Tumskie Ogrody

Oferta archiwalna

Wrocław, Śródmieście, Ołbin, al. Matejki

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 167 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Tumskie Ogrody

3 zdjęcia

Tumskie Ogrody
Tumskie Ogrody
Tumskie Ogrody

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • Standard deweloperski

Rekreacja

  • plac zabaw

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2012 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2013 roku.

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.

Liczba kondygnacji:

budynek posiada od 4 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 81 lokali mieszkalnych.

Wysokość pomieszczeń:

informacja u dewelopera.

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera.

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych.

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne : dodatkowo płatne - zakup obligatoryjny.

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, rzeka

Opis inwestycji

Zespół zabudowy mieszkaniowo-usługowej "Tumskie Ogrody", zlokalizowany u zbiegu ul. Sienkiewicza i al. Matejki, obejmuje mieszkania o powierzchni od 26 do 99 m2, z których każde posiadać będzie duży balkon lub taras. Parter budynku, od strony al. Matejki, zajmą lokale usługowe. Na wewnętrznym patio na dzieci czekać będzie w pełni zagospodarowany plac zabaw, a dorośli odpoczną wśród zieleni i oświetlonych alejek.

Szeroka gama ergonomicznie zaprojektowanych mieszkań umożliwi przyszłym nabywcom wybór lokalu dopasowanego do potrzeb i oczekiwań. Położenie kompleksu zagwarantuje wygodny dostęp do infrastruktury: obiektów kultury, instytucji administracji, szkolnictwa, handlu i rozrywki, a rozwinięta w tym rejonie sieć komunikacji miejskiej ułatwi połączenie z każdą częścią miasta. Wyjątkowość tego miejsca podkreśli również bliskość Ostrowa Tumskiego oraz Starego Miasta.

Przy projektowaniu mieszkań inwestor przyjął założenie pełnego wykorzystania naturalnego nasłonecznienia. Temu celowi służyć będą duże przeszklenia ścian, podkreślające jasne i przestronne wnętrza. Motywy roślinne, które pojawią się na elementach szklanej fasady, będą nawiązaniem do bezpośredniego sąsiedztwa Ogrodu Botanicznego.

Planowane zakończenie inwestycji – IV kwartał 2013 roku.

Autorem projektu jest ceniona na wrocławskim rynku Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci sc, laureat wielu nagród w dziedzinie architektury.

Inwestycja Tumskie Ogrody znajduje się na Ołbinie, al. Matejki null (1.3 km od centrum Wrocławia), została zrealizowana przez art.Locum S.A.

Inwestycja Tumskie Ogrody została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2013 roku.

Cały projekt składa się z 81 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada od 4 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Tumskie Ogrody nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców art.Locum S.A. przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne null

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

Wrocławskie Śródmieście rozciąga się naprzeciw Starego Miasta na prawym brzegu Odry. Jest małą dzielnicą Wrocławia ponieważ zajmuje jedynie 16 km2, zamieszkuję ją ponad 100 tysięcy osób. Wschodnią część Śródmieścia stanowi Wielka Wyspa, na której znajdują się osiedla: Zacisze, Sępolno i Biskupin. To właśnie w Śródmieściu znajduje się najstarsza część miasta – Ostrów Tumski, w którym znajdziemy liczne zabytki nawet architektury gotyckiej. To właśnie na moście Tumskim zakochani od lat przyczepiają kłódki mające symbolizować ich uczucie. W Śródmieściu znajdują się liczne wydziały Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego. Śródmieście jest centralną częścią miasta w związku z czym bez problemu można poruszać się po niej pieszo. Z pozostałymi dzielnicami Wrocławia łączą Śródmieście połączenia autobusowe lub tramwajowe, i tak: Z Krzykami tramwaj nr 17, z Psim Polem autobus D, z Fabryczną autobusem 122, ze Starym Miastem tramwaj nr 10. Śródmieście przecina droga krajowa nr 98. W planach jest również uruchomienie Wrocławskiego Tramwaju Wodnego.

Komunikacja

Śródmieście to zabytkowa część Wrocławia. Z racji tego, że jest to centralna część miasta przejeżdża przez nią wiele autobusów i tramwajów. Najważniejszymi liniami są: autobusy C (łączy bardzo odległe punkty) oraz 115 (bardzo ważne połączenie dla studentów). Najważniejszą linią tramwajową Śródmieścia jest 6, bowiem jej trasa przebiega wzdłuż ulicy Jedności Narodowej.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Tumskie Ogrody?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Tumskie Ogrody mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 120 metrów od inwestycji Tumskie Ogrody znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Ogród Botaniczny.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Tumskie Ogrody znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Tumskie Ogrody znajduje się 10 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Szkoła Podstawowa ,,Primus" w odległości 190 m, Publiczne Przedszkole Centrum Rozwoju Dziecka Berek! w odległości 260 m, Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO w odległości 270 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Tumskie Ogrody jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Medicover w odległości 40 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Tumskie Ogrody składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 370 m znajduje się Biedronka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Tumskie Ogrody w odległości 150 m znajduje się Boisko, w odległości 220 m znajduje się Boisko, w odległości 250 m znajduje się Boisko.

Data aktualizacji: 24.11.2017

Artykuły powiązane:

Pobliskie Lokalizacje

Inwestycje w pobliżu na Ołbinie

Oferty na Ołbinie

Pozostałe oferty

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: