Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania miński, Sulejówek - 78 ofert w 2 inwestycjach

  • Osiedle Kwiatowa - etap II

   Nowe mieszkania na sprzedaż miński, Sulejówek, ul. Piaskowa 8 (0.7 km od Warszawy)
   Ceny od: 6 500/m2
   Osiedle Kwiatowa - etap II
   Termin oddania: 1 kw. 2021
   Liczba mieszkań: 14
   Powierzchnia: 36 - 85 m2
   Liczba pokoi: 2 - 4
   Domeko
  • Wodociągowa Etap III

   Nowe mieszkania na sprzedaż miński, Sulejówek, ul. Wodociągowa (0.2 km od Warszawy)
   Ceny od: 5 800/m2
   Wodociągowa Etap III
   Termin oddania: 1 kw. 2021
   Liczba mieszkań: 64
   Powierzchnia: 38 - 59 m2
   Liczba pokoi: 2 - 4
   P.H.U."KONSTANS"- K. Król

Sulejówek to niewielkie miasto położone w odległości ok. 19 km na wschód od centrum Warszawy. Bezpośrednio graniczy z dzielnicą Wesoła oraz pomniejszymi miejscowościami, takimi jak: Zakręt, Królewskie Brzeziny, Grabina, Długa Szlachecka, Okuniew. Powierzchnia Sulejówka dzieli się niemal po równo na trzy części: zabudowę osiedlową, użytki rolne przekształcane pod zabudowę, a także lasy. Oprócz nich pozostaje jeszcze niewielka część, którą stanowią nieużytki oraz drogi. Miasto jest jednym z najbardziej zielonych w województwie mazowieckim. Dzięki bliskości do stolicy stopniowo się rozwija, dbając jednak o zachowanie równowagi między infrastrukturą miejską i przyrodą. To niewątpliwie przyjemne miejsce do życia, dlatego wiele osób szuka tu mieszkania. Sulejówek ma wiele zalet, choćby niższe ceny, spokój i przestrzeń, których brakuje w dużej aglomeracji. Dodatkowo w dłuższej perspektywie miasto zamierza oprzeć swoją gospodarkę również na źródłach leczniczych wód geotermalnych oraz eko-turystyce. Jak wygląda rynek nieruchomości w tej miejscowości?

Mieszkania: Sulejówek

Jak w wielu miastach podwarszawskich, także i tutaj rynek nieruchomości jest raczej spokojny i niewielki. W 2016 roku oddano do użytku zaledwie 114 mieszkań w Sulejówku, w tym również domów. W tym samym czasie, w Warszawie było to aż 20 119 lokali. Różnica jest więc znaczna. Większość mieszkań w Sulejówku została przeznaczona na cele indywidualne - ok. 62,3%, z czego tylko 15,5% nieruchomości należących do prywatnych osób kupiono w celu dalszej odsprzedaży lub wynajmu. Pozostałe 37,7% mieszkań oddanych do użytku w 2016 roku to lokale na sprzedaż i wynajem. Powyższe dane wyraźnie wskazują największą różnicę pomiędzy małymi a dużymi miejscowościami. W tych pierwszych nabywa się nieruchomości przede wszystkim na użytek własny: dla siebie, rodziny, dzieci. Wynika to chociażby z dość niskiej ceny w porównaniu z większymi aglomeracjami, jak również brak straty na jakości życia: komunikacji, usługach, ośrodkach publicznych. Popyt na mieszkania w Sulejówku stale wzrasta ze względu na bliskość stolicy, a także ilość terenów zielonych i przeznaczonych pod budowę, na których bez problemu można wybudować dom.

Cena mieszkania w Sulejówku

Jak na tak niewielką miejscowość, koszty zakupu nieruchomości są tu stosunkowo wysokie. Średnia cena mieszkania w Sulejówku wynosi ok. 5 218 zł/mkw. Za całość średnio zapłaci się ok. 325 105 zł/mkw. W porównaniu do Warszawy oczywiście nie jest to dużo, jednak jeśli weźmie się pod uwagę inne niewielkie miejscowości, ta cena wydaje się wysoka. Głównym powodem takich kosztów jest oczywiście bliskość miasta stołecznego. Cena mieszkania w Sulejówku plasuje się na podobnym poziomie, jak w Legionowie, Markach czy Ząbkach. Jest ona jednym z wielu czynników, które przyciągają coraz więcej osób, głównie z Warszawy. Całościowe koszty zakupu mieszkania w stolicy nieraz są tak wysokie, jak zakup domu w Sulejówku. A czas potrzebny na dojazd do pracy kształtuje się podobnie. Dzięki temu w oczach rodzin i osób poszukujących własnego M zyskują niewielkie miejscowości. Mieszkania w Sulejówku to nie tylko niska cena, ale również wiele innych zalet, np. większa ilość udogodnień dla mieszkańców bez konieczności dopłaty czy dodatkowe usługi w cenie.

Mieszkania na sprzedaż i do wynajęcia: Sulejówek

Jak wynika z powyższych danych, większość lokali to nieruchomości przeznaczone na użytek własny. To jednak nie oznacza, że mieszkania do wynajęcia w Sulejówku nie istnieją. Ich ilość jest dość duża, rozwija się tu zwłaszcza najem dla turystów i pracowników. Oznacza to jednak sezonowość, dlatego tego typu inwestycję należy dobrze przemyśleć. Można również kupić mieszkanie do wynajęcia w Sulejówku dla rodzin czy osób zmęczonych już dużym miastem. Ceny wynajmu wcale nie są tu niskie i oscylują między 1 200 a nawet 2 800 zł za nowy lokal, za miesiąc. Trzeba się liczyć z tym, że niekoniecznie znajdzie się tak szybko i aż tylu wynajmujących, co w Warszawie. Jednak w wyniku tendencji przenoszenia się ludzi z dużych miast do małych miejscowości, w perspektywie długofalowej może się to opłacić.

Kupno mieszkania na sprzedaż w Sulejówku może okazać się znacznie pewniejszą inwestycją. Popyt na tego typu nieruchomości na własność stale wzrasta, więc poszukujących z czasem będzie coraz więcej. Wraz ze wzrostem chętnych, a także cen nieruchomości, można się będzie spodziewać dość dużego zysku w perspektywie kilku lat. Warto zainwestować zwłaszcza w wysoki standard i wiele udogodnień typu szerokie balkony, miejsca parkingowe, windy, usytuowanie na terenie zamkniętym i strzeżonym.

Komunikacja

Sulejówek leży w dogodnym punkcie komunikacyjnym, zarówno pod kątem dojazdu do stolicy, jak i na wschód. Główną arterią drogową jest droga krajowa nr 2, która z jednej strony prowadzi do Warszawy, z drugiej zaś aż do granicy z Białorusią. Łączy się ona bardzo blisko Sulejówka z drogą krajową nr 17. Oprócz niej przez miasto przebiegają drogi wojewódzkie: nr 637 oraz nr 638. Warto wymienić również pozostałe ważne ulice, którymi odbywa się ruch w Sulejówku: Dworcowa, 3 maja, Przejazd, Gabriela Narutowicza, Asfaltowa, Jędrzeja Moraczewskiego, Szosowa. Ponadto funkcjonuje tu komunikacja publiczna w postaci SKM i Kolei Mazowieckich. Można skorzystać z dwóch linii autobusowych obsługiwanych przez ZTM i wielu linii przewoźników prywatnych. Do centrum Warszawy można dojechać w ok. 30 minut - niemal tyle samo, ile dojeżdża się z bardziej oddalonych dzielnic tego miasta, jak Białołęka czy Ursynów. Dobrą opcją jest również komunikacja rowerowa, zwłaszcza po okolicznych terenach zielonych. Ze względu na niewielką powierzchnię, do szkoły lub sklepów można pójść pieszo.

Rynek pracy

Jak większość miejscowości podwarszawskich, także Sulejówek funkcjonuje bardziej jako miasto satelickie niż odrębna miejscowość. Czym charakteryzuje się miasto satelickie? Część jego funkcji, zazwyczaj związanych z rynkiem pracy, oświatą, służbą zdrowia przejmuje większa aglomeracja sąsiednia. W tym wypadku Warszawa. Większość osób posiadających mieszkania w Sulejówku pracuje w stolicy, część korzysta również z tamtejszego życia kulturalno-sportowego. Do tej niewielkiej podwarszawskiej miejscowości przyjeżdża się głównie odpoczywać i mieszkać. Z tego względu bardzo istotny dla wielu osób szukających mieszkania w Sulejówku jest dobry dojazd do Warszawy. W tym niewielkim miasteczku stopa bezrobocia jest stosunkowo niska - w 2016 roku wynosiła 5,1%. Funkcjonuje tu sporo małych i średniej wielkości firm usługowych oraz handlowych i produkcyjnych. Występują liczne tereny zielone oraz uprawne, co spowodowało rozwój sektora rolniczego. Sulejówek oferuje wiele możliwości przyszłym przedsiębiorcom, w tym dotacje z Unii Europejskiej.

Sulejówek - miasto do życia

Miejscowość ta wpisuje się w obraz pięknego i spokojnego miejsca do życia, w którym sąsiedzi się znają, a dom otacza przyroda. Stopniowo rozwija się tu infrastruktura miejska oraz pojawiają nowe osiedla, zachowując równowagę między terenami zielonymi a zabudową. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że za kilka lat Sulejówek zamieni się w betonowe miasto. Do zalet należy również niska zabudowa, duża ilość sklepów i lokali usługowych, a także oferta kulturalno-sportowa. Do tej ostatniej należy zaliczyć kluby: Miejski Ludowy Klub Sportowy Victoria Sulejówek oraz UKS Herkules. Mieszkańcy mogą skorzystać z kortów tenisowych. Odbywa się tu wiele imprez kulturalnych oraz sportowych. W Sulejówku działają przedszkola i żłobki, a także szkoły podstawowe i ponadpodstawowe - prywatne i publiczne, w tym szkoła muzyczna. Osoby lubiące zwiedzać, mogą przyjrzeć się licznym willom, które są pozostałością zabudowy z końca XIX i początku XX wieku. Otwarte do zwiedzania jest Muzeum Józefa Piłsudskiego - marszałek jakiś czas przebywał w tej miejscowości, skupiając się na pisarstwie. Nade wszystko jednak warto w Sulejówku skorzystać z obecności licznych lasów.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij