Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria.
Zmień parametry szukania lub wybierz jedną z proponowanych możliwości.

Szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Wiadomości na temat Wrześni

Więcej wiadomości
Stara gorzelnia w nowej odsłonie

Stara gorzelnia w nowej odsłonie

Ponad 67 ha gruntów w 17 miastach. Samorządowcy deklarują udział w programie Mieszkanie Plus

Ponad 67 ha gruntów w 17 miastach. Samorządowcy deklarują udział w programie Mieszkanie Plus

Everest Development buduje w Środzie Wielkopolskiej

Everest Development buduje w Środzie Wielkopolskiej

Września to średniej wielkości miasto leżące ok. 50 km na wschód od Poznania. Stanowi bardzo ważny punkt na mapie tranzytu ze względu na krzyżowanie się tu wielu dróg krajowych. Oprócz tego posiada rozwiniętą infrastrukturę miejską, kulturalno-sportową i biznesową. Z tego względu wiele osób szuka w tej miejscowości mieszkania. Września jest także pięknym miastem pod kątem ilości zabytków, których najwięcej znajduje się wokół rynku. W głównej części miejscowości udało się zachować układ urbanistyczny z XIV-XIX wieku. Września pełna jest zieleni w postaci wielu parków, wśród których występują również pomniki przyrody. Część miasta stanowi także Zalew Wrzesiński - utworzono go na rzece Wrześni o długości 3 km. Z powyższych względów aglomeracja jest jedną z najchętniej zasiedlanych w tej okolicy. Jej zalety dostrzegają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby szukające tu mieszkania. Września położona jest w atrakcyjnym punkcie - blisko stąd do Poznania, Gniezna, Jarocina i Konina. Obok nich stanowi ważny punkt gospodarczy oraz kulturalny regionu.

Nowe mieszkania: Września

W stosunku do okolicznych miast, w tym dość dużo się buduje. Wynika to oczywiście z licznych zalet miejscowości, a także w miarę tanich terenów pod budowę, co przekłada się też na atrakcyjne ceny nieruchomości. W 2016 roku oddano do użytku 423 nowe mieszkania we Wrześni, w tym aż 85,1% zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Resztę stanowią lokale kupione indywidualnie. Wśród nich 77,8% to nieruchomości oddane na użytek własny, a tylko 22,2% przeznaczone na wynajem lub sprzedaż. Z powyższych danych jasno wynika, że mieszkania we Wrześni są popularnym przedmiotem inwestycji, znacznie bardziej niż kupno na cele indywidualne. Przeciętna powierzchnia lokali oddanych do użytku w 2016 roku wynosiła ok. 61,90 mkw. W zasadzie większość nowych mieszkań we Wrześni to lokale dwu- i trzypokojowe, popularne są również kawalerki oraz nieruchomości czteropokojowe. Te dane idą w parze z popularnością wynajmu oraz sprzedaży. Podobnie jest w dużych miastach, w których inwestycje stanowią znacznie większy odsetek niż kupno na cele indywidualne.

Cena mieszkania we Wrześni

Koszt zakupu nieruchomości w tym mieście utrzymuje się na niskim poziomie, co dodatkowo zachęca do inwestycji. Średnia cena mieszkania we Wrześni to ok. 3 600 zł/mkw. Nowy lokal kosztuje zazwyczaj więcej, ok. 4 000 zł/mkw. Wiele zależy tu oczywiście od standardu i lokalizacji. Im więcej udogodnień dla mieszkańca i im bardziej atrakcyjna lokalizacja, tym wyższe koszty zakupu mieszkania. Września, dzięki swojemu położeniu blisko Poznania, jest często rozpatrywana jako alternatywa dla stolicy Wielkopolski pod kątem zamieszkania. Stąd za atrakcyjną lokalizację niekoniecznie uważa się centrum tej niewielkiej miejscowości, ale osiedla położone bliżej Poznania. Tam ceny mieszkań mogą dochodzić do 4 400 zł/mkw. W porównaniu do okolicznych miejscowości są one i tak atrakcyjne. Przykładowo w Jarocinie koszty nieruchomości to średnio ok. 5 600 zł/mkw. Jedynie w Koninie ceny plasują się na podobnym poziomie. Mieszkania we Wrześni są również znacznie tańsze niż w Poznaniu, co z kolei przekłada się na ich większą atrakcyjność w oczach osób, które nie chciałyby mieszkać w dużym mieście.

Mieszkania na sprzedaż i do wynajęcia: Września

W mieście dużą popularnością cieszy się inwestowanie w nieruchomości. Główną tego przyczyną jest oczywiście lokalizacja aglomeracji. Wiele osób szuka mieszkania do wynajęcia we Wrześni z powodu znalezienia tam pracy, ale również prowadzonych interesów. Opłaca się zwłaszcza wynajem krótkoterminowy, sezonowy. Cena mieszkania do wynajęcia we Wrześni plasuje się na różnym poziomie: od 1 000 do 2 000 zł/miesiąc za lokal w starym budownictwie, aż po 1 600 - 3 000 zł/miesiąc za wysoki standard na osiedlu zamkniętym. Wiele zależy od udogodnień, rodzaju budownictwa, lokalizacji… Niemniej chętnych nie brakuje.

Korzystne może okazać się również kupno mieszkania na sprzedaż we Wrześni. Najlepiej w nowym budownictwie z miejscami parkingowymi, ponieważ ich wartość stale wzrasta i łatwiej także sprzedać je po atrakcyjnej cenie. Wśród poszukujących lokali w tym mieście przeważają rodziny i osoby tam pracujące, w tym coraz więcej obcokrajowców. Równie popularne są mieszkania we Wrześni dla pracowników, zwłaszcza sezonowych.

Praca we Wrześni

Swoje siedziby ma tu wiele firm, w tym także duże zagraniczne koncerny. Głównym powodem ich obecności jest oczywiście korzystna cena gruntów, ale również preferencyjne warunki dla przedsiębiorców, a także lokalizacja. Otoczenie wielu dróg krajowych ułatwia i przyspiesza logistykę. Najbardziej znaną firmą, która ma swoją siedzibę we Wrześni, jest Volkswagen, zajmujący obszar ok. kilometra długości i 500 m szerokości. To część zakładu funkcjonującego w Poznaniu. Oprócz tego przedsiębiorstwa, warto wymienić firmy: SITECH Sp. z o.o. Zakład Września, Inalfa Polska, ASTAT Sp. z o.o., Mikroma S.A., XS Sp. z o.o., Tonsil technologie Sp. z o.o. Stopa bezrobocia w tym rejonie, w 2016 roku, wynosiła ok. 10%, czyli stosunkowo dużo. Jednak otwarcie zakładu Volkswagena oraz wielu innych podmiotów gospodarczych stopniowo przyczynia się do jej zmniejszenia. Warto zauważyć także, że dużo osób przyjeżdża do Wrześni w celu podjęcia pracy, najczęściej z okolicznych miasteczek. Można spotkać także coraz więcej osób zza wschodniej granicy.

Komunikacja

Września jest świetną lokalizacją pod kątem dojazdu niemal w każdą stronę kraju. Przez miasto przebiegają trzy drogi krajowe, a w niedalekiej odległości kolejnych pięć. We Wrześni krzyżują się arterie o numerach: A2, 15, 92. Prowadzą one ze wschodu na zachód: Warszawa - Poznań - Niemcy, a także z południa na północ: Kraków - Wrocław - Bydgoszcz - Gdańsk. Nie dziwi zatem atrakcyjność lokalizacyjna Wrześni dla przedsiębiorców. Ponadto przez miasto i wokół niego przebiega wiele dróg wojewódzkich i powiatowych, w tym nr 432 i nr 442. Oprócz nich do ważniejszych arterii komunikacyjnych należą ulice: Legii Wrzesińskiej, Słowackiego, szosa Witkowska, Szkolna, Kościuszki, Kaliska, Paderewskiego. Osoby szukające mieszkania we Wrześni z pewnością będą zainteresowane także transportem publicznym. W mieście funkcjonuje stacja kolejowa na trasie Oleśnica – Chojnice, a w niedalekiej odległości także druga, na trasie Warszawa Zachodnia – Poznań Główny – Kunowice. Komunikacja autobusowa opiera się na firmie PKS, głównie oddział w Gnieźnie.

Co można robić we Wrześni?

Mimo niewielkich rozmiarów, miasteczko oferuje bardzo wiele propozycji kulturalno-sportowych. Zaczynając od zwiedzania, warto zobaczyć takie zabytki, jak: kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika, kościół Świętego Ducha, drewniany kościół Świętego Krzyża, zespół pałacowy, ratusz, wozownia w zespole koszar, ławeczka Bronisławy Śmidowiczównej. Osoby posiadające mieszkania we Wrześni z pewnością będą zadowolone także z atrakcji kulturalnych. Za ofertę kulturalną odpowiadają: Wrzesiński Ośrodek Kultury, Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich, Amfiteatr im. Anny Jantar, Wrzesińska Orkiestra Dęta, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne, Stowarzyszenie „Twórcza Września”, a także wiele klubów, chórów i grup artystycznych. Odbywają się tu festiwale: Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej „Prowincjonalia”, Festiwal Twórców Polskiej Piosenki, Wielkopolska Noc Rocka i Bluesa, festiwal orkiestr, Wrzesińskie Spotkania z Książką i Kulturą. We Wrześni funkcjonuje wiele placówek edukacyjnych: szkół, bibliotek itp.

Jeśli chodzi o sport, aktywnie działają tu kluby: Miejski Klub Sportowy Victoria Września, Klub Piłki Siatkowej Krispol Września, Klub Szachowy Wrzos, Wrzesińskie Towarzystwo Piłki Nożnej w Futsalu, Wrzesiński Klub Tenisa Stołowego, Wrzesińska Grupa Płetwonurków Aqua, Klub Strzelectwa Myśliwskiego Trap i wiele innych. Do dyspozycji mieszkańców są: stadion miejski, baseny, korty tenisowe, strzelnice. Oprócz tego znajduje się tu wiele atrakcji związanych z obecnością Zalewu Wrzesińskiego. Miłośnicy przyrody mogą wybrać się do jednego z licznych parków lub podjechać do kompleksu leśniczego Nadleśnictwo Czerniejewo. Dostępnych jest wiele atrakcyjnych turystycznie tras rowerowych i pieszych.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij