SM Osiedle Młodych logo

SM Osiedle Młodych

Warszawa, Praga-Południe, ul. Grenadierów 21
O nas
Kontakt

Informacje o nas

22 listopada 1956 roku przedstawiciele 14 praskich zakładów pracy korzystając ze zmian politycznych, jakie nastąpiły w kraju po październiku 56 postanowili sami zadbać o rozwiązanie własnych problemów mieszkaniowych. W tym celu 8 grudnia 1956 roku odbyło się spotkanie założycielskie, a w styczniu 1957 roku zarejestrowano statut Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej “Osiedle Młodych”.

Zmiany popaździernikowe oraz zapał pierwszych członków nowopowstałej Spółdzielni umożliwiły 16.06.1957 r położenie kamienia węgielnego pod pierwsze budynki na terenie dawnego Fortu XI“A” przekazanego przez wojsko. Prace przy budowie postępowały sprawnie i 23 stycznia 1959 roku oddano do użytku pierwsze budynki w okolicy ulicy Szaserów.

Rozpoczęty w 1957 roku proces inwestycyjny trwa nieprzerwalnie już ponad 50 lat. Na przestrzeni półwiecza realizowano całe osiedla mieszkaniowe wraz z obiektami handlowo – usługowymi, służby zdrowia, placami zabaw oraz zielenią. Wybudowano również wiele obiektów kulturalno-oświatowych w postaci osiedlowych domów kultury, bibliotek itp. Wynikało to z faktu, iż drugim ważnym celem statutowym RSM “Osiedle Młodych” była działalność społeczno-wychowawcza. W tej dziedzinie spółdzielnia miała wiele osiągnięć.

Szybki wzrost zasobów mieszkaniowych oraz polityka ówczesnego Stołecznego Związku Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego doprowadziła do administracyjnego wydzielenia w 1970 roku z RSM “Osiedle Młodych”, Spółdzielni RSM “Praga”, która przejęła zasoby mieszkaniowe i tereny inwestycyjne w dzielnicy Praga Północ oraz w 1982 r Spółdzielni Mieszkaniowej “Gocław- Lotnisko obejmującej zasoby i tereny dawnego lotniska aeroklubu na Gocławiu.

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku RSM “Osiedle Młodych” prowadziła działalność eksploatacyjno-inwestycyjną na terenie dziewięciu osiedli zlokalizowanych na Pradze Południe i Wawrze od Saskiej Kępy po Marysin Wawerski eksploatując ponad jeden milion metrów kwadratowych powierzchni użytkowej budynków (ok. 30 tys. mieszkań).

W latach 1998-99 z inicjatywy członków Spółdzielni prowadzone były prace związane z podziałem RSM “Osiedle Młodych”. Przyniosło to efekt w postaci wyodrębnienia się w 1999 roku Spółdzielni: Grochów (dawne Osiedle Kobielska), Grenadierów, Międzynarodowa i Ateńska. Dalsze prace podziałowe doprowadziły do powstania w 2004r Spółdzielni Szaserów, Osowska, Ostrobramska, Marysin Wawerski, Zwycięzców, Przyczółek Grochowski oraz Waszyngtona. Wówczas też nastąpiła zmiana nazwy Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej “Osiedle Młodych” na Spółdzielnię Mieszkaniową “Osiedle Młodych”.

Po podziale w SM “Osiedle Młodych” pozostało w eksploatacji kilka budynków wybudowanych po 2000 roku. Spółdzielnia nie przerwała także procesu inwestycyjnego. Wybudowano nowe budynki przy ulicy:

-  Poligonowa 1 (108 mieszkań, 6 lokali użytkowych, 125 miejsc postojowych)

-  Kobielska 6 (159 mieszkań, 10 lokali użytkowych, 314 miejsc postojowych)

-  Mińska 62 (107 mieszkań, 6 lokali użytkowych, 120 miejsc postojowych)

Oprócz działalności eksploatacyjnej i inwestycyjnej w 2010r uruchomiono działalność pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w zakresie, którego jest prowadzenie zleconych spraw z pośrednictwa przy kupnie, sprzedaży i najmie nieruchomości. W 2011 roku rozpoczęto budowę budynku mieszkalnego z garażem podziemnym na KAMIONKU przy ul. Chodakowskiej 24 -  w ramach inwestycji zostanie wybudowane 30 mieszkań i 30 miejsc postojowych. W przygotowaniu do realizacji jest nowa inwestycja na Marysinie Wawerskim przy ul. Begonii 5 – w ramach inwestycji zostanie wybudowane 129 mieszkań, 3 lokale usługowe i 170 miejsc postojowych.Posiadając odpowiednie doświadczenie i przygotowanie w zakresie zarządzania nieruchomościami własnymi, w 2012r Spółdzielnia rozpoczęła działalność w zakresie zarządzania /administrowania nieruchomościami powierzonymi przez wspólnoty mieszkaniowe.

Zakończyliśmy sprzedaż 4 inwestycji

Kontakt

SM Osiedle Młodych logo
SM Osiedle Młodych
Warszawa, Praga-Południe, ul. Grenadierów 21
Strona internetowa dewelopera
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: