Polonia Residence

Pod wynajem

Mieszkania na sprzedaż ul. Narutowicza, oferowane bezpośrednio przez Polonia Residence

Łódź, Śródmieście, Katedralna, ul. Narutowicza 38
Polonia Residence

6 zdjęć

Polonia Residence
Polonia Residence
Polonia Residence
Polonia Residence

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Polonia Residence dostępnych jest 8 ofert

  • Lista
  • Rzuty
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Filtruj listę
Rzut
Numer
Pokoje
Metraż
Piętro
Cena
7
2
42,9 m²
1
71
2
59,5 m²
Parter
10
3
73,8 m²
1
37
3
71,4 m²
3
55
1
25,9 m²
4
REZERWACJA
70
1
26,4 m²
5
REZERWACJA
6
2
37,9 m²
1
REZERWACJA
53
2
29 m²
4
REZERWACJA

Opis Inwestycji

„Polonia Residence” zlokalizowana w ścisłym centrum Łodzi, przy ul. Prez. Gabriela Narutowicz 38, to jedna z najlepszych i najbardziej prestiżowych lokalizacji budynku mieszkalno-usługowego z ponad 100 letnią historią w Nowym Centrum Łodzi.

W dawnym hotelu Polonia powstaje teraz apartamentowiec z 70 mieszkaniami o wielkości od 25 mkw. do 73 mkw. Każde mieszkanie będzie posiadało klimatyzację. Na parterze budynku znajdują się też lokale użytkowe. W budynku, obok klatki schodowej, funkcjonować będzie winda, a lokatorzy mieszkań będą mieli możliwość korzystania ze stylowej recepcji.

Budynek „Polonia Residence” powstał dzięki rodzinie Dobrzyńskich (małżonków Leopolda i Adeli oraz Maurycego i Franciszki) w latach 1910-1912, przy ówczesnym skrzyżowaniu ulic Dzielnej i Widzewskiej. Budynek składa się z trzech skrzydeł, które zamykają wewnętrzny dziedziniec. Narożnik zaakcentowano trójbocznym ryzalitem, zwieńczonym belwederem i kopułą. W szczycie budynku znajduje się 8 figur rzymskich bogini - Diany (bogini łowów, przyrody i płodności) i Fortuny (bogini szczęścia i losu).

Jak na tamte czasy hotel posiadał wysoki standard i był bogato wyposażony. Miał zainstalowane centralne ogrzewanie, światło elektryczne a także telefony. W budynku znajdowała się pralnia mechaniczno-elektryczna, a między piętrami kursowała nowoczesna winda.

Inwestycja Polonia Residence znajduje się na Katedralnej, ul. Narutowicza 38 (1.5 km od centrum Łodzi), jest realizowana przez Polonia Residence.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 70 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Aktualnie w inwestycji Polonia Residence w sprzedaży jest 8 nowych mieszkań o powierzchni od 26 do 74 metrów kwadratowych.

Dostępne są mieszkania:

  • 1-pokojowe o powierzchni 26 m2 w cenie od 232 110 zł (2 mieszkania)
  • 2-pokojowe o powierzchni od 29 do 60 m2 w cenie od 245 050 zł (4 mieszkania)
  • 3-pokojowe o powierzchni od 71 do 74 m2 w cenie od 495 040 zł (2 mieszkania)

Dla przyszłych mieszkańców Polonia Residence przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne (12 miejsc)

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2019 roku, planowane oddanie do użytkowania w 4 kw. 2021 roku
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:
budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 70 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:
odrębna własność z własnością gruntu.
Powierzchnie dodatkowe:
nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:
nie przewidziano.
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne (12 miejsc).
Udogodnienia:
winda, rowerownia, patio / dziedziniec
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
aktualnie dostępnych jest 8 mieszkań.
Powierzchnie mieszkań:
od 26 do 74 m².
Liczba pokoi:
dostępne są mieszkania 1, 2, 3-pokojowe.
Ceny mieszkań:
  • kształtują się w zakresie od 232 110 do 506 940 zł.
Opis płatności:
informacja u dewelopera.
Warunki rezerwacji:
informacja u dewelopera.
Zabezpieczenie środków klienta:
informacja u dewelopera.
Wysokość czynszu:
informacja u dewelopera.
Oferty pod inwestycje:
W inwestycji Polonia Residence znajduje się 5 ofert rekomendowanych do zakupu pod przyszły wynajem.

Lokalizacja inwestycji

Inwestycja znajduje się w samy centrum Łodzi u zbiegu ulic Prezydenta Gabriela Narutowicza i pułkownika Jana Kilińskiego, zaledwie 5 min. spacerem od głównego deptaka przy ul. Piotrkowskiej. Jest to pięknie wyeksponowana narożna kamienica. Budynek został wpisany do rejestru zabytków województwa łódzkiego w dniu 31 marca 1994 roku. W odległości ok 200 metrów od Inwestycji „Polonia Residence” znajduje się Brama Miasta to najnowsza inwestycja biurowa w nowym centrum Łodzi, która powstała naprzeciwko Dworca Łódź Fabryczna. W dwóch budynkach biurowych o łącznej powierzchni najmu 40 tysięcy mkw., pracuje już ok 4 tysiące specjalistów z różnych stron świata. W najwyższych miejscach budynki sięgną 15 kondygnacji naziemnych. Otwarty plac, modne kawiarnie, ogólnodostępne WiFi, zieleń i mała architektura sprawią, że jest to idealne miejsce do pracy na świeżym powietrzu, mniej formalnych spotkań biznesowych, ale i wydarzeń kulturalnych i inicjatyw takich jak chociażby kino letnie. Bardzo dobre połączenie komunikacyjne ze wszystkimi dzielnicami miasta oraz parkingi miejskie położone wzdłuż ulicy Narutowicza, sprawiają, że powierzchnie mieszkalne i usługowe tu zlokalizowane są idealnym miejscem pod inwestycję. Zaledwie 300 metrów do nowoczesnego dworca kolejowego Łódź Fabryczna, a tylko 10 km od portu lotniczego im. Władysława Reymonta.

Łódzkie Śródmieście to obszar w kształcie litery „L” ograniczony ulicami Północną, Piotrkowską i Kilińskiego. Najbardziej rozpoznawalną ulicą Śródmieścia, jak i całej Łodzi, jest ulica Piotrkowska. To tu koncentruje się życie kulturalne i rozrywkowe miasta. Ze Śródmieścia można nie tylko wygodnie dojechać do każdej dzielnicy miasta, ale też w ciągu ok. godziny znaleźć się w Warszawie dzięki położonej tu stacji PKP Łódź Fabryczna. Centrum miasta składa się głównie z przedwojennej zabudowy, czyli kamienic, uzupełnionych wielomieszkaniową zabudową powojenną. Znajduje się tu Uniwersytet Łódzki, główny ośrodek naukowy w mieście. To też doskonały dostęp do szpitali, bo w Śródmieściu ulokowane są dwa szpitale miejskie. Dzielnica otoczona jest terenami zielonymi ,takimi jak Park Piłsudskiego czy Park Poniatowskiego. Nowe budownictwo sąsiaduje tu więc z licznymi miejscami do aktywnego wypoczynku jak i zabytkami.

Komunikacja

Śródmieście Łodzi jest doskonale skomunikowane z resztą miasta dzięki autobusom i tramwajom kursującym po każdej większej ulicy dzielnicy. Dodatkowo z położonego w Śródmieściu dworca PKP Łódź Fabryczna można dojechać do wszystkich większych miast Polski jak i pozostałych stacji w Łodzi. 6 km na południe od Śródmieścia znajduje się międzynarodowy Port Lotniczy.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Polonia Residence?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Polonia Residence mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 20 metrów od inwestycji Polonia Residence znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Kilińskiego - Narutowicza.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Polonia Residence znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Polonia Residence znajduje się się 13 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Przedszkole Miejskie Nr 57 w odległości 140 m, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 w odległości 300 m, Publiczne Gimnazjum nr 2 w odległości 310 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Polonia Residence jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Pulsmed w odległości 240 m, XXL w odległości 270 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Polonia Residence składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 70 m znajduje się Żabka, w odległości 90 m znajduje się Odido, w odległości 190 m znajduje się Piekarnia.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Polonia Residence w odległości 270 m znajduje się Boisko, w odległości 330 m znajduje się Klub Sportowy Dragon, w odległości 340 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 17.12.2020
Data aktualizacji: 07.09.2021
Polonia Residence logo

Polonia Residence

Strona internetowa inwestycji

Adres biura sprzedaży:

Narutowicza 38, Łódź

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: