Mieszkania, Domy

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Pokoje

Powierzchnia

Piętra

Termin oddania

Cena

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Szukasz nowe mieszkania Szamotuły

72 oferty w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 7 441 zł/m²

Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Osiedle Olimpijskie
  4 kw. 2023
  MISTRZOWSKA inwestycja i lokalizacja.Już sama tylko lokalizacja Osiedla Olimpijskiego sprawia, że możemy myśleć o mieszkaniu tutaj, jako o inwestycji doskonałej.Funkcjonalne układy mieszkańBudynki z windą, komórkami lokatorskimi oraz rodzinnymi garażamiCentrum Szamotuł z dogodnym dojazdem do Poznania.Osiedle Olimpijskie składać się będzie z pięciokondygnacyjnych budynków z windami, komórkami lokatorskimi oraz miejscami postojowymi i garażami rodzinnymi.Wszystkie budynki wyposażone będą w instalacje fotowoltaiczne.W pierwszym etapie inwestycji powstanie 50 nowoczesnych mieszkań: 1-3-pokojowych o metrażu od 32 do 57 metrów kwadratowych.Wewnątrz osiedla zaprojektowano zieloną przestrzeń spacerową – jako miejsce spotkań społeczności osiedla. Ponadto znajdziemy tutaj też nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci, a dla osób dbających o kondycje fizyczną w każdym wieku – plenerową siłownie.Posiadacze rowerów będą mogli bezpiecznie przechowywać je w komórkach lokatorskich, a właściciele garaży dodatkowo w przestrzeni garażowej.

  Osiedle Olimpijskie

  ul. Staszica , Szamotuły(18.7 km od Poznania)
  Agrobex Sp. z o.o.
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Osiedle Słoneczne II
  Oferta archiwalna
  Osiedle Słoneczne to trzy kameralne, nowoczesne w formie budynki otoczone zielenią. Na terenie inwestycji znajdować się będzie plac zabaw oraz miejsca parkingowe dla mieszkańców. Całość tworzy przyjazne dla rodziny, bezpieczne miejsce, sprzyjające odpoczynkowi. Mieszkania parterowe posiadają ogródki, wszystkie pozostałe słoneczne balkony.

  Osiedle Słoneczne II

  od 4 290 zł/m2
  ul. Gąsawka , Szamotuły(18.6 km od Poznania)
  Agrobex Sp. z o.o.
 • Osiedle Słoneczne
  Oferta archiwalna
  Osiedle Słoneczne to trzy kameralne, nowoczesne w formie budynki otoczone zielenią. Na terenie inwestycji znajdować się będzie plac zabaw oraz miejsca parkingowe dla mieszkańców. Całość tworzy przyjazne dla rodziny, bezpieczne miejsce, sprzyjające odpoczynkowi. Mieszkania parterowe posiadają ogródki, wszystkie pozostałe słoneczne balkony.Mieszkania dostępne są również w programie MDM.Pierwszy etap inwestycji - budynek nr 1 - będzie zawierał 36 mieszkań jedno- dwu- i trzypokojowych, dostępnych w metrażach od 33,4m2 do 54,4m2. Termin realizacji I etapu został przewidziany na 28.02.2018 r.

  Osiedle Słoneczne

  od 4 560 zł/m2
  ul. Gąsawska , Szamotuły(18.7 km od Poznania)
  Agrobex Sp. z o.o.
 • Wille Parkowe w Szamotułach
  Oferta archiwalna
  NOWE BEZCZYNSZOWE MIESZKANIA SZAMOTUŁY !!!-OSIEDLE PARKOWE SZAMOTUŁY - WILLE PARKOWE - doskonale położone apartamentowce w spokojnym ,malowniczym miejscu ,w którym wcześniej znajdował się nieduży park miejski (obok byłej siedziby PZU w Szamotułach )- jednocześnie w centrum miasta - z szybkim i wygodnym dojazdem z każdego kierunku - odbiór mieszkań apartamentowych z pierwszych dwóch budynków - styczeń 2014.Mieszkania trzypokojowe w nowoczesnych i kameralnych czterech budynkach o powierzchniach od 59-67 z balkonami,tarasami ,miejscami parkingowymi w cenie.Wysokiej jakości materiały ( kontynuacja tworzenia wyższej klasy mieszkań przez LEPIKO-DEVELOPER - mur silikatowy ocieplony + okna w ciepłym profilu aluminiowym z napowietrznikami - zero wilgoci, pleśni ,grzybów, dachówka karpiówka angoba , przeszklone balkony z balustradami ze stali szlachetnej ,itd... i super lokalizacja - ,piechotą 5-10 minut do rynku w Szamotułach !!!.Pełna własność z udziałem w gruncie , niskie koszty eksploatacji - indywidualne ogrzewanie gazowe piecem dwu funkcyjnym dla każdego mieszkania + wybór firmy zarządzającej !!!Możliwość wykończenia mieszkania pod klucz w jednym z trzech dostępnych wariantów projektowanych przez architekta wnętrz w dodatkowej supercenie !BEZ PROWIZYJNA SPRZEDAŻ + pomoc w kredytowaniu ,również pomoc w sprzedaży obecnego mieszkania klienta - kontakt : 601736869 Gracjan Zalewski -licencja zawodowa nr 654.

  Wille Parkowe w Szamotułach

  ul. 3 Maja , Szamotuły(18.9 km od Poznania)
  Lepiko Developer Sp. z o.o.

Wiadomości na temat Szamotuł:

Szamotuły to miasto leżące w odległości ok. 35 km na północny zachód od Poznania i ok. 20 km na zachód od Obornik. Ich powierzchnia wynosi 11,1 km2, a liczba mieszkańców ok. 18 800. Miejscowość słynęła z wysoko rozwiniętego przemysłu, zwłaszcza meblarskiego, olejowego i cukrowego. Niestety większe zakłady podupadły w latach 90., a następnie zostały sprzedane i zamknięte. Obecnie Szamotuły stawiają przede wszystkim na rozwój przemysłu lekkiego oraz handlu i usług. Miasteczko powoli się rozbudowuje, zajmując coraz więcej okolicznych terenów Jednocześnie rozwój ten jest bardzo zrównoważony i obejmuje gospodarkę, kulturę, sport, infrastrukturę drogową i inne. Dzięki temu miasto zachowuje balans pomiędzy poszczególnymi strukturami. Pojawia się również coraz więcej nowych inwestycji, wśród których znajdują się m.in. mieszkania. Szamotuły położone są w dogodnej lokalizacji, co wpływa na zwiększającą się liczbę mieszkańców. Popyt na nieruchomości rośnie z roku na rok i jest porównywalny do tego w Obornikach.

Cena mieszkania na sprzedaż w Szamotułach

Nieruchomości w niewielkich miejscowościach położonych daleko od większych miast są zdecydowanie tańsze. Powstaje ich również znacznie mniej, co spowodowane jest oczywiście mniejszym popytem. Przykładowo, średnia cena mieszkania w Szamotułach wynosi ok. 3 800 zł/mkw. W nowych inwestycjach można się jednak spotkać z wyższymi kosztami, co przekłada się na lepszy standard, a czasem nawet wliczenie w ten koszt miejsca w parkingu podziemnym.

W porównaniu do Poznania - średnia cena za mkw. to ok. 6 200 zł - czy nawet bliżej położonych Obornik, w których koszty za mkw. plasują się na poziomie ok. 4 200 zł, mieszkania na sprzedaż w Szamotułach wydają się znacznie tańsze. Jednak wiele zależy tu od konkretnej inwestycji, jej standardu i lokalizacji. Nieraz bowiem świetne warunki mieszkania szły w parze z wysoką wartością nieruchomości.

Niemniej Szamotuły są jedną z większych miejscowości w okolicy, co zapewnia im stały przypływ nowych mieszkańców, a co za tym idzie, również popyt na stabilnym poziomie. Niskie koszty zakupu nieruchomości związane są z również ze statusem miasta jako mniejszego, mniej rozwiniętego, a także opartego w dużej mierze na zawodach niskopłatnych. Mieszkanie w Szamotułach nabywają zazwyczaj osoby z okolicznych wsi i miasteczek pracujący w przemyśle, handlu i usługach.

Nowe mieszkania w Szamotułach

W tej miejscowości znacznie bardziej rozwinięty jest rynek wtórny, na którym najczęściej na sprzedaż wystawiane są peerelowskie mieszkania oraz te w starym budownictwie. Ich tani koszt wiąże się jednak często z koniecznością przeprowadzenia remontu. Ilość takich lokali nie jest duża, niemniej znacznie większa niż nieruchomości z rynku pierwotnego. Natomiast nowe mieszkania w Szamotułach są droższe, jednak posiadają wiele zalet. Jakie to zalety?

Do najważniejszych korzyści wynikających z zakupu lokalu na rynku pierwotnym w Szamotułach należą m.in. lepszy typ budownictwa umożliwiający oszczędzanie na ogrzewaniu, obecne w inwestycji miejsca parkingowe, place zabaw, cichobieżne windy. Każdy lokal jest wzbogacony o ogródek (na parterze) lub taras/balkon (na wyższych piętrach). Inna jest również estetyka takich osiedli. Mieszkania na sprzedaż w Szamotułach ulokowane są w nisko kondygnacyjnych blokach o nowocześnie zaprojektowanej elewacji. Budynki znajdują się w otoczeniu zieleni, skwerów, miejsc wypoczynku pełnych roślinności. Dzięki temu są o wiele bardziej przyjazne dla mieszkańców. Co równie istotne - większość nowych inwestycji ma charakter zamknięty i jest monitorowana.

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Szamotułach?

Mimo niewielkich rozmiarów, miasto staje się jednym z najważniejszych w regionie. Wokół niego powstaje wiele firm przemysłowych, które przyciągają pracowników. Mając do wyboru mieszkanie w bardziej rozwiniętych Szamotułach, właśnie tę miejscowość najczęściej wybierają osoby zatrudnione w powyższych przedsiębiorstwach. Ale to nie jedyne zalety. Przede wszystkim do najważniejszych korzyści należy zrównoważony rozwój aglomeracji. Po okresie intensywnego rozwoju przemysłowego, obecnie najważniejsze jest równoległe rozwijanie wielu dziedzin. W parze z tworzeniem nowych miejsc pracy postępuje również progres kulturalny, sportowy, społeczny, turystyczny, ochrony środowiska.

Zyskowne okazują się inwestycje w mieszkania do wynajęcia w Szamotułach. Obecnie przybywa tam coraz więcej pracowników sezonowych, zwłaszcza z zagranicy, którzy szukają tymczasowego lokum. Na korzyść działa lokalizacja miasta - w pobliżu nie ma zbyt wielkiej konkurencji, dopiero ok. 20 km. dalej znajdują się Oborniki. Wokół położone są niemal same wsie i małe miasteczka. Mieszkanie do wynajęcia w Szamotułach jest zatem poszukiwane przez wiele osób, którym zależy na bardziej rozwiniętej infrastrukturze miejskiej, a zwłaszcza komunikacyjnej. Podobnie jest z turystami, których w wakacje co roku przybywa coraz więcej. Często wolą oni zapłacić za całe mieszkania do wynajęcia. Szamotuły stają się więc powoli jaśniejszym punktem na mapie miast, w których opłaca się inwestować, w nieruchomości.

Warto dodać, że w 2017 roku oddano tu do użytku 80 mieszkań. To nieco mniej niż w 2016 roku, w którym liczba sięgała prawie 130. Niemniej, jak na niewielkie miasto, taka ilość okazuje się dość duża. Mniej więcej połowa to mieszkania do wynajęcia w Szamotułach, lub sprzedaży, a połowa została oddana na cele indywidualne. W pobliskich Obornikach w ubiegłym roku pojawiło się tylko 20 oddanych do użytku lokali mieszkalnych, a miejscowość ta jest większa i znacznie bardziej znana niż Szamotuły.

Komunikacja

Przez Szamotuły przebiegają trzy drogi wojewódzkie o numerach 184, 185 i 187. Drogi te prowadzą kolejno do Przeźmierowa i Wronek przez Poznań - 184; do Piotrowa - 185; do Pniew i Murowanej Gośliny. Oprócz nich ważniejszymi arteriami w mieście są ulice: Lipowa, Nowowiejskiego, Bronisława Chrobrego, Dworcowa, Sportowa, Długa, Graniczna. Niewielkie rozmiary miasteczka, a także duża ilość dróg korzystnie wpływają na ruch drogowy. Nie ma tu korków, a wyjazd i dojazd do Szamotuł jest prosty oraz szybki.

Transport publiczny do innych miast odbywa się za pomocą linii kolejowych na trasie Poznań Główny - Szczecin Główny, a także bezpośrednio do największych aglomeracji w Polsce: Warszawy, Lublina, Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Zakopanego, Przemyśla. Ponadto w Szamotułach funkcjonuje autobusowa komunikacja miejska od poniedziałku do soboty. Po mieście warto poruszać się także rowerem.

Praca w Szamotułach

Obecnie w miasteczku znajduje się jedna z największych firm zajmujących się wytwarzaniem olejów - ADM Wielkopolskie Zakłady Tłuszczowe. Ponadto warto wymienić jeszcze zakłady Agrifirm oraz Ster Sp. z o.o. Pozostałe wielkie firmy, w tym Collection AB oraz Hercules ulokowane zostały w okolicy Szamotuł. Miasto pełne jest dyskontów, sklepów różnych branż i lokali usługowych.

W 2016 roku stopa bezrobocia wyniosła koniec końców ok. 8%. Większość osób pracuje w przemyśle i budownictwie - ok. 46% zatrudnionych, następnie w rolnictwie - ponad 18% i usługach - 13%. Bezrobocie stale się zmniejsza od kilku lat, co z jednej strony ma wpływ z powstającymi w Szamotułach firmami, z drugiej, z niżem demograficznym. Wiele osób decyduje się wyjechać za granicę lub do dużego miasta (Poznania, Warszawy). Z drugiej strony przybywa mieszkańców, co widać chociażby po popycie na mieszkania do wynajęcia. Szamotuły stopniowo zwiększają swój potencjał gospodarczy, a co za tym idzie - miejsca pracy.

Szamotuły - ciekawe miasto dla ciekawych ludzi

Najważniejszą instytucją kulturalną jest Ośrodek Kultury, w ramach którego działa wiele sekcji muzycznych, sportowych, tanecznych, fotograficznych. Należą do niego liczne obiekty kulturalne, jak kino studyjne Halszka. Ośrodek Kultury jest pomysłodawcą i organizatorem wielu przedstawień, festynów, festiwali i akcji społecznych. Najbardziej znany to coroczny wielki plener rzeźbiarski. W Szamotułach rozwija się wiele zespołów związanych z tutejszym folklorem.

Funkcjonują tu trzy biblioteki, a także Muzeum - Zamek Górków w słynnym Zamku Górków, który stanowi zabytek niezwykły na skalę europejską. W muzeum tym można zapoznać się z pracami wielu znanych artystów, np. Jerzego Nowosielskiego i Tadeusza Brzozowskiego. Ewenementem na skalę światową są prowadzone w Szamotułach prace archeologiczne, dzięki którym udało się zrekonstruować układ pierwotnej osady, z której rozwinęło się obecne miasto. Do zabytków wartych zobaczenia należą również bazylika kolegiacka pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa oraz baszta Halszki. W Szamotułach znajduje się ponadto wiele obiektów sportowych, np. Hala Widowiskowo-Sportowa Wacław. Działa tu kilkanaście klubów i odbywają się liczne imprezy oraz zawody.

Informacje o Szamotułach

W Szamotułach dostępne są 72 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Szamotułach mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 41 do 80 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (54 mieszkania).
 • 3-pokojowe (11 mieszkań).
 • 4-pokojowe (7 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Szamotułach nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Szamotułach kosztuje 311 738 zł.

Oferty w Szamotułach

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: