Polonia Residence

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Narutowicza, oferowane bezpośrednio przez Polonia Residence

Łódź, Śródmieście, Katedralna, ul. Narutowicza 38

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości. Mamy dla Ciebie 701 ofert w najbliższej okolicy!

Polonia Residence

6 zdjęć

Polonia Residence
Polonia Residence
Polonia Residence
Polonia Residence

Najbliższe inwestycje

 • Apartamenty Prestige
  od: 7 719 zł/m2

  Apartamenty Prestige

  Tree Development Group Sp. z o.o.

  Mieszkanie Katedralna, Śródmieście, Łódź
  ul. Pomorska
  2.2 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2023
  • Metraż: 32-65 m2
  • Mieszkań: 27
  • Pokoje: 1-3
 • Wólczańska 4
  od: 7 599 zł/m2

  Wólczańska 4

  Wólczańska 4

  Mieszkanie Katedralna, Śródmieście, Łódź
  ul. Wólczańska 4
  1.6 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 18-32 m2
  • Mieszkań: 25
  • Pokoje: 1
 • Osiedle Primo etap III

  Osiedle Primo etap III

  PROFBUD

  Mieszkanie Śródmieście-Wschód, Śródmieście, Łódź
  ul. Tramwajowa
  1.8 km od centrum
  • Oddanie: 2 kw. 2024
  • Metraż: 29-121 m2
  • Mieszkań: 80
  • Pokoje: 1-4

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • winda
 • rowerownia
 • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

 • 12 parków w okolicy

Opis Inwestycji

„Polonia Residence” zlokalizowana w ścisłym centrum Łodzi, przy ul. Prez. Gabriela Narutowicz 38, to jedna z najlepszych i najbardziej prestiżowych lokalizacji budynku mieszkalno-usługowego z ponad 100 letnią historią w Nowym Centrum Łodzi.

W dawnym hotelu Polonia powstaje teraz apartamentowiec z 70 mieszkaniami o wielkości od 25 mkw. do 73 mkw. Każde mieszkanie będzie posiadało klimatyzację. Na parterze budynku znajdują się też lokale użytkowe. W budynku, obok klatki schodowej, funkcjonować będzie winda, a lokatorzy mieszkań będą mieli możliwość korzystania ze stylowej recepcji.

Budynek „Polonia Residence” powstał dzięki rodzinie Dobrzyńskich (małżonków Leopolda i Adeli oraz Maurycego i Franciszki) w latach 1910-1912, przy ówczesnym skrzyżowaniu ulic Dzielnej i Widzewskiej. Budynek składa się z trzech skrzydeł, które zamykają wewnętrzny dziedziniec. Narożnik zaakcentowano trójbocznym ryzalitem, zwieńczonym belwederem i kopułą. W szczycie budynku znajduje się 8 figur rzymskich bogini - Diany (bogini łowów, przyrody i płodności) i Fortuny (bogini szczęścia i losu).

Jak na tamte czasy hotel posiadał wysoki standard i był bogato wyposażony. Miał zainstalowane centralne ogrzewanie, światło elektryczne a także telefony. W budynku znajdowała się pralnia mechaniczno-elektryczna, a między piętrami kursowała nowoczesna winda.

Inwestycja Polonia Residence znajduje się na Katedralnej, ul. Narutowicza 38 (1.5 km od centrum Łodzi), została zrealizowana przez Polonia Residence.

Inwestycja Polonia Residence została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2021 roku.

Cały projekt składa się z 70 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Aktualnie w inwestycji Polonia Residence nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Polonia Residence przewidział:

 • miejsca postojowe naziemne (12 miejsc)

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2019 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2021 roku.
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:
budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 70 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia
standard deweloperski
Rodzaj własności:
informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:
nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:
nie przewidziano.
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne (12 miejsc).
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park

Lokalizacja inwestycji

Inwestycja znajduje się w samy centrum Łodzi u zbiegu ulic Prezydenta Gabriela Narutowicza i pułkownika Jana Kilińskiego, zaledwie 5 min. spacerem od głównego deptaka przy ul. Piotrkowskiej. Jest to pięknie wyeksponowana narożna kamienica. Budynek został wpisany do rejestru zabytków województwa łódzkiego w dniu 31 marca 1994 roku. W odległości ok 200 metrów od Inwestycji „Polonia Residence” znajduje się Brama Miasta to najnowsza inwestycja biurowa w nowym centrum Łodzi, która powstała naprzeciwko Dworca Łódź Fabryczna. W dwóch budynkach biurowych o łącznej powierzchni najmu 40 tysięcy mkw., pracuje już ok 4 tysiące specjalistów z różnych stron świata. W najwyższych miejscach budynki sięgną 15 kondygnacji naziemnych. Otwarty plac, modne kawiarnie, ogólnodostępne WiFi, zieleń i mała architektura sprawią, że jest to idealne miejsce do pracy na świeżym powietrzu, mniej formalnych spotkań biznesowych, ale i wydarzeń kulturalnych i inicjatyw takich jak chociażby kino letnie. Bardzo dobre połączenie komunikacyjne ze wszystkimi dzielnicami miasta oraz parkingi miejskie położone wzdłuż ulicy Narutowicza, sprawiają, że powierzchnie mieszkalne i usługowe tu zlokalizowane są idealnym miejscem pod inwestycję. Zaledwie 300 metrów do nowoczesnego dworca kolejowego Łódź Fabryczna, a tylko 10 km od portu lotniczego im. Władysława Reymonta.

Łódzkie Śródmieście to obszar w kształcie litery „L” ograniczony ulicami Północną, Piotrkowską i Kilińskiego. Najbardziej rozpoznawalną ulicą Śródmieścia, jak i całej Łodzi, jest ulica Piotrkowska. To tu koncentruje się życie kulturalne i rozrywkowe miasta. Ze Śródmieścia można nie tylko wygodnie dojechać do każdej dzielnicy miasta, ale też w ciągu ok. godziny znaleźć się w Warszawie dzięki położonej tu stacji PKP Łódź Fabryczna. Centrum miasta składa się głównie z przedwojennej zabudowy, czyli kamienic, uzupełnionych wielomieszkaniową zabudową powojenną. Znajduje się tu Uniwersytet Łódzki, główny ośrodek naukowy w mieście. To też doskonały dostęp do szpitali, bo w Śródmieściu ulokowane są dwa szpitale miejskie. Dzielnica otoczona jest terenami zielonymi ,takimi jak Park Piłsudskiego czy Park Poniatowskiego. Nowe budownictwo sąsiaduje tu więc z licznymi miejscami do aktywnego wypoczynku jak i zabytkami.

Komunikacja

Śródmieście Łodzi jest doskonale skomunikowane z resztą miasta dzięki autobusom i tramwajom kursującym po każdej większej ulicy dzielnicy. Dodatkowo z położonego w Śródmieściu dworca PKP Łódź Fabryczna można dojechać do wszystkich większych miast Polski jak i pozostałych stacji w Łodzi. 6 km na południe od Śródmieścia znajduje się międzynarodowy Port Lotniczy.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Polonia Residence?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Polonia Residence mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 460 metrów od inwestycji Polonia Residence znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Łódź Fabryczna.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Polonia Residence znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Polonia Residence znajduje się 13 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Przedszkole Miejskie Nr 57 w odległości 140 m, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 w odległości 300 m, Publiczne Gimnazjum nr 2 w odległości 310 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Polonia Residence składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 430 m znajduje się Familia.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Polonia Residence w odległości 270 m znajduje się Boisko, w odległości 330 m znajduje się Klub Sportowy Dragon, w odległości 340 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 17.12.2020
Data aktualizacji: 01.11.2021

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: