Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Mapa

Nowe mieszkania na sprzedaż Szamotuły

37 ofert w 1 inwestycji

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 7 346 zł/m²

+0 km

Lokalizacja

Czas dojazdu

 • Warszawa

  mazowieckie, Warszawa

  12999 ofert

 • Wrocław

  dolnośląskie, Wrocław

  6893 oferty

 • Kraków

  małopolskie, Kraków

  5736 ofert

 • Poznań

  wielkopolskie, Poznań

  5004 oferty

 • Łódź

  łódzkie, Łódź

  3437 ofert

Szukaj

Filtruj

Sortuj

Mapa

Powiadomienia

Zobacz na mapie
Polecane
Najnowsze
Najtańsze
Najtańsze (za m2)
Termin oddania
 • Osiedle Olimpijskie
  gotowe
  MISTRZOWSKA inwestycja i lokalizacja. Już sama tylko lokalizacja Osiedla Olimpijskiego sprawia, że możemy myśleć o mieszkaniu tutaj, jako o inwestycji doskonałej. Funkcjonalne układy mieszkań Budynki z windą, komórkami lokatorskimi oraz rodzinnymi garażami Centrum Szamotuł z dogodnym dojazdem do Poznania. Osiedle Olimpijskie składać się będzie z pięciokondygnacyjnych budynków z windami, komórkami

  Osiedle Olimpijskie

  ul. Staszica, Szamotuły(18.7 km od Poznania)
  Agrobex Sp. z o.o.
 • getHome

  Zobacz najnowsze oferty z rynku wtórnego w lokalizacji Szamotuły

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Osiedle Słoneczne II
  Oferta archiwalna
  Osiedle Słoneczne to trzy kameralne, nowoczesne w formie budynki otoczone zielenią. Na terenie inwestycji znajdować się będzie plac zabaw oraz miejsca parkingowe dla mieszkańców. Całość tworzy przyjazne dla rodziny, bezpieczne miejsce, sprzyjające odpoczynkowi. Mieszkania parterowe posiadają ogródki, wszystkie pozostałe słoneczne

  Osiedle Słoneczne II

  od 4 290 /m2
  ul. Gąsawka, Szamotuły(18.6 km od Poznania)
  Agrobex Sp. z o.o.
 • Osiedle Słoneczne
  Oferta archiwalna
  Osiedle Słoneczne to trzy kameralne, nowoczesne w formie budynki otoczone zielenią. Na terenie inwestycji znajdować się będzie plac zabaw oraz miejsca parkingowe dla mieszkańców. Całość tworzy przyjazne dla rodziny, bezpieczne miejsce, sprzyjające odpoczynkowi. Mieszkania parterowe posiadają ogródki, wszystkie pozostałe słoneczne balkony. Mieszkania dostępne są również w programie MDM. Pierwszy

  Osiedle Słoneczne

  od 4 560 /m2
  ul. Gąsawska, Szamotuły(18.7 km od Poznania)
  Agrobex Sp. z o.o.
 • Wille Parkowe w Szamotułach
  Oferta archiwalna
  NOWE BEZCZYNSZOWE MIESZKANIA SZAMOTUŁY !!! -OSIEDLE PARKOWE SZAMOTUŁY - WILLE PARKOWE - doskonale położone apartamentowce w spokojnym ,malowniczym miejscu ,w którym wcześniej znajdował się nieduży park miejski (obok byłej siedziby PZU w Szamotułach )- jednocześnie w centrum miasta - z szybkim i wygodnym dojazdem z każdego kierunku - odbiór mieszkań apartamentowych z pierwszych dwóch budynków -

  Wille Parkowe w Szamotułach

  ul. 3 Maja, Szamotuły(18.9 km od Poznania)
  Lepiko Developer Sp. z o.o.

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Nowe mieszkania w Szamotułach - dlaczego warto? 

Szamotuły to miasto leżące w odległości ok. 35 km na północny zachód od Poznania i ok. 20 km na zachód od Obornik. Ich powierzchnia wynosi 11,1 km2, a liczba mieszkańców ok. 18 800. Miejscowość słynęła z wysoko rozwiniętego przemysłu, zwłaszcza meblarskiego, olejowego i cukrowego. Niestety większe zakłady podupadły w latach 90., a następnie zostały sprzedane i zamknięte. Obecnie Szamotuły stawiają przede wszystkim na rozwój przemysłu lekkiego oraz handlu i usług. Miasteczko powoli się rozbudowuje, zajmując coraz więcej okolicznych terenów Jednocześnie rozwój ten jest bardzo zrównoważony i obejmuje gospodarkę, kulturę, sport, infrastrukturę drogową i inne. Dzięki temu miasto zachowuje balans pomiędzy poszczególnymi strukturami. Pojawia się również coraz więcej nowych inwestycji, wśród których znajdują się m.in. mieszkania na sprzedaż w Szamoułach. 

Cena mieszkania na sprzedaż w Szamotułach

Nieruchomości w niewielkich miejscowościach położonych daleko od większych miast są zdecydowanie tańsze. Powstaje ich również znacznie mniej, co spowodowane jest oczywiście mniejszym popytem. W nowych inwestycjach można się jednak spotkać z wyższymi kosztami, co przekłada się na lepszy standard, a czasem nawet wliczenie w ten koszt miejsca w parkingu podziemnym.

W porównaniu do Poznania czy nawet bliżej położonych Obornik, nowe mieszkania w Szamotułach wydają się znacznie tańsze. Jednak wiele zależy od konkretnej inwestycji, jej standardu i lokalizacji. Nieraz bowiem świetne warunki mieszkania szły w parze z wysoką wartością nieruchomości.

Niemniej Szamotuły są jedną z większych miejscowości w okolicy, co zapewnia im stały przypływ nowych mieszkańców, a co za tym idzie, również popyt na stabilnym poziomie. Niskie koszty zakupu nieruchomości związane są z również ze statusem miasta jako mniejszego, mniej rozwiniętego, a także opartego w dużej mierze na zawodach niskopłatnych. Mieszkanie w Szamotułach nabywają zazwyczaj osoby z okolicznych wsi i miasteczek pracujący w przemyśle, handlu i usługach.

Nowe mieszkania w Szamotułach

W tej miejscowości znacznie bardziej rozwinięty jest rynek wtórny, na którym najczęściej na sprzedaż wystawiane są peerelowskie mieszkania oraz te w starym budownictwie. Ich tani koszt wiąże się jednak często z koniecznością przeprowadzenia remontu. Ilość takich lokali nie jest duża, niemniej znacznie większa niż nieruchomości z rynku pierwotnego. Natomiast nowe mieszkania w Szamotułach są droższe, jednak posiadają wiele zalet. Jakie to zalety?

Do najważniejszych korzyści wynikających z zakupu lokalu na rynku pierwotnym w Szamotułach należą m.in. lepszy typ budownictwa umożliwiający oszczędzanie na ogrzewaniu, obecne w inwestycji miejsca parkingowe, place zabaw, cichobieżne windy. Każdy lokal jest wzbogacony o ogródek (na parterze) lub taras/balkon (na wyższych piętrach). Inna jest również estetyka takich osiedli. Mieszkania na sprzedaż w Szamotułach ulokowane są w nisko kondygnacyjnych blokach o nowocześnie zaprojektowanej elewacji. Budynki znajdują się w otoczeniu zieleni, skwerów, miejsc wypoczynku pełnych roślinności. Dzięki temu są o wiele bardziej przyjazne dla mieszkańców. Co równie istotne - większość nowych inwestycji ma charakter zamknięty i jest monitorowana.

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Szamotułach?

Mimo niewielkich rozmiarów, miasto staje się jednym z najważniejszych w regionie. Wokół niego powstaje wiele firm przemysłowych, które przyciągają pracowników. Mając do wyboru mieszkanie w bardziej rozwiniętych Szamotułach, właśnie tę miejscowość najczęściej wybierają osoby zatrudnione w powyższych przedsiębiorstwach. Ale to nie jedyne zalety. Przede wszystkim do najważniejszych korzyści należy zrównoważony rozwój aglomeracji. Po okresie intensywnego rozwoju przemysłowego, obecnie najważniejsze jest równoległe rozwijanie wielu dziedzin. W parze z tworzeniem nowych miejsc pracy postępuje również progres kulturalny, sportowy, społeczny, turystyczny, ochrony środowiska.

Zyskowne okazują się inwestycje w mieszkania do wynajęcia w Szamotułach. Obecnie przybywa tam coraz więcej pracowników sezonowych, zwłaszcza z zagranicy, którzy szukają tymczasowego lokum. Na korzyść działa lokalizacja miasta - w pobliżu nie ma zbyt wielkiej konkurencji, dopiero ok. 20 km. dalej znajdują się Oborniki. Wokół położone są niemal same wsie i małe miasteczka. Mieszkanie do wynajęcia w Szamotułach jest zatem poszukiwane przez wiele osób, którym zależy na bardziej rozwiniętej infrastrukturze miejskiej, a zwłaszcza komunikacyjnej. Podobnie jest z turystami, których w wakacje co roku przybywa coraz więcej. Często wolą oni zapłacić za całe mieszkania do wynajęcia. Szamotuły stają się więc powoli jaśniejszym punktem na mapie miast, w których opłaca się inwestować, w nieruchomości.

Komunikacja - atut lokalizacji 

Przez Szamotuły przebiegają trzy drogi wojewódzkie o numerach 184, 185 i 187. Drogi te prowadzą kolejno do Przeźmierowa i Wronek przez Poznań - 184; do Piotrowa - 185; do Pniew i Murowanej Gośliny. Oprócz nich ważniejszymi arteriami w mieście są ulice: Lipowa, Nowowiejskiego, Bronisława Chrobrego, Dworcowa, Sportowa, Długa, Graniczna. Niewielkie rozmiary miasteczka, a także duża ilość dróg korzystnie wpływają na ruch drogowy. Nie ma tu korków, a wyjazd i dojazd do Szamotuł jest prosty oraz szybki.

Transport publiczny do innych miast odbywa się za pomocą linii kolejowych na trasie Poznań Główny - Szczecin Główny, a także bezpośrednio do największych aglomeracji w Polsce: Warszawy, Lublina, Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Zakopanego, Przemyśla. Ponadto w Szamotułach funkcjonuje autobusowa komunikacja miejska od poniedziałku do soboty. Po mieście warto poruszać się także rowerem.

Lokalny rynek pracy 

Obecnie w miasteczku znajduje się jedna z największych firm zajmujących się wytwarzaniem olejów - ADM Wielkopolskie Zakłady Tłuszczowe. Ponadto warto wymienić jeszcze zakłady Agrifirm oraz Ster Sp. z o.o. Pozostałe wielkie firmy, w tym Collection AB oraz Hercules ulokowane zostały w okolicy Szamotuł. Miasto pełne jest dyskontów, sklepów różnych branż i lokali usługowych.

Bezrobocie stale się zmniejsza od kilku lat, co z jednej strony ma wpływ z powstającymi w Szamotułach firmami, z drugiej, z niżem demograficznym. Wiele osób decyduje się wyjechać za granicę lub do dużego miasta (Poznania, Warszawy). Z drugiej strony przybywa mieszkańców, co widać chociażby po popycie na mieszkania do wynajęcia. Szamotuły stopniowo zwiększają swój potencjał gospodarczy, a co za tym idzie - miejsca pracy.

Szamotuły - ciekawe miasto dla ciekawych ludzi

Najważniejszą instytucją kulturalną jest Ośrodek Kultury, w ramach którego działa wiele sekcji muzycznych, sportowych, tanecznych, fotograficznych. Należą do niego liczne obiekty kulturalne, jak kino studyjne Halszka. Ośrodek Kultury jest pomysłodawcą i organizatorem wielu przedstawień, festynów, festiwali i akcji społecznych. Najbardziej znany to coroczny wielki plener rzeźbiarski. W Szamotułach rozwija się wiele zespołów związanych z tutejszym folklorem.

Funkcjonują tu trzy biblioteki, a także Muzeum - Zamek Górków w słynnym Zamku Górków, który stanowi zabytek niezwykły na skalę europejską. W muzeum tym można zapoznać się z pracami wielu znanych artystów, np. Jerzego Nowosielskiego i Tadeusza Brzozowskiego. Ewenementem na skalę światową są prowadzone w Szamotułach prace archeologiczne, dzięki którym udało się zrekonstruować układ pierwotnej osady, z której rozwinęło się obecne miasto. Do zabytków wartych zobaczenia należą również bazylika kolegiacka pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa oraz baszta Halszki. W Szamotułach znajduje się ponadto wiele obiektów sportowych, np. Hala Widowiskowo-Sportowa Wacław. Działa tu kilkanaście klubów i odbywają się liczne imprezy oraz zawody.

Chcesz zamieszkać w województwie wielkopolskim? Sprawdź ofertę nowych mieszkań w szamotułach i znajdż lokal dopasowany do Twoich potrzeb. 

Nowe mieszkania na sprzedaż w Szamotułach

W Szamotułach dostępnych jest 37 ofert nowych mieszkań znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Szamotułach mają w sprzedaży nowe mieszkania powierzchniach od 43 do 80 m², w tym:

 • mieszkania 2-pokojowe - 25 lokali
 • mieszkania 3-pokojowe - 5 lokali
 • mieszkania 4-pokojowe - 7 lokali

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Szamotułach?

Najtańsze nowe mieszkanie w Szamotułach dostępne w sprzedaży kosztuje 326 579 zł. Aktualnie średnia cena za m2 mieszkania w Szamotułach wynosi 7 346 zł.

Aktualnie na rynku pierwotnym w Szamotułach nie obowiązują oferty specjalne na mieszkania.

Szamotuły - mieszkania gotowe do odbioru

Obecnie deweloperzy w Szamotułach oddali do użytku 37 lokali mieszkalnych. 37 lokali mieszkalnych zostanie oddanych do 3 miesięcy. 37 lokali mieszkalnych zostanie oddanych do 6 miesięcy. 37 lokali mieszkalnych zostanie oddanych do roku.

Oferty dostępne na portalu

Na portalu rynekpierwotny.pl dostępne są oferty nowych mieszkań w Szamotułach, dostosowane do potrzeb odbiorców, w tym:

 • mieszkania na parterze - 6 lokali
 • mieszkania na parterze z ogródkiem - 0 lokali
 • mieszkania na niskich piętrach - 31 lokali
 • mieszkania na wysokich piętrach - 0 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach - 9 lokali
 • mieszkania na ostatnich piętrach z tarasem - 0 lokali

Chcesz mieszkać w domu z własnym ogródkiem? Poznaj ofertę nowych domów w Szamotułach i znajdź nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb.

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023