Osiedle Bajkowe

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Barwicka, oferowane bezpośrednio przez Masterm City Sp. z o.o. sp.k.

Poznań, Grunwald, Ławica, ul. Barwicka 14

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości. Mamy dla Ciebie 462 oferty w najbliższej okolicy!

Osiedle Bajkowe

14 zdjęć

Osiedle Bajkowe
Osiedle Bajkowe
Osiedle Bajkowe
Osiedle Bajkowe

Najbliższe inwestycje

 • Ptasia 20
  od: 6 467 zł/m2

  ATAL S.A.

 • Świerzawska 4
  od: 7 500 zł/m2
  Pod wynajem

  Ataner Sp. z o.o.

 • Bliski Marcelin

  Nexity Polska Sp. z o.o.

Opis Inwestycji

W zachodniej części Poznania w lubianej przez poznaniaków dzielnicy Grunwald, na Osiedlu Bajkowym przy ulicy Barwickiej powstała nowa inwestycja mieszkaniowa, zakończona w 2014 roku. Z tego miejsca ścieżką spacerowo-rowerową docieramy w ciągu 5 minut na skraj Lasku Marcelińskiego (230 ha żywej zieleni). Dla mieszkańców to możliwość ciągłego kontaktu z naturą. Spacery z psem, jogging czy rowerowa wycieczka. W tym miejscu to naturalne! Z osiedla Bajkowego do Centrum Poznania jest tylko 7 kilometrów. Prosta, dobra droga samochodem lub trzy linie autobusowe dają swobodę dojazdów do pracy, szkoły i na większe zakupy w oddalonym zaledwie 2 km Centrum handlowym „King Cross Marcelin”.

Projekt budynku powstał w poznańskiej pracowni architektonicznej INSOMIA Szymona Januszewskiego. Zwraca uwagę oryginalną i nowoczesną formą, równocześnie nawiązuje swym charakterem do sąsiedniej zabudowy jednorodzinnej. Trzy segmenty tworzące bryłę budynku od strony zachodniej wyróżnia prosta forma o kolorystyce złamanej bieli i grafitu natomiast w części południowo wschodniej, część budynku wytyczona jest na planie okręgu. Rytm okien i balkonów oraz elementy drewniane dodają elewacji wytrawnego smaku. Na parterze we frontowej części zaprojektowano lokal usługowy. W części podziemnej przewidziano wygodne dwie niezależne hale garażowe oraz komórki lokatorskie. Między segmentami znajdują się przestrzenie w postaci otwartych dziedzińców z aranżacją zieleni. Mieszkańcy części parterowej posiadają wydzielone ogródki. Na terenie posesji znajduje się zieleń niska w postaci trawników z aranżacją krzewów i byliny. Zieleń wysoką stanowią szpalery drzew. Ogrodzenie terenu w formie ażurowej. Całość tworzy spójną architektonicznie i kolorystycznie przestrzeń.

Inwestycja Osiedle Bajkowe znajduje się na Ławicy, ul. Barwicka 14 (6.4 km od centrum Poznania), została zrealizowana przez Masterm City Sp. z o.o. sp.k.

Inwestycja Osiedle Bajkowe została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2012 roku.

Cały projekt składa się z 133 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada od 1 do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Bajkowe nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Masterm City Sp. z o.o. sp.k. przewidział:

 • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2011 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2012 roku.
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:
budynek posiada od 1 do 3 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 133 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
w zależności od kondygnacji od 255 do 275 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:
informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:
nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:
posiada
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne: Cena: 24600 zł.
Udogodnienia:
teren ogrodzony
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się las

Lokalizacja inwestycji

Grunwald to leżąca na zachodzie miasta dzielnica Poznania o powierzchni 36 km kw i populacji 125 tys. mieszkańców. Dzielnica zamyka się w ulicach Skórzewskiej, Bukowskiej, Kolejowej i Leszczyńskiej. Dzielnicę z południowego zachodu na północy wschód przedziela ul. Głogowska, za miastem przechodząca w drogę krajową E261. Na terenie Grunwaldu krzyżuje się z nią droga europejska E30. Dzielnica ma własną szkołę wyższą – to Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa. Jest stąd również blisko do Portu Lotniczego Poznań-Ławica, który zaczyna się tuż za północną granicą. Dzielnica ma też dobry dostęp do opieki zdrowotnej dzięki dwóm szpitalom klinicznym, prywatnej lecznicy (Certus), 60 aptekom, 15 przychodniom i gabinetom lekarskim. Fani sportu docenią Arenę Poznań i stadion INEA a także Lasek Marceliński, idealny do uprawiania joggingu czy nordic walkingu. Na terenie dzielnicy są też dwa kina.

Komunikacja

Na terenie Grunwaldu krzyżują się ze sobą droga krajowa E261 i droga europejska E30. W odległości ok. 50 m na północ zaczyna się Port Lotniczy Poznań-Ławica. Dodając do tego liczne tramwaje i autobusy kursujące po dzielnicy Grunwald, otrzymujemy świetnie skomunikowane nie tylko z pozostałymi dzielnicami miasta miejsce.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Bajkowe mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 190 metrów od inwestycji Osiedle Bajkowe znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Malechowska n/ż.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Bajkowe znajduje się się 1 placówka edukacyjna. Najbliżej położone to: Prywatne Przedszkole Miś Puchatek w odległości 220 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Osiedle Bajkowe jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Flosmed - Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w odległości 60 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Bajkowe składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 100 m znajduje się Sklep osiedlowy, w odległości 120 m znajduje się Sklep z warzywami, w odległości 160 m znajduje się Noris.

Data publikacji: 21.02.2012
Data aktualizacji: 25.01.2018

Artykuły powiązane:

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: