Już ponad 50% mieszkań sprzedanych w II etapie Wyspy Solnej

Hotel Baltic Wave

Data publikacji: 17.02.2020, Data aktualizacji: 12.03.2020

Średnia ocen 4/5 na podstawie 2 głosów

Już ponad 50% mieszkań sprzedanych w II etapie Wyspy Solnej
Realizowana w Kołobrzegu inwestycja Wyspa Solna cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. W II etapie sprzedano już ponad 50% mieszkań. Skąd bierze się jej sukces?

Wyspa Solna to inwestycja mieszkalna, która powstaje w atrakcyjnej części Kołobrzegu. W ofercie pozostaje 50 lokali ze 104 wprowadzonych do sprzedaży. Na terenie osiedla przygotowano wiele udogodnień – basen, strefę saun oraz meeting room ze strefą lunch’ową. Inwestycja ma zostać oddana do użytkowania w IV kwartale 2020 r.

Wyspa Solna to osiedle złożone z pięciu 7-piętrowych budynków („F”, „E”, „D”, „C” i „B”), w których znajdzie się łącznie 407 mieszkań. Ich powierzchnia użytkowa będzie wynosić 20 470 m2. W pierwszym etapie osiedla (budynek „F”) powstało 50 lokali. Ta część inwestycji została już wybudowana i sprzedana.

Aktualnie realizowane są prace związane z powstaniem 104 lokali wchodzących w skład budynku „E”, stanowiącego drugi etap budowy osiedla. Wśród nich znajdą się apartamenty o zróżnicowanych metrażach od 29 m2 do 59 m2 liczące od 1 do 3 pokoi. Do każdego mieszkania przynależeć będzie dodatkowa przestrzeń w postaci przestronnego balkonu, prywatnego ogródka lub położonego na najwyższej kondygnacji dużego, przeszklonego tarasu o  powierzchni sięgającej nawet 104 m2. Całość budynku obejmowała będzie łącznie 10 kondygnacji: 8 naziemnych oraz 2 pod ziemią. W obrębie kompleksu utworzone zostaną komórki lokatorskie oraz garaż podziemny. Zakres cenowy oferowanych lokali wynosi od około 250 tys. do 700 tys. zł.  Budowa etapu „E” rozpoczęła się w lipcu 2019 roku. Obecnie ponad połowa powstających mieszkań znalazła już swoich właścicieli. Za generalne wykonawstwo projektu odpowiada znana, warszawska spółka Silvernix Sp. z o.o. z grupy Damax.

Kompleks powstaje na terenie Wyspy Solnej. Położenie pomiędzy Kanałem Drzewnym, a rzeką Parsętą gwarantuje spokój i stałe otoczenie zieleni. Lokalizacja zapewnia szybki dostęp do centrum miasta i umożliwia korzystanie z licznych atrakcji funkcjonujących w jego obrębie. W niedalekiej odległości od kompleksu znajduje się m.in. malownicza plaża oraz słynny Port Jachtowy. Ze względu na naturalne ograniczenia powierzchniowe Wyspy Solnej realizowana inwestycja będzie jednym z ostatnich nowych obiektów powstających w tej części Kołobrzegu.

Projekt kompleksu przewiduje utworzenie wielu udogodnień składających się na wysoki standard budynku. Będą do nich należeć m.in. całodobowa recepcja czy strefa relaksacyjna ze SPA i sauną. Na terenie kompleksu powstanie również sala fitness, siłownia zewnętrzna oraz zadaszony basen o powierzchni 50 m2. Inwestycja będzie wyróżniała się posiadaniem własnej strefy lunch’owej serwującej świeże potrawy oraz aromatyczną kawę. Na terenie całego obiektu nasadzona zostanie bujna roślinność charakterystyczna dla regionu. Między budynkami pojawią się ażurowe pergole do wypoczynku oraz plac zabaw dla najmłodszych. Na osiedlu powstanie również łącznie 564 miejsc postojowych naziemnych oraz zlokalizowanych w garażu.

Mieszkańcy Wyspy Solnej mogą cieszyć się czasem spędzonym w Kołobrzegu, w pełni korzystając ze wszystkich jego atrakcji. Inwestycja wyróżnia się licznymi udogodnieniami, najwyższym standardem apartamentami oraz położeniem w doskonałej lokalizacji, stanowiącej rozrywkowe centrum miasta. Zakup mieszkania w tej nieruchomości to świetne rozwiązanie zarówno dla osób szukających lokalu dla siebie, jak i dla inwestorów poszukujących lokalu na wynajem kołobrzeskim turystom - mówi Adrian Kornas, Prezes Zarządu Wyspa Solna Sp. z o.o.


Inwestycja została zaprojektowana tak, aby jej architektura wpasowywała się w nadmorski klimat. Do wykończenia budynku „E” zastosowane zostaną liczne przeszklenia, które nadadzą bryle lekkość. Twórcy budynku swoją inspirację czerpali z natury, co przełożyło się m.in. na użycie do wykończenia obiektu drewna. W trosce o środowisko kompleks wyposażony zostanie w nowoczesne rozwiązania proekologiczne. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest renomowana pracownia Płaskowicki + Partnerzy Architekci, mająca na swoim koncie wiele zrealizowanych projektów m.in. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku czy hotel Radisson Blu Resort w Świnoujściu. Biuro może poszczycić się m.in. I miejscem w konkursie Property Design Awards w kategorii bryła-hotel.


Więcej informacji https://rynekpierwotny.pl/oferty/wyspa-solna-sp-z-oo/wyspa-solna-kolobrzeski-kolobrzeg-10276/

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  logo

  Oferty

  Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: