Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania płoński, Płońsk - 44 oferty w 1 inwestycjach

 • Osiedle Enklawa

  Nowe mieszkania na sprzedaż płoński, Płońsk, ul. Szkolna 104 (28.7 km od Ciechanowa)
  Osiedle Enklawa
  Termin oddania: 4 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 44
  Powierzchnia: 45 - 67 m2
  Liczba pokoi: 2 - 3
  Grupa Scotia Sp. z o.o.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Bursztynowe Tarasy II

  Nowe mieszkania na sprzedaż płoński, Płońsk, ul. Żołnierzy Wyklętych (27.4 km od Ciechanowa)
  Archiwalna
  Bursztynowe Tarasy II

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Novdom Sp. z o.o.
 • Bursztynowe Tarasy

  Nowe mieszkania na sprzedaż płoński, Płońsk, ul. Klonowa (27.5 km od Ciechanowa)
  Archiwalna
  Bursztynowe Tarasy

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Novdom Sp. z o.o.
 • Osiedle Polanka

  Nowe mieszkania na sprzedaż płoński, Płońsk, ul. Wieczorków (28.3 km od Ciechanowa)
  Archiwalna
  Osiedle Polanka

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  Splendor Nieruchomości

Płońsk znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego między Nowym Dworem Mazowieckim na południu i Ciechanowem na północy. Ma wielowiekową tradycję, a pierwsze wzmianki o nim pochodzą z X wieku! Miasto może się pochwalić jednym z najwyższych współczynników rozwoju w województwie mazowieckim pod względem inwestycji przemysłowych, handlowych i deweloperskich. Dzięki temu stale przybywa tu nowych mieszkańców, szczególnie w wieku produkcyjnym, co sprawia, że gmina jest jedną z niewielu ze społeczeństwem nie wymierającym. To z kolei przekłada się na stały wzrost ilości nowych mieszkań w Płońsku i okolicach, a nawet całych osiedli, takich jak Bursztynowe Tarasy.

Płońsk - na sprzedaż mieszkania, działki, tereny pod inwestycje

Miasto oferuje ogromną ilość terenów przeznaczonych na zagospodarowanie przez deweloperów, biznesmenów czy instytucje kulturalne, a nawet osoby prywatne. Dzięki takiemu podejściu, gmina stale zyskuje na atrakcyjności. Lista inwestycji w przeciągu ostatnich i najbliższych kilku lat robi wrażenie. Znajdziemy tu zarówno centra handlowe (np. Park Handlowy Klonowe Ogrody, Park Handlowy Multibox Płońsk), obiekty sportowe (np. rozbudowa miejskiego stadionu), przemysłowe (budowa ogromnego zakładu mięsnego Cremonini, centrum logistyczne), a także osiedla. Tym ostatnim warto się przyjrzeć bliżej. Nowe mieszkania w Płońsku powstają w umiarkowanym tempie, ale większość z nich jest szybko rezerwowana przez coraz to liczniejszych mieszkańców miasta i okolic. Często przenoszą się tu osoby z okolicznych wsi, a także z całego województwa mazowieckiego czy nawet lubelskiego. Głównym powodem jest atrakcyjność regionu, jego stały rozwój i zrównoważone podejście do ekologii.

Zakup nowych mieszkań w Płońsku to dobry interes dla nabywcy. Wynika to ze stale wzrastającej wartości tego typu inwestycji, która za kilka lat może być nawet znacznie większa. Obecnie natomiast ceny za mkw są dość niskie w porównaniu z innymi miastami, jeśli chodzi o nowoczesne i zamknięte osiedla. Przykładowo, na Bursztynowych Tarasach w Płońsku znajdziemy nowe mieszkanie na sprzedaż już za 3 599 zł/mkw, co w jest ceną standardową w tym mieście, ale na rynku wtórnym. Ceny w okolicznych miastach oscylują raczej w granicach ok. 4 000/mkw. Patrząc na wartość tego typu lokali w ubiegłych latach, szybko można zauważyć tendencję wzrostową. Wraz z ceną, w górę idzie także jakość budownictwa i komfort życia.

Komfortowe mieszkania na wynajem w Płońsku

Wynajem mieszkań w Płońsku nabiera tempa wraz z pojawianiem się nowych inwestycji przemysłowych i handlowych. Dlatego warto sprawić, aby zarówno lokal, jak i jego okolica były zadbane i zachęciły najemcę do wyboru właśnie tego miejsca. Niski koszt zakupu nie musi wiązać się ze stratami natury budowlanej czy architektury otoczenia. Nowoczesne osiedla tworzone są w oparciu o komfort mieszkańca oraz dbałość o ekologię. Charakteryzują się niskim budownictwem (maksymalnie 4 piętra), przy czym w każdym budynku znajduje się winda oraz garaż podziemny. Kupując mieszkanie do wynajęcia w Płońsku, trzeba zastanowić się też nad jego metrażem. Do wyboru są zarówno niewielkie kawalerki, jaki i duże przestronne M4 - każdy znajdzie coś dla siebie. Przeważają jasne kolory: biel, brąz, beż, a czasem także ciemne akcenty. Dominują one w wyglądzie bloków, placów i niewielkich dziedzińców znajdujących się na terenie osiedla. Liczne udogodnienia, w tym place zabaw, garaże, przestrzenne korytarze, ławki i dobre oświetlenie sprawiają, że miejsce jest atrakcyjne również dla potencjalnego najemcy.

Dogodna komunikacja

Płońsk znajduje się w samym centrum województwa mazowieckiego, co sprawia, że dojazd do innych miejscowości jest szybki i łatwy. Przez miasto przechodzi S7, DK10 a w pobliżu znajduje się także E77. To oznacza, że mieszkańcy bez problemu mogą poruszać się ze wschodu na zachód Polski, a także na południe i na północ. Dzięki temu podróż do Warszawy trwa tylko 45 minut, co jest czasem standardowego dojazdu do pracy w samej stolicy. Ponadto szybko dojeżdża się także do okolicznych miast, jak Płock czy Pułtusk. Nowe mieszkania w Płońsku powstają często właśnie w okolicy dróg szybkiego ruchu, dlatego nawet jeśli ktoś pracuje w innym mieście, nie będzie miał problemu z dostaniem się tam. Jednocześnie do osiedli nie dociera hałas samochodów i ciężarówek przejeżdżających przez DK10 czy S7. Zgodnie z najnowszymi trendami, na nowoczesnych osiedlach mieszkania, także te w Płońsku, są budowane z materiałów izolujących hałas z zewnątrz oraz z sąsiadujących lokali, np. posiadać trzyszybowe okna czy grubsze ściany.

Miasto z historią

Płońsk ma dużo do zaoferowania swoim mieszkańcom. Warto zacząć od prześledzenia jego historii, w której znajduje się wiele ciekawostek, np. na przełomie XVII i XVIII wieku miasto znajdowało się na szczycie listy miejsc polowań na czarownice. Oprócz tego rok spędził tu Henryk Sienkiewicz, terminując jako guwerner. Właśnie w tej miejscowości urodził się i wychowywał jeden z założycieli nowoczesnego Izraela, premier Dawid Ben Gurion. Bogatą przeszłość widać też w architekturze, szczególnie centrum oraz licznych kościołów i zabytków. Ponadto warto zwrócić uwagę na sporą liczbę centrów sportowych, ośrodków kultury czy szlaków turystycznych. Samorząd gminy promuje okoliczne tereny zgodnie z zachowaniem zasad poszanowania fauny i flory, a co za tym idzie - powstające mieszkania na wynajem czy na sprzedaż w Płońsku muszą spełniać wysokie wymagania, a ich budowa nie może odbywać się kosztem przyrody.

Zaletami miasta są liczne inicjatywy kulturalne oraz tętniące życiem centrum z wieloma kawiarenkami czy pubami. Młodzi ludzie, którzy zjeżdżają tu z okolicy lub dalszych regionów, chętnie podejmują się tworzenia i uczestniczenia w nowych wydarzeniach kulturalnych, zajęciach artystycznych oraz turystycznych. Dzięki temu stali mieszkańcy nie mogą narzekać na nudę, a nowo przybyli szybko integrują się z innymi. W samym mieście są organizowane cykliczne imprezy sportowe i kulturalne, natomiast w okolicach rajdy piesze i rowerowe. Swoje miejsce odnajdą tu rodziny z dziećmi oraz młode osoby, które przybyły do miasta w związku z pracą.

Nie znalazłeś wymarzonego mieszkania? Zostaw nam swoje namiary - pomożemy Ci je znaleźć!

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij