Jesienne promocje deweloperskie

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 03.11.2023, Data aktualizacji: 03.11.2023

8 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 30 głosów

Jesienne promocje deweloperskie
Sprawdź, jakie atrakcje i upusty dla kupujących mieszkania przygotowali deweloperzy na jesień.

Aktualnie na rynku nieruchomości trwa spory boom na mieszkania. Dlatego też deweloperzy są mniej skłonni do udzielania rabatów. To, że liczba promocji jest mniejsza, nie oznacza jednak, że nie ma ich w ogóle. Klienci przede wszystkim mogą liczyć na upusty cenowe. Jak wysokie?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie rodzaje promocji deweloperskich pojawiły się tej jesieni
 • w których inwestycjach możesz liczyć na rabaty
 • jakie mieszkania są najczęściej objęte promocjami

Jesienne promocje u deweloperów

Tej jesieni deweloperzy zachęcają do zakupu mieszkań m.in.: gratisowymi miejscami postojowymi, umową deweloperską za symboliczną złotówkę czy voucherami rabatowymi. 

Jednak tym, na co najbardziej liczą klienci, są obniżki cen. Jak dużych promocji można się spodziewać? 

- Zasada jest taka, że im większe mieszkanie, jednocześnie droższe i trudniej w obecnych czasach zbywalne, tym zniżka bardziej okazała. W sumie kupujący w promowanych w ten sposób inwestycjach mogą w największej liczbie przypadków liczyć na rabat rzędu 5-10 proc. – komentuje Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl. 

Aktualne promocje deweloperskie Sprawdź

Jakie promocje oferują deweloperzy?

Zapytaliśmy o to przedstawicieli największych firm deweloperskich w Polsce. Co powiedzieli? 

Anna Wojdyga, Lider Działu Marketingu i PR firmy Profbud

Niemal w każdym miesiącu staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i zaskoczyć ich ciekawymi ofertami. Przy planowaniu działań komunikacyjnych skupiamy się na szczegółowej analizie rynku oraz przyglądamy nastrojom i oczekiwaniom nabywców, które co ciekawe, różnią się w zależności od dzielnicy w jakiej się znajduję się inwestycja. Dla przykładu, w listopadzie w naszej inwestycji Osiedle Złota Oksza w warszawskim Ursusie, z uwagi na duże zainteresowanie większymi lokalami, mamy w planach komunikację 3-pokojowych mieszkań z tarasami o powierzchni do 40 m2. Duży taras czy balkon to ciekawy wyróżnik, który niewątpliwie przyciąga uwagę Klientów.

Co więcej, większy metraż mieszkania daje również szersze pole na negocjacji, dzięki czemu Klienci mają możliwość nabycia swojego wymarzonego „M” w atrakcyjnej, niższej cenie. Na Gocławiu natomiast największym zainteresowaniem Klientów cieszą się obecnie mniejsze lokale, dlatego w nadchodzącym miesiącu postawiliśmy na komunikację kawalerek od 38 m2 w naszej inwestycji Goslove – zlokalizowanej zaledwie 50 m od planowanej stacji metra.

Niebawem, bo już 25 listopada br. we wspomnianej inwestycji planujemy również Black Saturday – mieszkaniowy Dzień Otwarty. Nie zdradzamy jeszcze szczegółów, natomiast tego dnia Klienci odwiedzający nasze Biuro Sprzedaży, zlokalizowane przy ul. Ostrobramskiej 76, mogą spodziewać się interesujących promocji oraz jesiennych atrakcji towarzyszących wydarzeniu, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Ostrowska, Dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction

Naszą ofertę aktualizujemy przez cały rok, starając się ją dostosować do różnorodnych oczekiwań klientów. Niezależnie od pory roku proponujemy korzystne warunki zakupu domu lub mieszkania. Aktualnie w ramach promocji Klienci mogą zakupić lokale w czterech ukończonych już inwestycjach, a przy tym skorzystać z programu Bezpieczny Kredyt 2 proc.

Atrakcyjne oferty przygotowaliśmy m.in. w dwóch wybudowanych w technologii szkieletowej, efektywnych energetycznie inwestycjach. Mowa o naszym kameralnym osiedlu premium w podkrakowskiej Zawadzie — “Apartamenty na Wzgórzu”, gdzie na pierwszych Klientów czeka promocja 10 proc. na zakup mieszkania. Również osoby szukające wymarzonego lokum w Warszawie mogą skorzystać z promocji 10 proc., która obejmuje wybrane lokale w inwestycji “Naturalnie Aluzyjna” na Białołęce.

Ciekawą ofertę przygotowaliśmy także dla naszej inwestycji “Osiedle Kościuszki zlokalizowanej w sercu Chorzowa, nieopodal Parku Śląskiego. W ramach promocji, do każdego zakupionego mieszkania dołączamy drugie miejsce garażowe gratis.

Planując jesienne promocje, pomyśleliśmy również o Klientach inwestycyjnych i proponujemy im rabat 10 proc. na ostatnie wykończone pod klucz apartamenty w projekcie Apartamenty Jerozolimskie Invest. 

Obniżone ceny mieszkań znajdziesz:

Anna Tarlecka, Dyrektorka Sprzedaży ACCIONA w Polsce

Raport JLL za III kwartał 2023 roku pokazuje, że obecnie na rynku nieruchomości mówimy o sytuacji, w której dochodzi do zwiększonego popytu na mieszkania – szczególnie w większych miastach, takich jak np. Warszawa. Przyczyn jest kilka: wprowadzenie programu Bezpieczny Kredyt 2%, zwiększona aktywność inwestorów chcących ochronić kapitał oraz klientów, którzy planują sprzedać mieszkanie w starych, nieefektywnych termoenergetycznie budynkach na rzecz mieszkań w nowym budownictwie. Skutkiem były podwyżki cen, ale też wprowadzanie przez firmy deweloperskie do oferty tylko części posiadanych lokali.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki rynkowe, z jakimi obecnie mierzą się deweloperzy (od wysokich kosztów finansowania po trudne procedury administracyjne), powinniśmy się spodziewać raczej postępujących wzrostów cen jednostkowych mieszkań niż promocji sensu stricto. Obecnie kształtują się one na poziomie 16 300 zł/mkw dla Warszawy. W związku z powyższym w ACCIONA nie planujemy akcji promocyjnych.

Realizowane przez nas inwestycje w warszawskich gminach Ursus (U-CITY) czy Białołęka (RYTMO), ale też na Pomorzu – w Gdyni (Zbożowa) i Gdańsku (Kamienna 28), cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego nie widzimy ani możliwości, ani konieczności wprowadzania okazjonalnych ofert promocyjnych na zakup mieszkania. 

Patrycja Waligóra, Biuro Sprzedaży Inwestycji Nowa Murowana.

Wraz z początkiem listopada wprowadzamy promocję mieszkaniową na cztery ostatnie lokale znajdujące się w podpoznańskiej inwestycji Nowa Murowana. Przygotowaliśmy pełną akcję promocyjną w mediach społecznościowych, o nazwie „Miesiąc korzyści”. Na wybrane mieszkania obowiązuje rabat aż do 40 000 zł, a dodatkowo do każdego lokalu proponujemy umowę deweloperską za symboliczną złotówkę oraz 2 miejsca postojowe w cenie jednego. Rzecz jasna wybierając mieszkanie do 30 listopada, nasz klient może liczyć na gwarancję niezmienności ceny.

Do dyspozycji klientów są mieszkania 2- i 3-pokojowe, największe o powierzchni 68 mkw. Wybrane lokale są na parterze i posiadają ogródki. Jedno ze wspomnianych czterech mieszkań jest z poprzedniego etapu inwestycji, czyli gotowe do odbioru. To idealna okazja dla kogoś, kto nie chce czekać na klucze, ale już dziś zamieszkać we własnych czterech kątach.

Michał Witkowski, Dyrektor ds. Sprzedaży Lokum Deweloper

Staramy się przygotowywać naszą ofertę w taki sposób, aby oprócz mieszkań o zróżnicowanych metrażach w atrakcyjnych lokalizacjach proponować klientom korzystne rabaty. W listopadzie oferujemy kilka wyjątkowych promocji. Osoby zainteresowane inwestycją Lokum Porto powstającą na wrocławskim Starym Mieście z pewnością ucieszy promocja na miarę zbliżającego się Black Friday: 60 tys. zł rabatu na rodzinne mieszkania 3-pokojowe.

Wybrane lokale z Lokum Verde, osiedla pełnego zielonych stref relaksu położonego na Zakrzowie, są dostępne z upustem do 50 tys. zł. Duża popularnością cieszy się inwestycja Lokum la Vida, usytuowana przy ul. L. Herbsta, w sąsiedztwie terenów rekreacyjnych, oferująca szeroki wybór funkcjonalnych mieszkań. W ramach listopadowej promocji przygotowaliśmy tam obniżkę o 10 tys. zł na każdy pokój, która jest szczególnie atrakcyjna dla klientów poszukujących przestronnych, rodzinnych mieszkań.

Podobną ofertę proponujemy osobom zainteresowanym osiedlem Lokum Monte. Znajduje się ono w podwrocławskiej Sobótce, tuż przy Ślężańskim Parku Krajobrazowym. Wyjątkowa lokalizacja, prywatna strefa wellness oraz pełna infrastruktura okolicy czynią to miejsce idealnym do życia, spędzania wolnego czasu czy pracy zdalnej. 

Obniżone ceny mieszkań znajdziesz w inwestycjach:

Katarzyna Korkosz, kierownik sprzedaży PCG – region Dolny Śląsk 

W najbliższych tygodniach przygotowaliśmy specjalne oferty dla klientów naszych dolnośląskich inwestycji. 

W Wałbrzychu na osiedlu Nowe Podzamcze w sobotę 18 listopada odbędzie się dzień otwarty połączony z oficjalnym zakończeniem realizacji inwestycji. Osoby obecne na evencie otrzymają od nas voucher z rabatem w wysokości 5 tys. zł na zakup mieszkania. Aktualnie w budynku są wolne lokale 2-, 3-, i 4-pokojowe o powierzchniach od 37 m2 do 68 m2.

Z kolei w Jaworze na osiedlu Lavor oferujemy ostatnie dwa gotowe lokale w promocji z miejscem postojowym gratis. Jedno z nich to mieszkanie 2-pokojowe o metrażu 57,52 m2 położone na parterze budynku, dzięki czemu posiada także własny ogródek o powierzchni ponad 160 m2. Drugie znajduje się na 3. piętrze, ma 65,77 m2 i 3 pokoje z tarasem. Oba mieszkania można kupić i odebrać w kilka dni.

Natomiast w Legnicy na naszej najnowszej inwestycji Novaforma przy ul. Chojnowskiej zaplanowaliśmy specjalną ofertę Black Friday. W dniach od 23 do 30 listopada będzie można kupić mieszkanie z miejscem postojowym w hali garażowej z rabatem 5 tys. zł.

We Wrocławiu w przygotowaniu jest wyjątkowe Osiedle BO na Kowalach. Tylko teraz w przedsprzedaży można zarezerwować apartament o powierzchni 80 lub 83 m2 w najniższej cenie.

Obniżone ceny mieszkań znajdziesz w inwestycji:

Paweł Muchowicz, Dyrektor Sprzedaży YIT Polska

W IV kwartale br. YIT Development stawia na rozwiązania, które zaspokoją oczekiwania szerokiego grona naszych klientów.

Nasza nowa, warszawska inwestycja Spokojny Mokotów posiada pulę mieszkań dwupokojowych z miejscem postojowym w garażu w cenach do 699 oraz 749 tysięcy złotych. Dodatkowo, każde mieszkanie trzy- i czteropokojowe może liczyć na miejsce postojowe w garażu za 1 zł.

W projekcie Aroma Park na warszawskiej Białołęce prace zostaną zakończone już w przyszłym roku. W związku z szybkim tempem prac budowlanych klienci mogą liczyć na indywidualne oferty do szerokiej puli mieszkań. 

Podobnie skrojone, jednostkowe pakiety dostępne są również dla klientów naszego projektu na warszawskim Bemowie – Nordic Bemowo. 

W Gdańsku serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą unikatową ofertą ostatnich mieszkań w inwestycji Żurawie. Obejmuje ona mieszkania na najwyższych piętrach z tarasami, czy niepowtarzalnym widokiem na Motławę oraz Martwą Wisłę. Klientów inwestycyjnych zapraszamy natomiast do drugiego etapu Żurawi. Wyjątkowe metraże pozwalają na zagospodarowanie kompaktowych przestrzeni w cenie już od 350 tysięcy złotych netto.

Chcesz poznać najnowsze oferty promocyjne w swojej okolicy? Przejdź do naszej strony z aktualnymi promocjami i wybierz interesującą Cię lokalizację. Warto być na bieżąco, bo promocje są zazwyczaj ograniczone czasowo. 

Jakie promocje oferują deweloperzy? Przeczytaj

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: