Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe domy Serock - 5 ofert w 2 inwestycjach

 • Osiedle Panorama

  Nowe domy na sprzedaż legionowski, Serock, ul. Wyzwolenia 65 (14.1 km od Warszawy)
  Osiedle Panorama
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba domów: 1
  Powierzchnia: 110 m2
  Liczba pokoi: 5
  Dozbud Development
 • Osiedle Norwida

  Nowe domy na sprzedaż legionowski, Serock, ul. Norwida (14.6 km od Warszawy)
  Ceny od: 2 461 brutto/m2
  Osiedle Norwida
  Termin oddania: 1 kw. 2021
  Liczba domów: 4
  Powierzchnia: 175 m2
  Liczba pokoi: 4 - 5
  Anna Zaremska Nieruchomości
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Domy w Serocku

  Nowe domy na sprzedaż legionowski, Serock, ul. Wyzwolenia (14.2 km od Warszawy)
  Archiwalna
  Domy w Serocku

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba domów: wyprzedane
  Dozbud Development

Serock - idealne miejsce do zamieszkania

 

Serock to niewielkie miasto w województwie mazowieckim, znajdujące się nad Jeziorem Zegrzyńskim, nieopodal rzeki Narew, do której uchodzi w tym miejscu Bug. Najbardziej znane jest jako ośrodek wypoczynkowy, w którym znajduje się kilka hoteli, a także plaża nad jeziorem. Co ciekawe, niemal cały Serock musiał zostać odbudowany po tym, jak zniszczono go w czasie II wojny światowej. Dlatego właśnie miasto w obecnym kształcie wygląda inaczej niż pierwotnie. Z atrakcji, które się zachowały, można wymienić Grodzisko Barbarka - pozostałości po średniowiecznym grodzie. Wyżej wymienione rzeczy to nie jedyne, które skłaniają wiele osób do zamieszkania w tym mieście. Domy w Serocku są znacznie tańsze niż w Warszawie i jej ścisłych okolicach, a dojazd (40 km do centrum stolicy) zajmuje stosunkowo niewiele czasu. Przyjemna okolica pełna zieleni, plaże oraz rozbudowana infrastruktura miejska zachęcają zwłaszcza tych, którzy chcą uciec od wielkomiejskiego zgiełku. Dlaczego jeszcze warto kupić domy na sprzedaż w Serocku?

 

Domy w Serocku - dla łaknących spokoju

Odpoczynek wśród błogiej ciszy i zieleni, a jednocześnie zapewniony dostęp do sklepów i rozrywki - rzadko kiedy małe miasto może pochwalić się takim zapleczem, jak Serock. Mieszkańcy mogą tu skorzystać z masy atrakcji związanych z uprawianiem sportu na świeżym powietrzu. Niewątpliwie centrum życia miejskiego stanowi Jezioro Zegrze i jego okolice. Co prawda domy w Serocku powstają w pewnej odległości od zbiorników wodnych (ze względów bezpieczeństwa), ale jednak wciąż jest do nich blisko. Osiedla usytuowane są w obszarach pełnych zieleni. Dzięki temu mieszkańcy zyskują nie tylko świeże powietrze i miejsca na spacer, ale również większą prywatność. Warto dodać, że zazwyczaj nowe domy na sprzedaż w Serocku skupione są w bardzo kameralnych inwestycjach. Ich atrakcyjne położenie jest jednym z wielu czynników, które zachęcają kupców nawet z Warszawy do zamieszkania w tym niewielkim miasteczku.

Kolejnym jest jakość budownictwa. Większość domów w Serocku jest budowana metodą tradycyjną, ale z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów oraz technik budowania. Dzięki temu budynki charakteryzują się dużą trwałością i dobrze izolują. Niektóre z nich posiadają własne studnie i system ogrzewania za pomocą kotłów dwufunkcyjnych. Dzięki zastosowaniu dużych okien nie trzeba dodatkowo doświetlać domu sztucznym światłem. Budownictwo energooszczędne staje się obiektem zainteresowania coraz szerszego grona osób, które chcą płacić mniej za ogrzewanie, ale również dbają o środowisko. Większość budynków składa się z dwóch części - parterowej (kuchnia, pokój dzienny, łazienka) i piętrowej (sypialnie, garderoby, łazienki). Taki układ zapewnia oddzielenie strefy prywatnej od publicznej. Warto również sprawdzić, czy domy na sprzedaż w Serocku wyposażone są w garaże naziemne na świeżym powietrzu, czy w budynku.

 

Ile kosztują domy w Serocku?

Trudno określić średnią wartość domów w Serocku. Szacuje się, że jest to ok. 4 100 zł/mkw., jednak ceny budynków są tu bardzo zróżnicowane. I tak, w jednej inwestycji za mkw. można zapłacić ok. 3 200 zł, podczas gdy w drugiej już 4 500 zł. Co ciekawe, nabywca często może spotkać się tu z sytuacją, w której używane domy w Serocku sprzedaje się po wyższej cenie niż nowe. Wynika to choćby z tego, że te pierwsze są już częściowo wyposażone. Ich ceny są wysokie nawet, kiedy wymagają remontu i solidnego doposażenia. Mimo wszystko koszt zakupu domu w Serocku wydaje się nieporównanie niższy niż w Warszawie i jej ścisłych okolicach. Na plus przemawia także zielona i piękna okolica, czym nie może się pochwalić każda podwarszawska miejscowość.

Do ceny nowego domu w Serocku należy doliczyć również koszt jego wykończenia. Warto pamiętać, że niektóre firmy deweloperskie oferują system tzw. wykończenia pod klucz. Polega to na tym, że deweloper proponuje kilka rodzajów wykończeń, z których nabywcy wybierają jeden (drzwi, płytki, prysznice, podłogi itp.). Z reguły otrzymują wtedy w pełni wyposażoną łazienkę, a reszta mieszkania posiada drzwi, podłogi i pomalowane ściany. Rzadko kiedy zdarza się, żeby deweloper oferował również wyposażenie kuchni. Niemniej wykończenie pod klucz staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza że jego koszt jest stosunkowo niewielki.

 

Serock - komunikacja

Miasto znajduje się na północy, 40 km od centrum Warszawy. Do stolicy można dostać się m.in. drogami krajowymi nr 61 lub 62. Oprócz nich można skorzystać z wojewódzkich i  lokalnych dróg, których większość jest w bardzo dobrym stanie. Do granic Warszawy dojedzie się zaledwie w 20 min samochodem, do centrum - w ok. 30-40 min. Serock ma bezpośrednie połączenie z wieloma miastami, w tym stolicą za pomocą autobusów. Jest to jedno z miast, przez które nie przebiega żadna linia kolejowa. To niewątpliwie swoisty minus życia w Serocku, ponieważ pociągiem często dojedzie się szybciej niż autobusem.

Za to warto zwrócić uwagę na to, że w Serocku działa wypożyczalnia skuterów miejskich, co ma przyczynić się m.in. do większej dbałości o okoliczne środowisko. Po mieście i okolicach świetnie jeździ się również rowerami - zresztą rowerowe wycieczki są jedną z głównych propozycji miasta na spędzenie wolnego czasu. Osoby lubiące poruszać się po wodzie mogą skorzystać z turystycznego transportu wodnego. Wycieczki są organizowane m.in. z Warszawy.

 

Czy warto kupić dom w Serocku?

Z pewnością osoby marzące o posiadaniu własnego domu z ogrodem lub choćby tarasem mogą wymienić wiele zalet mieszkania w budynku jednorodzinnym. Należą do nich choćby posiadanie większej przestrzeni czy prywatność - w domu mieszka zazwyczaj tylko jedna rodzina. Zakup domu w Serocku ma wiele dodatkowych zalet. Wspomniana już zielona okolica, a także bliskość Jeziora Zegrzyńskiego zapewniają zarówno odpoczynek, jak i rozrywkę. Latem można tu uczestniczyć w wielu wydarzeniach m.in. wyścigach żaglówek. Możliwości wodnej rozrywki są ogromne: kajaki, grille na plaży, pływanie, piłka plażowa - te i wiele więcej atrakcji zapewnia właśnie zadbane Jezioro Zegrzyńskie. Jego obecność wykorzystuje kilka położonych nad nim miast, co i rusz organizując jakieś wydarzenia.

Kupując dom na sprzedaż w Serocku, nabywca ma zapewnione również piękne krajobrazy, którym może przyglądać się na spacerze lub nawet z okien własnego domu. Mieszka tam, gdzie wiele osób przyjeżdża, by odpocząć i nabrać sił. Serock już od kilku lat funkcjonuje jako miejsce, do którego latem zjeżdża się wiele osób, zwłaszcza z Warszawy, by skorzystać z plaży, jeziora i innych atrakcji. Dodatkowo w okolicy mieści się ogromna ilość rezerwatów przyrodniczych, gdzie można zorganizować wycieczki rowerowe i piesze. Ale Serock to nie tylko przyroda.

Miasto organizuje wiele sportowych i kulturalnych wydarzeń. Można tu pograć w golfa i piłkę nożną, a także np. posłuchać koncertów w Domu Kultury. Wiele osób bierze udział w warsztatach czy też imprezach organizowanych przez miasto. Popularne są tu akcje takie, jak Wymień odpady na sadzonki, które mają zachęcać do dbania o środowisko naturalne. Można również głosować i proponować projekty mające na celu polepszenie jakości życia mieszkańców, np. nowe place zabaw, miejsca wypoczynku czy rekreacji. Czy warto zatem kupić dom w Serocku? Z pewnością tak!

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij