Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz nowe mieszkania mikołowski, Mikołów - 63 oferty w 1 inwestycjach

 • Murapol Osiedle Storczyków

  Nowe mieszkania na sprzedaż mikołowski, Mikołów, ul. Storczyków (1.2 km od centrum Mikołowa)

  Inwestycja polecana

  Murapol Osiedle Storczyków
  Termin oddania: 3 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 63
  Powierzchnia: 25 - 66 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Murapol S.A.
 • Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

  Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

 • Prima Dom

  Nowe mieszkania na sprzedaż mikołowski, Mikołów, ul. Fabryczna (1.5 km od centrum Mikołowa)
  Archiwalna
  Prima Dom

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  P.B.O. Trojan Sp. z o.o.
 • Magiczny Dom

  Nowe mieszkania na sprzedaż mikołowski, Mikołów, ul. Pszczyńska 13 (1.5 km od centrum Mikołowa)
  Archiwalna
  Magiczny Dom

  Inwestycja sprzedana

  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: wyprzedane
  P.B.O. Trojan Sp. z o.o.

Mikołów to miasto o powierzchni ok. 79,21 km2 w województwie śląskim. Graniczy m.in. z Katowicami, Tychami, Rudą Śląską. To właśnie tu mieszkał Rafał Wojaczek - jeden z najwybitniejszych polskich poetów i prozaików, zaliczany do grona tzw. Poetów Wyklętych. Mikołów ma bogatą historię, w której można zauważyć, że jego przynależność do danego kraju była wielokrotnie zmieniana. Wpłynęło to na powstanie dużej różnorodności etnicznej na tym terenie. Wiele zmieniło się w I połowie XX wieku oraz po II wojnie światowej. Obecnie nowe mieszkania w Mikołowie kupują najczęściej jego mieszkańcy, ew. osoby ze Śląska. Ilość ludności mikołowskiej stopniowo się zwiększa, a co za tym idzie, pojawia się coraz większy popyt na nieruchomości. Najwięcej osób skupia się jednak na centrum. To tu można znaleźć najbardziej rozbudowaną infrastrukturę miejską, nic więc dziwnego, że obszar ten cieszy się dużą popularnością. Z drugiej strony również obrzeża zaczynają tętnić życiem, chociażby ze względu na niższe ceny nowych mieszkań. Mikołów stał się korzystną alternatywą dla Katowic.

Nowe mieszkania w Mikołowie

W porównaniu z Katowicami, w tym mieście nie powstaje dużo nowych mieszkań. Mikołów jest oczywiście znacznie mniej rozwiniętą miejscowością, co przyczynia się do mniejszego popytu na nieruchomości. Z drugiej jednak strony dane demograficzne pokazują, że ilość mieszkańców stale się powiększa: w 2010 r. było ich 39 196, a w 2017 r. już 40 423. Nic więc dziwnego, że regularnie powstają tu nowe nieruchomości. W 2017 roku oddano do użytku 238 nowych mieszkań w Mikołowie, w tym ponad 50% zostało przeznaczonych na cele indywidualne, a zaledwie ok. 40% na sprzedaż lub wynajem. Jak wspomniano wcześniej, nieruchomości w tym mieście wykupują najczęściej jego mieszkańcy. Sytuacja jest zatem inna niż w dużych aglomeracjach, gdzie często lokale na sprzedaż lub wynajem dominują na rynku.

Nowe mieszkania w Mikołowie powstają w oparciu o nowe trendy. Dzięki temu wysokie blokowiska są zastępowane przez nisko kondygnacyjne budynki. Na piętrach lokuje się zaledwie kilka mieszkań. Nie sposób zauważyć również uwzględnienia w planach inwestycyjnych miejsc parkingowych czy powierzchni dodatkowych, jak place zabaw. Dodatkowo można zauważyć, że nowe mieszkania w Mikołowie wyposażone zostały w ogródki, balkony lub tarasy. Ich powierzchnia jest dość duża, co daje dodatkową przestrzeń do wykorzystania, np. jako miejsce wypoczynku czy przechowalni.

Cena nowego mieszkania w Mikołowie

Jak napisano wyżej, jedną z zalet miasta są niskie ceny nieruchomości. Średni koszt zakupu nowego mieszkania w Mikołowie wynosi ok. 3 900 zł/mkw., przy czym można znaleźć znacznie tańsze inwestycje. Na rynku pierwotnym M kupi się już za ok. 3 700 zł/mkw. Na wtórnym z kolei do kosztów zakupu należy doliczyć często koszt remontu. Ceny te są znacznie atrakcyjniejsze niż katowickie - średnio 5 500 zł/mkw. Jak widać, kupując M w sąsiedniej miejscowości, można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Mikołów jest jednym z tańszych miast pod względem nieruchomości w całej aglomeracji śląskiej.

Tym samym, jest to znacznie lepsza alternatywa dla Katowic czy Tychów. Zakup nowego mieszkania w Mikołowie może okazać się dobrą inwestycją zwłaszcza dla osób pracujących w sąsiednich miastach. Skupienie na jednym terenie tak dużej ilości miejscowości powoduje, że wiele osób pracuje w jednym mieście, a mieszka w drugim. Jeśli zatem pojawia bardzo korzystna oferta zakupu M za granicą miasta, to wiele osób chętnie z niej korzysta.

Gdzie budują nowe mieszkania w Mikołowie?

Najpopularniejszym obszarem niewątpliwie pozostaje centrum. To tu pojawia się najwięcej nowych osiedli. Ale nowe mieszkania w Mikołowie można znaleźć też na obrzeżach. Jakie są zalety i wady danej lokalizacji?

Zakup nowego mieszkania w mikołowskim centrum wiąże się oczywiście z wieloma udogodnieniami. Większość sklepów i usług znajduje się w bliskiej odległości. Podobnie jest z rozrywką, nauką czy sportem - w centrum ulokowane są najważniejsze obiekty w mieście. Wadą może być jednak ciągły hałas - wszak to tu przebiegają bardzo ruchliwe drogi. Ponadto w centrum często przebywa dużo ludzi, co wiąże się z korkami, kolejkami i innymi uprzykrzeniami. Wystarczy jednak przemieścić się trochę dalej, w głąb osiedli, by znacząco poprawić jakość życia.

W odległości zaledwie kilku kilometrów można kupić nowe mieszkania w Mikołowie, wśród zieleni i ciszy. Obrzeża przyciągają większą kameralnością, prywatnością, swobodą. Tu rzadko kiedy powstają korki, a znakiem charakterystycznym jest przestrzeń. Z drugiej jednak strony na obrzeżach często brakuje rozwiniętej infrastruktury drogowej, daleko także do szkół czy sklepów. Jednak odległości niekoniecznie stanowią problem. Warto pamiętać, że wiele osób i tak dojeżdża do pracy, do innych miejscowości. Zakupy zatem można zrobić prz okazji powrotu.

Kupno nowego mieszkania w Mikołowie na obrzeżach lub w centrum to kwestia indywidualna. Zarówno jedna, jak i druga lokalizacja mają swoje zalety i wady. Warto porównać również ceny i oferty deweloperów. Może się okazać, że na obrzeżach w niższej cenie otrzyma się znacznie więcej udogodnień.

Jak dojechać do Katowic?

Mikołów graniczy ze stolicą województwa śląskiego od północnego zachodu. To miejscowość dość dobrze skomunikowana, zwłaszcza właśnie na zachodzie. Przez Mikołów przebiegają drogi krajowe nr 81 i 44, a także wojewódzkie nr 925, 927, 928. W pobliżu można skorzystać także z autostrady A4, A1 czy też wielu innych dróg o znaczeniu krajowym i wojewódzkim. Oprócz nich, w Mikołowie występuje dość gęsta sieć arterii lokalnych. Do najważniejszych należą: Mokierska, Grudniowa, Rybnicka, Wyzwolenia, Podleska, Katowicka, Żwirki i Wigury, Konstytucji 3 maja, Pszczyńska, Nowy Świat. Do centrum Katowic można dojechać w niecałe pół godziny, do Tychów w 17 min., a do Gliwic w ok. 25 min. Jak widać, wszędzie jest stosunkowo blisko. To zaleta położenia wielu miejscowości tuż obok siebie.

Oprócz samochodu, dostępne są inne formy komunikacji. W Mikołowie działają Koleje Śląskie, a także wiele linii autobusowych międzymiastowych. Obecny jest również rozbudowany transport miejski. Do centrum Katowic z Mikołowa można dojechać w ok. 35 min. pociągiem i ok. 50 min. autobusami. Istnieją również linie bezpośrednie, które łączą dwa miasta.

Mikołów czeka na rozwój

Miasto wyróżnia się bogatym zapleczem zabytków, wśród których duże wrażenie robią dwa drewniane kościoły: pw. św. Mikołaja i pw. św. Piotra i Pawła. Oprócz nich warto zobaczyć inne kościoły, bazylikę, a także starówkę. Można zapoznać się również z bogatą ofertą kulturalną, za którą odpowiadają instytucje: Instytut Mikołowski (w mieszkaniu Rafała Wojaczka), Miejska Biblioteka Publiczna, Miejska Placówka Muzealna, Miejski Dom Kultury. Poza tym powstał szereg wielu klubów kulturalnych i sportowych. W mieście nie brakuje placówek związanych ze sportem, jak basen czy boiska piłkarskie.

Mikołów posiada bogate zaplecze placówek edukacyjnych, zdrowotnych i innych. Znajduje się tu jeden szpital. Najwięcej placówek usługowo-handlowych i urzędowych mieści się w centrum miasta. Mieszkańcy mają do wyboru wiele sklepów, centrów handlowych i innych. Mikołów jest jedynym z dwóch miast w Europie, w których znajduje się podziemny poligon doświadczalny. W śląskim mieście nosi on nazwę Kopalnia Doświadczalna Barbara.

Znajdziemy dla Ciebie
Zamknij