograniczyć pole manewru. Chętni powinni się pospieszyć, bo jest jeszcze z czego wybierać.

Dostępne są lokale o wymiarach od 30 do nawet 126 metrów kwadratowych. Najmniejsze to jednopokojowe kawalerki, a największe mają aż 5 pokoi. Praktycznie wszystkie budowane mieszkania są otoczone bujną zielenią i mają szeroki dostęp do światła słonecznego. Nowoczesny design budynków, sporo wolnego miejsca, piękne krajobrazy i świetny dojazd to największe zalety lokali, które niedługo zostaną oddane do użytku. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy skoro są tak świetne, to nie będą też bardzo drogie?

Cena mieszkania we wrocławskich Swojczycach

Zanim przeanalizowane zostaną ceny mieszkań na wrocławskich Swojczycach warto sprawdzić, jak kształtują się w całym Wrocławiu. Obecnie średni koszt metra kwadratowego to około 6500 złotych. Warto wspomnieć, że w porównaniu z ostatnim rokiem ceny urosły o 5%. Dostępne analizy wykazują też prawdopodobną tendencję zwyżkową w kolejnych latach. Wniosek? Nie jest tanio. Średni koszt wrocławskiego lokalu to około 350 000 złotych.

Swojczyce są dalekie od takiej średniej. Tylko najlepiej wyposażone i ulokowane mieszkania podbijają cenę za metr do około 7000 - 10000 złotych. Są to jednak apartamenty o podwyższonym standardzie. Ci poszukujący tańszego rozwiązania z pewnością je znajdą. Bez problemu dotrą do ofert, których cena za metr kwadratowy wynosi około 5000 – 5500 złotych. Jak widać – ceny te nie są wcale bardzo wysokie w stosunku do całego miasta. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Większość mieszkań, które są gotowe do użytku, została już sprzedana. Warto zapisać się na odpowiedni termin i powoli załatwiać wszelkie formalności.

Wśród niektórych ofert można znaleźć też takie, w których kwota spada. Takimi ogłoszeniami warto się zainteresować, bo ewentualna „wyprzedaż” może być naprawdę korzystna. Deweloperzy oferują też wiele promocji i rabatów.

Inwestycje w mieszkania, we Wrocławiu na Swojczycach

Dlaczego opłaca się zainwestować w mieszkania na wrocławskich Swojczycach? Odpowiedzi jest wiele. Po pierwsze – to świetne miejsce do zamieszkania. Przemawiają za nim spokojna okolica, świetna komunikacja i ceny mieszkań. Po drugie – mieszkania na wrocławskich Swojczycach mogą być idealną propozycją dla małych przedsiębiorców i tych, którzy chcą swoje lokale wynajmować. Swojczycami z pewnością zainteresowani będą studenci. Do budynków Akademii Wychowania Fizycznego jest stamtąd kawałek – mieszkańcy muszą przebyć drogę czterech kilometrów. Patrząc na to, że Wrocław to duże miasto, jest to dystans bardzo niewielki. Przy Psim Polu (siostrzane osiedle) znajduje się również Akademia Wojsk Lądowych. Przedsiębiorcy mogą być natomiast zadowoleni z bliskości Śródmieścia, dobrych dróg dojazdowych i świetnej komunikacji.

Komunikacja to wielka zaleta

Świetnym sposobem komunikacji jest kolej miejska, która od roku dojeżdża na Swojczyce. Rozbudowano też komunikację autobusową. W planach jest budowa linii tramwajowych. Warto dodać, że dzieci i młodzież we Wrocławiu poruszają się komunikacją miejską do 21 lat bezpłatnie.

Komunikacja z osiedlem z pewnością będzie się rozwijała. Wiadomo, że w niedługim czasie mają powstać kolejne mosty, które ułatwią dojazd na Swojczyce. Rozwiąże to problem ewentualnych korków w tej części miasta.

Kiedy można spodziewać się nowych przepraw przez Odrę? Prawdopodobnie za kilka lat. Kończą się już fazy projektowania. Przez mosty przejedzie również tramwaj. Pewne jest to, że stare drogi zostaną odpowiednio przebudowane i poszerzone.

Jaką infrastrukturą dysponują Swojczyce?

Mieszkania na wrocławskich Swojczycach mają jeszcze inną, wspomnianą wyżej zaletę. To bardzo rozbudowana infrastruktura miejska, którą widać choćby na mapie osiedla. Główne ulice pełne są lokali gastronomicznych. Mieszkańcy odnajdą na miejscu organizacje pozarządowe, które dają możliwości wielu zajęć poza szkołą czy pracą. Nie trzeba obawiać się też braku opieki medycznej. Na osiedlu mieści się m.in. przychodnia dentystyczna. Swojczyce pełne są placówek edukacyjnych. Na miejscu znajdują się Szkoła Podstawowa nr 53 i przedszkola. Wspomnieć należy też o licznych sklepach, stacjach benzynowych, czy przychodni weterynaryjnej. W samym centrum ulokowany jest wspomniany wyżej kościół pw. Św. Jacka.

Swojczyce to świetne miejsce do życia

Podsumowując, można z czystym sumieniem stwierdzić, że Swojczyce to świetne miejsce do życia. Nie brakuje tam praktycznie niczego. Rozbudowane plany komunikacyjne, nowe inwestycje oraz bardzo dobre połączenia komunikacyjne zapewniają ogromny rozwój osiedla w najbliższych latach. Nie wiadomo jednak, czy w tym czasie (wraz z coraz lepiej rozwiniętą infrastrukturą) ceny mieszkań znacznie nie wzrosną. Warto więc rozważyć zakup mieszkania na wrocławskich Swojczycach już dziś. Być może będzie to inwestycja na długie lata.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij