Uwaga

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 482 oferty w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Roosevelta 9

8 zdjęć

Roosevelta 9
Roosevelta 9
Roosevelta 9
Roosevelta 9

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • recepcja
  • winda
  • Wykończenie pod klucz

Instalacje i energetyka

  • klimatyzacja

Przyroda w okolicy

  • 12 parków w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2019 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2023 roku.

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 43 lokali mieszkalnych.

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.

Standard wykończenia

wykończenie pod klucz

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera.

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych.

Komórki lokatorskie:

nie przewidziano.

Miejsca postojowe:

w inwestycji nie przewidziano miejsc postojowych.

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Opis inwestycji

Roosevelta Residence

Great New Deal

Raz na jakiś czas na rynku nieruchomości pojawiają się inwestycje wyjątkowe: w wymarzonej lokalizacji, o niespotykanej wartości estetycznej i historycznej, nieruchomości z gotowym modelem biznesowym. Taką perełką jest Roosevelta Residence - inwestycja dla wymagających. Dla osób, które w morzu ofert potrafią docenić realizacje wyjątkowe.

Odrestaurowana i rozbudowana kamienica z 1895 roku w samym centrum Łodzi w połączeniu z obsługą najmu zapewnianą przez rzetelnego operatora to świetna inwestycja na wielu wymiarach: dziś, to gwarantowany zysk z najmu krótko- lub długoterminowego; w przyszłości to znaczący wzrost wartości nieruchomości o unikalnych walorach estetycznych i najwyższej jakości wykończenia.

Roosevelta Residence to jedynie 43 apartamenty w najlepszej łódzkiej lokalizacji z gwarantowaną umową najmu.

Wyjątkowa renowacja da nowe życie kamienicy przy Roosevelta i zmieni formę architektoniczną budynku, aby zapewnić mieszkańcom maksimum komfortu zachowując jednocześnie jej historyczny charakter. Projekt przewiduje nadbudowę kondygnacji do istniejącego budynku frontowego oraz dobudowę 5-kondygnacyjnej prawej oficyny oraz parterowej oranżerii zlokalizowanych w zachodniej części działki.

Wykonane zostaną prace konserwatorskie mające na celu podniesienie komfortu użytkowania: wymiana instalacji, wymiana i wzmocnienie elementów konstrukcyjnych, termomodernizacja. Walory architektoniczne budynku zostaną uwydatnione – wykonany zostanie remont elewacji wraz z odtworzeniem balkonów i zniszczonych detali architektonicznych.

Inwestycja Roosevelta 9 znajduje się na Katedralnej, ul. Franklina Delano Roosevelta 9 (0.3 km od centrum Łodzi), została zrealizowana przez Hocan Estate.

Inwestycja Roosevelta 9 została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2023 roku.

Cały projekt składa się z 43 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Aktualnie w inwestycji Roosevelta 9 nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Hocan Estate nie przewidział miejsc postojowych.

Lokalizacja inwestycji

Roosevelta Residence to miejskie życie w najlepszym wydaniu i idealnej lokalizacji. Inwestycja znajduje się w bliskiej odległości od "łódzkich drapaczy chmur" tzw. Manhattanu, gdzie wybudowane są również wysokiej klasy kompleksy biurowe takie jak Centrum Finansowe mBanku. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się nowo powstałe hotele takie jak Novotel czy Hampton by Hilton, co dodatkowo podnosi prestiż lokalizacji Roosevelta Residence. Roosevelta Residence jest świetnie skomunikowana: blisko Dworca Łódź Fabryczna, centrum przesiadkowego przy al. Piłsudskiego, przy trasie Wschód-Zachód, w ścisłym centrum miasta, zaledwie 150 metrów od słynnej ulicy Piotrkowskiej.

Łódzkie Śródmieście to obszar w kształcie litery „L” ograniczony ulicami Północną, Piotrkowską i Kilińskiego. Najbardziej rozpoznawalną ulicą Śródmieścia, jak i całej Łodzi, jest ulica Piotrkowska. To tu koncentruje się życie kulturalne i rozrywkowe miasta. Ze Śródmieścia można nie tylko wygodnie dojechać do każdej dzielnicy miasta, ale też w ciągu ok. godziny znaleźć się w Warszawie dzięki położonej tu stacji PKP Łódź Fabryczna. Centrum miasta składa się głównie z przedwojennej zabudowy, czyli kamienic, uzupełnionych wielomieszkaniową zabudową powojenną. Znajduje się tu Uniwersytet Łódzki, główny ośrodek naukowy w mieście. To też doskonały dostęp do szpitali, bo w Śródmieściu ulokowane są dwa szpitale miejskie. Dzielnica otoczona jest terenami zielonymi ,takimi jak Park Piłsudskiego czy Park Poniatowskiego. Nowe budownictwo sąsiaduje tu więc z licznymi miejscami do aktywnego wypoczynku jak i zabytkami.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Roosevelta 9?

Śródmieście Łodzi jest doskonale skomunikowane z resztą miasta dzięki autobusom i tramwajom kursującym po każdej większej ulicy dzielnicy. Dodatkowo z położonego w Śródmieściu dworca PKP Łódź Fabryczna można dojechać do wszystkich większych miast Polski jak i pozostałych stacji w Łodzi. 6 km na południe od Śródmieścia znajduje się międzynarodowy Port Lotniczy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Roosevelta 9 mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 180 metrów od inwestycji Roosevelta 9 znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Sienkiewicza - Roosevelta.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Roosevelta 9 znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Roosevelta 9 znajduje się 14 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA NR 176 w odległości 50 m, ATUT Lider Kształcenia - Szkoła Podstawowa dla Dorosłych w odległości 290 m, Atut Lider Kształcenia Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Łodzi w odległości 290 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Roosevelta 9 jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Medicover w odległości 170 m, Enel-med w odległości 440 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Roosevelta 9 składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 80 m znajduje się Biedronka, w odległości 280 m znajduje się Central, w odległości 350 m znajduje się Galeria Łódzka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Roosevelta 9 w odległości 50 m znajduje się Club Sportera, w odległości 160 m znajduje się Boisko, w odległości 290 m znajduje się Siłownia plenerowa.

Data publikacji: 19.10.2021
Data aktualizacji: 25.01.2023

Pobliskie Lokalizacje

Inwestycje w pobliżu na Katedralnej

Oferty na Katedralnej

Pozostałe oferty

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: