Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Tarnowskich Gór:

Jak wygląda rynek nieruchomości w Tarnowskich Górach?

Tarnowskie Góry to urocze i posiadające bogatą historię miasto, położone w województwie śląskim. Usytuowane jest około 30 km od Katowic i Gliwic. Ze względu na położenie m.in. przy trasie nr 11 i bliskość większych aglomeracji - region ten zyskuje na popularności. Znajduje się w pobliżu Jeziora Nakło-Chechło i wielu innych atrakcyjnych terenów. Jest to głównie miasto turystyczne, które każdego roku przyciąga wielu odwiedzających. Jednak w tym mieście dynamicznie powstają różnego rodzaju inwestycje, a rynek nieruchomości kształtuje się na dość wysokim poziomie. Jak wygląda rynek mieszkaniowy w tej okolicy oraz czym charakteryzują się Tarnowskie Góry? 

Rynek nieruchomości na Śląsku

Wiele osób planując zakup nowego domu lub mieszkania z reguły myśli o większych aglomeracjach, jak Warszawa, Kraków, czy Trójmiasto. Znacznie mniej rozważa inwestowanie na śląskim rynku nieruchomości. Choć warto wspomnieć, że jest to region, który charakteryzuje się wyższymi stopami zwrotu i zdecydowanie niższymi cenami. Zatem należy się zastanowić się nad profilem ryzyka tego obszaru oraz czy warto tutaj inwestować. 

Mało osób w Polsce zdaje sobie sprawę z tego, że województwo śląskie, mimo że jest jednym z najmniejszych województw w kraju, jest też jednym z ważniejszych gospodarczo, a także społecznie regionów Polski, które stale się rozwija. Zatem znajduje się tutaj wiele atrakcyjnych kierunków inwestycyjnych dla nieruchomości i rynku wynajmu. Jest to przede wszystkim obszar, w którym mieszkania od dewelopera zawsze znajdą potencjalnych najemców, a czynsze będą stale rosły. W ostatnim czasie coraz więcej osób zainteresowanych jest rynkiem mieszkaniowym w Tarnowskich Górach. Jest to jedno z dwóch miast powiatowych województwa śląskiego, zaraz obok Cieszyna, które zaliczane jest do klasy A pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. Powstaje tutaj zarówno wiele ośrodków kulturowych, obiektów rekreacyjno-sportowych, placówek edukacyjnych, jak i również prężnie rozwija się rynek nieruchomości. Nowe mieszkania w Tarnowskich Górach cieszą się dużym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców, ale i deweloperów.  

Nowe mieszkania - Tarnowskie Góry

Jak wyglądają tarnowskie nowe mieszkania i czym się charakteryzują? Jeśli chodzi o tereny zabudowy wielorodzinnej, to zajmują one 311,06 h. Tereny zabudowane wynoszą ok. 42,37% powierzchni. Do jednej z najpopularniejszej dzielnicy należy Śródmieście, które skupia największy odsetek mieszkaniowy. Ponadto wiele osób decyduje się również na zakup bądź wynajem nowego mieszkania w pobliżu centrum: Śródmieście-Północny Zachód i Śródmieście-Południe. Wśród pozostałych dzielnic, największy odsetek terenów mieszkaniowych posiadają dzielnice: Lasowice (Osiedle Generała Andersa), Osada Jana i Stare Tarnowice (Osiedle Przyjaźń). 

Nowe projekty inwestycyjne w Tarnowskich Górach charakteryzują się nowoczesnymi budynkami wielokodongnacyjymi, które wyposażone są w windy oraz garaże podziemne. Do dyspozycji mieszkańców jest wiele miejsc postojowych, a także bezpieczne i ogrodzone place zabaw na terenie osiedli. Wszystkie nowe mieszkania w Tarnowskich Górach zaprojektowano tak, aby były przestronne, funkcjonalne i wygodne. Lokale posiadają szeroki wachlarz metraży - ten fakt zadowoli zarówno rodziny z dziećmi, jak i młode małżeństwa oraz singli. 

Tarnowskie Góry to zdecydowanie atrakcyjna lokalizacja względem największych miast aglomeracji śląskiej. Kolejnym pozytywnym czynnikiem dla rynku śląskiego jest jego zasobność w studentów, których jest ponad 120 tysięcy – więcej niż w województwie pomorskim czy łódzkim. Ze względu na dostęp do takich uczelni, jak Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, ASP i AWF, nowe mieszkania w Tarnowskich Górach cieszą się dużą popularnością. Dodatkowo usytuowane są w pobliżu węzłów komunikacyjnych, tak więc dojazd do pracy, czy uczelni nie powinien stanowić większego problemu. Warto wspomnieć również o tym, że ceny nieruchomości kształtują się w Tarnowskich Górach na średnim poziomie, tak więc każdy znajdzie idealnie dopasowaną ofertę do swoich potrzeb. 

Jesteś zainteresowany zakupem nowego mieszkania w Tarnowskich Górach? Skontaktuj się z naszym specjalistą, który pomoże wybrać nieruchomość dopasowaną do Twoich potrzeb.

 

Informacje o Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry to miasto i gmina w południowo-zachodniej Polsce, w województwie śląskim, siedziba powiatu tarnogórskiego, na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP), historycznie na Górnym Śląsku. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa katowickiego. Według danych z 31 grudnia 2011 miasto liczyło 60 889 mieszkańców.

Pobliskie Lokalizacje

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: