Osiedle Przy Rolnej

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Rolna, oferowane bezpośrednio przez Spravia

Poznań, Wilda, Osiedle Wilda, ul. Rolna 31

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości. Mamy dla Ciebie 17 ofert w najbliższej okolicy!

Osiedle Przy Rolnej

5 zdjęć

Osiedle Przy Rolnej
Osiedle Przy Rolnej
Osiedle Przy Rolnej
Osiedle Przy Rolnej

Najbliższe inwestycje

Opis Inwestycji

Osiedle „Przy Rolnej”

Najbardziej poznańska z poznańskich dzielnic

Wilda to jedna z lepiej przemyślanych dzielnic w polskiej urbanistyce – z pięknymi, dziewiętnastowiecznymi kamienicami, architekturą przemysłową i Rynkiem Wildeckim. Historia osadnictwa na tym terenie sięga XIII wieku. Trzy wieki później zamieszkali tu słynący z gospodarności Bambrzy, zaś od 1900 roku Wilda jest już dzielnicą Poznania.

Z Wildą związane są najbardziej poznańskie z poznańskich postaci: przemysłowiec Hipolit Cegielski, twórca polskiej ortopedii Wiktor Dega oraz dyrygent i kompozytor Jerzy Kurczewski, kierownik Poznańskiego Chóru Chłopięcego. To tutaj w czerwcu 1956 roku zrodziły się też pierwsze protesty zapoczątkowujące późniejsze przemiany ustrojowe.

Dobry punkt Poznania

Mieszkańcy nowego osiedla będą mieli do dyspozycji siedem linii tramwajowych, których przystanki są oddalone zaledwie 350 metrów od osiedla, a także linię autobusową. Dojazd do centrum miasta zajmie zaledwie 10 minut. Dobrze rozbudowana sieć dróg miejskich (ulica Hetmańska, Dolna Wilda i Droga Dębińska oraz ul. 28 Czerwca) zapewni łatwy i szybki dojazd także do innych punktów miasta, ale także do autostrady A2 i tras wylotowych z Poznania. Równie szybko można dotrzeć do „Starego Browaru” i innych centrów handlowych.

W promieniu ok. 1 km działają trzy przedszkola, szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum ogólnokształcące. Równie blisko zlokalizowanych jest też kilka wyższych uczelni. Niedaleko stąd również do przychodni, szpitali oraz na pocztę.

Rekreacja i wypoczynek

Osiedle Przy Rolnej zadowoli zwolenników aktywnego wypoczynku. Niespełna 400 metrów dzieli je od parków: Jana Pawła II oraz Dębina. Niewiele dalej, nad Wartą, znajduje się kolejny park i tereny rekreacyjne – Łęgi Dębińskie z bogatą siatką ścieżek spacerowych i rowerowych. Szlak rowerowy doprowadzi nas bezpośrednio do Starego Miasta i poznańskiego węzła rowerowego nad Maltą bądź bardziej wytrwałych, w przeciwnym kierunku, wzdłuż Warty do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Bardzo blisko stąd również do „Chwiałki” – lubianego przez poznaniaków basenu, a także kortów tenisowych i lodowiska. Lokalizacja nowego osiedla usatysfakcjonuje również kinomaniaków – 500 metrów od osiedla, w galerii Green Point działa nowoczesne kino 5D Extreme.

Tu stacja Rolna

Od ul. Rolnej w parterach budynku znajdą się ogólnodostępne lokale usługowe. Z kolei z pozostałych stron osiedle będzie zamknięte. Całość będzie przyjazna niepełnosprawnym.

Zaletą lokali położonych na parterze będą zielone ogródki i tarasy. Bryły budynków będą utrzymane w jasnej kolorystce – z dominacją złamanej bieli, szarości i beżu. Na osiedlu starannie zaplanowano również tereny zielone. Oprócz drzew i krzewów, między blokami pojawią się także byliny, pnącza i kwietna łąka. Na dziedzińcu znajdą się ławki, stojaki na rowery oraz drewniane trejaże. Specjalnie dla mieszkańców powstanie też „siłownia na świeżym powietrzu” – zamontowane zostaną urządzenia do rekreacji. Sprzęt zostanie dostosowany do możliwości użytkowników w każdym wieku. Z kolei osiedlowy skwer pomieści ciekawe, industrialne pamiątki związane z kolejnictwem. Wieczorne spacery umili klimatyczne oświetlenie alejek.

Inwestycja Osiedle Przy Rolnej znajduje się na Wildzie, ul. Rolna 31 (2.7 km od centrum Poznania), została zrealizowana przez Spravia.

Inwestycja Osiedle Przy Rolnej została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2014 roku.

Cały projekt składa się z 154 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada od 1 do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Przy Rolnej nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Spravia przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne
  • miejsca postojowe podziemne

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2013 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2014 roku.
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:
budynek posiada od 1 do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 154 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
informacja u dewelopera.
Standard wykończenia
standard deweloperski
Rodzaj własności:
informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:
nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:
nie przewidziano.
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne.
  • miejsca postojowe podziemne.
Udogodnienia:
informacja u dewelopera.
Przyroda:
informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji

Wilda to poznańska dzielnica ograniczona od wschodu rzeką Wartą, od północy ul. Królowej Jadwigi, od zachodu linią kolejową a od południa granicą ogrodów działkowych. Dzielnicę przecina z zachodu na wschód ul. Hetmańska a z północy na południe droga wojewódzka nr 430, krzyżująca się na południu z Autostradą Wolności. Na powierzchni 7 km kw żyje tu ok.6,8 tys. osób. Na zabudowę Wildy składają się w większości stare, poprzemysłowe kamienice, z których wiele wpisanych jest na listę zabytków. Po Wildzie kursuje 6 linii tramwajowych i 12 autobusowych. Na terenie dzielnicy działają liczne przedszkola, szkoły i szkoły wyższe, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Wyższa Szkoła Zarządzania, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości i Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu. Ma tu siedzibę również Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego. Do największych parków dzielnicy należy Las Dębiński i Park im. Jana Pawła II a zieleń uzupełniają też ogródki działkowe.

Komunikacja

Przy północnej granicy dzielnicy działa główna stacja kolejowa poznania Poznań Główny, poza tym na terenie dzielnicy znajduje się stacja Poznań Dębiec. Główne drogi dzielnicy to ul. Hetmańska i Autostrada Wolności, umożliwiająca dojazd do zachodnich granic kraju. Na terenie dzielnicy kursuje 6 tramwajów, 10 autobusów dziennych i 2 nocne.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Osiedle Przy Rolnej ?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Przy Rolnej mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 50 metrów od inwestycji Osiedle Przy Rolnej znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Rolna.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Osiedle Przy Rolnej znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Przy Rolnej znajduje się się 5 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Przedszkole nr 176 w odległości 230 m, Prywatne Przedszkole Kaczka Dziwaczka w odległości 260 m, Szkoła Podstawowa nr 5 w odległości 370 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Osiedle Przy Rolnej jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Szpital HCP w odległości 320 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Przy Rolnej składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 70 m znajduje się Piekarnia / Cukiernia, w odległości 170 m znajduje się Żabka, w odległości 270 m znajduje się Małpka Express.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Przy Rolnej w odległości 470 m znajduje się Boisko, w odległości 490 m znajduje się Boisko, w odległości 490 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 24.05.2013
Data aktualizacji: 24.11.2017

Artykuły powiązane:

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: