Jesienne promocje deweloperskie

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 20.10.2022, Data aktualizacji: 24.10.2022

5 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 28 głosów

Jesienne promocje deweloperskie
Sprawdź, jakie atrakcje i upusty dla kupujących mieszkania przygotowują deweloperzy na jesień.

Zapytaliśmy przedstawicieli firm deweloperskich o rabaty i przeceny dla klientów. Deweloperzy poza rabatami zachęcają do zakupu m.in.: bonami na zakup materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych, komórką lokatorską w cenie mieszkania albo bezpłatną instalacją rolet zewnętrznych i ogrzewaniem podłogowym

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie rodzaje promocji deweloperskich pojawiły się tej jesieni
 • w których inwestycjach możesz liczyć na rabaty
 • jakie mieszkania są najczęściej objęte promocjami

Jesienne promocje u deweloperów

Jak zwykle dominują rabaty cenowe, przeceny i upusty. Procentowo lokują się one w okolicach 5 proc., kilkuset zł od każdego mkw., albo nominalnie w przedziale 35-90 tys.zł. 

Zasada jest taka, że im większe mieszkanie, jednocześnie droższe i trudniej w obecnych czasach zbywalne, tym zniżka bardziej okazała. W sumie kupujący w promowanych w ten sposób inwestycjach mogą w największej liczbie przypadków liczyć na rabat rzędu 5-10 proc. – komentuje Jarosław Jędrzyński.

W ramach jesiennych promocji znajdziesz:

 1. pule mieszkań z obniżoną ceną,
 2. darmową instalację fotowoltaiczną (Michałowice Park, powiat krakowski),
 3. system płatności 10/90 (np. Lazurova Concept, Warszawa) lub 20/80 (np. Nowe Południe 2, Warszawa),
 4. pomieszczenie gospodarcze dla wszystkich mieszkań gratis (np. Green Park Villa etap III, Kraków),
 5. komórka lokatorka lub miejsce postojowe za darmo (albo za 50% ceny),
 6. możliwość zakupu mieszkania bez wkładu własnego
 7. wykończenie wybranego pomieszczenia o wartości 30 tys. zł łącznie ze sprzętem AGD i RTV (Osiedle Domovo, Gdańsk),
 8. gwarancję stałej ceny (np. Tuwima Sky, Łódź; Green City etap II, Wrocław).

Aktualne promocje deweloperskie Sprawdź

Jakie promocje oferują deweloperzy?

Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży, Develia S.A.

We wszystkich miastach, w jakich Develia realizuje swoje inwestycje, staramy się utrzymywać ofertę dla wszystkich grup klientów, niezależnie od zasobności portfela. 

Pomimo wysokiej inflacji zapewniamy stałe ceny – w umowach nie stosujemy klauzul waloryzacyjnych. W przypadku niektórych inwestycji proponujemy nabywcom harmonogram płatności w proporcji 20/80, gdzie główna rata wymagana jest dopiero po zakończeniu budowy, tuż przed samym wydaniem lokalu. W wybranych projektach przygotowaliśmy także pewną pulę mieszkań, w których oferujemy atrakcyjne rabaty cenowe.

Inwestycje Develia S.A z harmonogramem płatności 20/80 i obniżką ceny niektórych ofert:

Grzegorz Smoliński, Dyrektor Działu Sprzedaży w Dom Development S.A. 

Posiadamy szeroki pakiet programów przygotowanych specjalnie na czas inflacji. Po pierwsze, oferujemy zakup miejsca postojowego na raty 0%, z możliwością rozłożenia płatności nawet na 5 lat i gwarancją elastyczności w zakresie ilości i wysokości rat. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla klientów kredytujących zakup mieszkania, bo dzięki temu mogą wziąć niższy kredyt, co jest szczególnie istotne w sytuacji obniżonej zdolności kredytowej

Inna ciekawa propozycja to możliwość uczestnictwa w programie „Poleć nas i zyskaj”. Jeśli nasz dotychczasowy klient doradzi swoim znajomym zakup mieszkania w Dom Development to skorzystają na tym oboje: klient otrzyma 5 000 zł za polecenie, a kupujący dodatkowy upust w wysokości 1% ceny nabycia lokalu mieszkalnego. 

Kolejne rozwiązanie to opcja Start, w ramach której przez pierwsze 3 lata od zakupu mieszkania klient otrzymuje od nas co miesiąc środki w łącznej wysokości nawet 40.000 zł za lokal dwupokojowy, które może przeznaczyć na częściową spłatę rat kredytu. 

Dodatkowo, w przypadku części inwestycji proponujemy harmonogram płatności 30/70, czyli wpłatę 30% wartości mieszkania po zawarciu umowy, a resztę przy jego odbiorze. Dzięki temu klient korzystający z kredytu nie będzie musiał uruchamiać pełnej jego kwoty w momencie zakupu i płacić całości odsetek. Ponadto każdego miesiąca obniżamy ceny wybranych lokali w ramach oferty specjalnej.

Tutaj znajdziesz oferty z obniżoną ceną: Dzielnica Mieszkaniowa Metro Zachód, Warszawa.

Małgorzata Wiśniewska, Dyrektor Sprzedaży w Cordia Polska

Rosnąca inflacja i związane z nią poczucie niepewności sprawiają, że wiele osób dłużej podejmuje decyzje związane z zakupem mieszkania. Aby ułatwić ten krok naszym klientom, wprowadziliśmy – w wybranych projektach dla pewnej puli mieszkań – preferencyjny harmonogram płatności w systemie 20/80. Klient po podpisaniu umowy deweloperskiej wpłaca kwotę w wysokości 20 proc. ceny nieruchomości, zaś pozostałe 80 proc. reguluje dopiero przed odbiorem mieszkania

Przygotowaliśmy też dla kupujących notarialną gwarancję stałej ceny, która dotyczy całej naszej oferty. Dzięki niej mogą mieć pewność, że po podpisaniu umowy deweloperskiej cena nabywanego mieszkania nie ulegnie już zmianie pomimo inflacji. Dodatkowo – dla wybranych inwestycji – oferujemy ograniczone czasowo bonusy, na przykład miejsce parkingowe w cenie mieszkania dla osiedla zlokalizowanego w Wilanowie.

Obniżone ceny mieszkań znajdziesz w inwestycjach:

Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu

W ROBYG aktualnie proponujemy promocje cenowe, atrakcyjne harmonogramy płatności oraz mieszkania bez wkładu własnego. Obecnie pracujemy nad kolejnymi, dostosowanymi do okoliczności rynkowych, zupełnie nowymi pakietami promocyjnymi, którymi mamy nadzieję bardzo pozytywnie zaskoczyć naszych klientów. 

Niezależnie od nich stale posiadamy atrakcyjne oferty w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. W Gdańsku mieszkanie od ROBYG można kupić już od 279 000 zł. Klienci, którym zależy na tym, aby odebrać swoje mieszkanie jeszcze w tym roku, oprócz atrakcyjnych cen zyskują możliwość skorzystania z płatności 20/80, gdzie 20% ceny klient wpłaca przy podpisaniu umowy, a pozostałe 80% przed odbiorem technicznym lokalu.

W tych inwestycjach obniżono ceny niektórych ofert:

Chcesz poznać najnowsze oferty promocyjne w swojej okolicy? Przejdź do naszej strony z aktualnymi promocjami i wybierz interesującą Cię lokalizację. Warto być na bieżąco, bo promocje są ograniczone czasowo, np. pojawiły się oferty z gwarancją stałej ceny do końca października.

Jakie promocje oferują deweloperzy? Przeczytaj

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: