Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Brwinów

Znaleziono 57 ofert w 1 inwestycji
map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Brwinów – 5 etap

  Osiedle Brwinów – 5 etap

  Brwinów Platinum Park MBD Sp. z o.o. Sp. K.

  Mieszkanie Brwinów
  ul. Grodziska 40
  11.6 km od Warszawy
  • Oddanie: 1 kw. 2023
  • Metraż: 48-76 m2
  • Mieszkań: 57
  • Pokoje: 2-4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Brwinowa:

Brwinów to niewielka miejscowość o powierzchni 10,1 km2, położona w województwie mazowieckim. Graniczy z Pruszkowem na wschodzie, Milanówkiem na południowym zachodzie i szeregiem pomniejszych miejscowości na północy, południu i zachodzie. MIasto najbardziej rozwinęło się w XIX wieku, od momentu położenia tam torów, które obsługiwały trasę kolejową Warszawa-Wiedeń. Mimo swojej niewielkiej powierzchni, odegrało znaczną rolę w historii Polski, m.in. w 1939 odbyła się tu bitwa, opóźniająca marsz Niemców na Warszawę. Obecnie Brwinów, położony między Grodziskiem Mazowieckim, a Warszawą, staje się miastem satelickim stolicy. Niewielka odległość i tendencja uciekania rodzin na obrzeża dużych miast i do mniejszych miejscowości powoduje nie tylko wzrost ludności na tych terenach, ale także wzrost cen za mieszkania. Brwinów nie jest najtańszy, jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Ponadto ma status bardziej luksusowej miejscowości, w której mieści się wiele willi, pałacyków i ekskluzywnych posiadłości. Jak wygląda rynek mieszkań w Brwinowie?

Mieszkania: Brwinów

Miasto słynie zwłaszcza z osiedli willowych, co można zauważyć chociażby na podstawie średniej wielkości mieszkania w Brwinowie, lub domu, które zostały oddane do użytku w 2016 roku - było to bowiem ok. 167 m2! Średnia ilość pokoi wynosi 5,72. To znacznie powyżej średniej dla Polski czy województwa mazowieckiego. Oznacza to, że większość nieruchomości tu powstających to właśnie wille. W 2016 roku oddano do użytku 36 domów i mieszkań w Brwinowie. Całość została przeznaczona na użytek indywidualny. Żadna osoba prywatna czy też deweloper nie oddali lokalu na wynajem czy też sprzedaż. Powyższe dane pokazują wyraźnie, że miejscowość ma status bardziej rodzinnej niż turystycznej - o wiele więcej osób buduje dom, by spędzić tu resztę życia wraz z rodziną, niż w celu inwestycji, z której chcą czerpać zyski. Popularność mieszkań w Brwinowie wzrasta zwłaszcza w związku z bliskością Warszawy, z której wiele osób wyprowadza się do mniejszej miejscowości. Z jednej strony przyczyn można tu upatrywać w wysokich cenach za mkw, w stolicy, z drugiej w dobrej jakości komunikacji, a z trzeciej: chęci zaznania ciszy i spokoju.

Cena mieszkania: Brwinów

Wydawać by się mogło, że w tak niewielkiej miejscowości nieruchomości nie będą drogie. Niestety, w przypadku mieszkań w Brwinowie się to nie sprawdza. Bliskość Warszawy i szybki do niej dojazd, a także status tego małego miasteczka skutkują dość wysokimi kosztami zakupu nieruchomości. Dodatkowo na taką sytuację ma wpływ stale rosnący popyt związany z tendencją przenoszenia się ludzi, głównie rodzin, do ościennych miejscowości. Zwłaszcza, że wybudowanie domu to nieraz taki sam koszt, jak zakup lokalu w dużej aglomeracji. Średnia cena mieszkania w Brwinowie wynosi ok. 5 000 zł/mkw i ok. 270 000 zł za całość. Niemniej wiele nowych inwestycji posiada o wiele tańsze oferty. Można dostać więc lokal w świetnym standardzie nawet za ok. 4 000 zł/mkw. Takie różnice wynikają z tego, że do średniej wlicza się także wille czy domy, których zakup jest znacznie droższy niż zwykłego mieszkania w bloku nisko kondygnacyjnym. Mimo wszystko, ceny nie są tu małe, nawet w porównaniu do większych i bardziej rozwiniętych miast, jak np. Grodzisk Mazowiecki.

Mieszkania do wynajęcia: Brwinów

Rynek nieruchomości w tej niewielkiej miejscowości jest dość dynamiczny. Co roku powstają nowe inwestycje, w których szybko wyprzedają się mieszkania. Brwinów to atrakcyjna miejscowość zwłaszcza dla osób, którym zależy na ciszy i spokoju, a jednocześnie chcą mieć w miarę blisko do pracy. Dominuje tu zabudowa jednorodzinna i willowa, choć coraz więcej powstaje niskich bloków w ramach osiedli zamkniętych. I coraz więcej osób poszukuje też mieszkania do wynajęcia. Brwinów staje się miastem satelickim Warszawy czy Grodziska Mazowieckiego, a ceny nieruchomości, o wiele niższe niż np. w stolicy, przyciągają tu mieszkańców innych miast. Oferowany komfort w nowych inwestycjach jest tu tańszy, a droga do pracy wcale nie dłuższa niż ta, jaką przeciętnie pokonują mieszkańcy stolicy. Mieszkania do wynajęcia w Brwinowie to średni koszt ok. 1700 zł/miesiąc za powierzchnię ok. 75m2. Stosunek ceny do wielkości oraz standardu jest tu zdecydowanie bardzo korzystny. Dodatkowo na wyposażeniu często znajduje się miejsce w garażu podziemnym, dzięki czemu niweluje to problem z parkowaniem.

Komunikacja

Brwinów z racji swojego położenia ma bardzo rozbudowaną sieć dróg. Jej oś stanowi autostrada A2, która prowadzi od Świecka aż do Kałuszyna przez najważniejsze miasta w centralnej Polsce: Poznań, Łódź, Grodzisk Mazowiecki i Warszawę. Dzięki temu podróż z Brwinowa do stolicy trwa niecałe 30 minut. Do Grodziska jest jeszcze bliżej - zaledwie 15 minut! Sprawną podróż umożliwiają także liczne drogi wojewódzkie w mieście lub wokół niego: nr 700, nr 701, nr 718, nr 719, nr 720. Jeśli chodzi o odległość od granicy, najbliżej jest, podobnie jak w przypadku Grodziska Mazowieckiego, na BIałoruś - ok. 3,5 godziny. Na Litwę i Ukrainę podróż trwa znacznie dłużej - zajmuje ok. 5-6 godzin. Jeśli ktoś chciałby się wybrać z Brwinowa nad polskie morze, musiałby przeznaczyć na drogę ok. 4 godziny. O wiele mniej, bo zaledwie 2 godziny zajmuje podróż nad mazurskie jeziora. W Brwinowie funkcjonuje komunikacja miejska oraz kolejowa (WKD). Dzięki temu nawet osoby bez własnego samochodu mogą szybko dostać się do większych aglomeracji.

Atrakcje

Brwinów słynie z wielu willi oraz pałacyków z przełomu XIX i XX wieku, a także wybudowanych w dwudziestoleciu międzywojennym. Należą do nich m.in. willa "Chałupka" zaprojektowana przez Oskara Sosnowskiego; willa "Janina"; dworek "Zagroda" - mieszkał tu pisarz Zygmunt Bartkiewicz; dom rodziny Wernerów wraz z tablicą upamiętniającą ukrycie radu przez prof. Wacława Wernera w czasie II wojny światowej; dom "Pod Wiatrakiem"; pałacyk rodziny Tobołków - siedziba Gestapo w czasie II wojny światowej; dom "Amerykanka"; zespół pałacowy rodziny Wierusz-Kowalskich. Ponadto w miejscowości tej znajdują się groby Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów, a także aktora Wacława Kowalskiego. Brwinów leży blisko wielu terenów zielonych, do których należą m.in. Las Młochowski, Lasy Sękocińskie, Kampinoski Park Narodowy, Bolimowski Park Krajobrazowy. Warto zobaczyć także Ogród Rzeźb Juana Soriano i Muzeum sztuki Ludowej. W Brwinowie mieści się Muzeum Motoryzacji i Techniki, mieszczące w sobie ok. 300 pojazdów z różnych epok i ok. 5 000 rekwizytów. Ośrodek Kultury OK Brwinów organizuje liczne wydarzenia kulturalne dla mieszkańców miasta i nie tylko. Miasto co roku uczestniczy w Festiwalu Otwartych Ogrodów, który promuje dbałość o ekologię i tereny zielone w aglomeracjach miejskich.

Informacje o Brwinowie

W Brwinowie dostępnych jest 57 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Brwinowie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 48 do 76 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (3 mieszkania).
 • 3-pokojowe (42 mieszkania).
 • 4-pokojowe (12 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Brwinowie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: