Nowy Sołacz

Oferta archiwalna

Domy na sprzedaż ul. Grudzieniec, oferowane bezpośrednio przez

Norsk Development

Poznań, Jeżyce, Sołacz, ul. Grudzieniec

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 38 ofert w najbliższej okolicy!

Prezentacja oferty archiwalnej

Nowy SołaczNowy Sołacz

6 zdjęć

Nowy Sołacz
Nowy Sołacz
Nowy Sołacz
Nowy Sołacz

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • teren ogrodzony
  • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

  • jezioro

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2016 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2017 roku

Liczba domów:

cała inwestycja składa się z 4 domów

Liczba kondygnacji:

domy posiadają 2 kondygnacje wraz z parterem oraz posiadają poddasze

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Konstrukcja budynku

a. Ławy i stopy fundamentowe – żelbetowe, beton B-25, zbrojenie stal 34Gs. b. Ściany fundamentowe – bloczki betonowe M-6 /B-15, gr. 25cm i na zaprawie cementowej. c. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne budynku – pustak ceramiczny Porotherm 25P+W gr. 25cm na zaprawie cementowo-wapiennej, ściana międzylokalowa z Porothermu 25P+W akustycznego o Rw=55db. d. Strop nad parterem i piętrem – gęstożebrowy Teriva 24/60, pustaki 3-komorowe betonowe, beton B-25. e. Nadproża drzwiowe i okienne – prefabrykowane strunobetonowe oraz żelbetowe podciągi, wieńce, słupy , trzpienie – żelbetowe z betony B-20.

Dach

płaski niewentylowany kryty papą systemową i styropianem spadkowym.

Elewacja

fragmenty elewacji wykonane metodą lekką ( ocieplenie styropian gr.18 cm EPS 70 ,lambada = 0,038W/m2*K), tynk mineralny biały firmy STO malowany farba elewacyjną na kolor biały; pozostała część elewacji wykonana z listew elewacyjnych świerkowych firmy MOCOPINUS Soft Line 19*121mm na ruszcie drewnianym; ocieplenie styropian gr. 15cm; rury spustowe z blachy cynkowo-tytanowej Rheizink w kolorze zadanym w projekcie; obróbki blacharskie z blachy cynkowo-tytanowej Rheizink w kolorze zgodnym z projektem; parapety zewnętrzne z blachy aluminiowej malowanej na kolor RAL 7016.

Stolarka okienna

a. Stolarka okienna – PCV pięciokomorowa okleinowana obustronnie w kolorze RAL 7016, szklenie trzyszybowe + 2 okna tarasowe O2-a + O2-b wykonane na profilu aluminiowym w kolorze RAL 7016 typ HS tzw. „niskoprogowy”, INTEGRA o kolorze pancerza RAL 7016.

Posadzka

Posadzki w mieszkaniach – jastrych betonowy wykonany jako podkład do ułożenia przez kupującego dowolnej warstwy wykończeniowej o grubości  ok. 2,0 cm.

Parapety zewnętrzne

z blachy aluminiowej malowanej na kolor RAL 7016.

Parapety wewnętrzne

z płyty MDF okleinowanej w kolorze zbliżonym do koloru stolarki okiennej.

Instalacje

I. Instalacja wodno-kanalizacyjna a. Instalacja ciepłej i zimnej wody wewnątrz mieszkania - rozprowadzona rurami z polipropyleny z wkładką aluminiową zakończona korkami w miejscach poboru. b. Instalacja kanalizacji sanitarnej – wykonana w budynkach zgodnie z dokumentacją z rur PCV – instalacja wewnętrzna budynku doprowadzona do punktów podłączenia armatury i zakorkowana. II. Instalacja c.o. a. Zasilanie z kotła gazowego dwufunkcyjnego kondensacyjnego: kocioł firmy BROTJE typ EcoTherm Kompakt WBC 22-24E. b. Instalacja centralnego ogrzewania - wykonana z rur polipropylenowych wzmacnianych wkładką aluminiową, rozprowadzenie podposadzkowe do grzejników emaliowanych naściennych firmy Purmo z głowicami termostatycznymi. III. Instalacja elektryczna wewnętrzna Instalacja z poszczególnych budynków/mieszkań doprowadzona trasą podziemną do istniejącej szafki elektrycznej znajdującej się w granicy działki. Instalacja miedziana 3x2,5 mm2 gniazda, 3 x 1,5 mm2 oświetlenie. IV. Instalacja teletechniczno-komputerowa Wykonane okablowanie logiczne od gniazd typu RJ45 do centralnego punktu usytuowanego przy rozdzielni elektrycznej mieszkaniowej V. Instalacja antenowa Zgodnie z dokumentacją wykonane okablowanie od gniazd RTV do miejsca przeznaczonego na wzmacniacz antenowy. VI. Instalacja odgromowa Instalacja na dachu wraz ze zwodami i połączona z bednarka wyprowadzona z ław fundamentowych. VII. Instalacja centralnego odkurzacza Rozprowadzenie instalacji od gniazd ssących w mieszkaniu do miejsca montażu urządzenia ssącego, instalacja wykonana w technologii PCV. VIII. Instalacja gazowa Wykonana wewnątrz budynku dla zasilania pieca gazowego. IX. Instalacja video domofonowa Wykonana wewnątrz budynku zgodnie z dokumentacja wraz z wykonaniem trasy kablowej podziemnej do linii ogrodzenia zewnętrznego. X. Instalacja alarmowa Wykonanie okablowania wewnątrz budynku (bez montażu urządzeń i osprzętu).

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Garaże:

domy nie posiadają garaży natomiast przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, jezioro

Opis inwestycji

Nowy Sołacz logo

Nowy Sołacz to kameralny zespół 4 domów jednorodzinnych położony przy pięknym, zielonym Parku Sołackim, w dzielnicy willowej, tuż obok ścisłego centrum Poznania. Inwestycja sąsiaduje także z lasami wokół Jeziora Rusałka. To idealne miejsce dla wszystkich chcących odpocząć od codziennego zgiełku, a jednocześnie być w sercu miasta. To także doskonała alternatywa dla zabytkowych domów, których modernizacja wymaga kosztownych remontów.

Priorytetem przy projektowaniu Nowego Sołacza było stworzenie funkcjonalnych domów w wysokim standardzie wykończenia, które ułatwiają codzienne życie.

W salonie na parterze oraz pokojach na piętrze zastosowano obszerne przeszklenia, dzięki którym pomieszczenia są pełne światła. Wysokie pomieszczenia na parterze podkreślają nowoczesność projektu, który dopełniają przesuwne drzwi oraz niebanalna elewacja z naturalnego drewna.

Domy zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie ich Mieszkańców. W dwupoziomowym domu na Nowym Sołaczu zaplanowano na parterze kuchnię, obszerny salon z jadalnią, której wymiary pozwolą zmieścić przy jednym dużym stole do 14 osób, oraz toaletę z wydzieloną pralnią. Piętro tworzą trzy sypialnie, dwie łazienki, garderoba oraz pomieszczenie gospodarcze.

Inwestycja Nowy Sołacz znajduje się na Sołaczu, ul. Grudzieniec (2.5 km od centrum Poznania), została zrealizowana przez Norsk Development.

Inwestycja Nowy Sołacz została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2017 roku.

Cały projekt składa się z 4 nowych domów.

Aktualnie w inwestycji Nowy Sołacz nie ma nowych domów w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Norsk Development przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne

Lokalizacja inwestycji

Inwestycję zlokalizowano na poznańskim Sołaczu. Położona w dolinie rzeki Bogdanki stanowi oazę ciszy i spokoju. W bliskim otoczeniu znajduje się kilka kompleksów zieleni. Park Sołacki, Park Wodziczki oraz tereny wokół Jeziora Rusałka to wymarzone miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku i rekreacji na łonie natury.

W dzielnicy znajdują się jedne z najlepszych w Poznaniu prywatnych przedszkoli i szkół oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Sołacz to również wykwintne restauracje i stylowe kawiarnie ukryte pośród zabytkowej, niskiej zabudowy. Inwestycja Nowy Sołacz posiada doskonałe połączenia komunikacyjne ze ścisłym centrum miasta. Wystarczy kilka minut, by dotrzeć chociażby na Stary Rynek.

Jeżyce to dzielnica Poznania rozmieszczona na planie niemal idealnego kwadratu. Na jego zachodzie można znaleźć Jezioro Kerskie, natomiast południową granicę wyznacza obszar Lotniska Poznań-Ławica. Na wschodzie dzielnicę ogranicza ul. Obornicka a na północy osiedla Suchy Las i Jelonek. Jeżyce składają się głównie z zabytkowych, przedwojennych kamienic, które coraz częściej dzięki renowacji okazują się być perełkami architektonicznymi miasta. Na Jeżycach na powierzchni 2 km kw mieszka ok. 24 tys. mieszkańców. Największy zakład opieki zdrowotnej to Szpital Rehabilitacyjny dla dzieci. W odległości ok. 500 metrów na wschód mieści się wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W odległości ok. 1 km od granic dzielnicy można znaleźć liczne centra handlowe, kina i teatry. Największe centrum handlowe okolicy to Galeria Podolany, jednak w odległości ok. 1 km na południe i wschód można znaleźć inne sklepy wielkopowierzchniowe, takie jak CH Poznań Plaza, Galeria Pestka czy King Cross Marcelin.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Nowy Sołacz?

W dzielnicy kursują autobusy i tramwaje miejskie. Jednak o jej wyjątkowym charakterze świadczy lotnisko Poznań-Ławica, mieszczące się na jej południu. Samoloty odlatują stąd do 25 europejskich portów lotniczych. Dzielnicę ze wschodu na zachód przecina też droga krajowa nr 92.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Nowy Sołacz mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 2143 metrów od inwestycji Nowy Sołacz znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Poznań Główny.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Nowy Sołacz znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Nowy Sołacz znajduje się 30 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w odległości 249 m, Wspólne Gniazdko w odległości 333 m, Zespół Szkół Specjalnych nr 106 w odległości 378 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Nowy Sołacz jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Bamberski Dwór w odległości 711 m, Stom-Lab w odległości 919 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Nowy Sołacz składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 419 m znajduje się Żabka, w odległości 484 m znajduje się Bodywork, w odległości 523 m znajduje się Elite.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Nowy Sołacz w odległości 357 m znajduje się bieżnia / tor, w odległości 363 m znajduje się boisko / kort, w odległości 364 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 25.07.2017
Data aktualizacji: 19.12.2022

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: