Podgórna - Apartamenty przy Odrze

Oferta archiwalna

Szczecin, Śródmieście, Stare Miasto, ul. Podgórna

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 8 ofert w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Podgórna - Apartamenty przy Odrze

4 zdjęcia

Podgórna - Apartamenty przy Odrze
Podgórna - Apartamenty przy Odrze
Podgórna - Apartamenty przy Odrze
Podgórna - Apartamenty przy Odrze

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • Standard deweloperski

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2017 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2018 roku.

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 93 lokali mieszkalnych.

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera.

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych.

Komórki lokatorskie:

posiada

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne (42 miejsca).
  • miejsca postojowe naziemne .

Przyroda:

informacja u dewelopera.

Opis inwestycji

PODGÓRNA to nowoczesny budynek mieszkalno-usługowy nawiązujący formą do historycznego kontekstu miejsca. Inwestycja powstaje bowiem na terenie Starego Miasta, które jest wpisane do rejestru zabytków i jest objęte ochroną konserwatorską.

Priorytetem projektowym było utrzymanie ciągłości kamienic zlokalizowanych przy ul. Podgórnej oraz podniesienie jakości przestrzeni publicznej. Nowa zabudowa nawiązuje więc do zasad historycznej kompozycji pierzei oraz charakteru istniejącej w tym miejscu w przeszłości zabudowy staromiejskiej. Zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków podzielono budynek na trzy główne segmenty różniące się między sobą wysokością, kształtowaną zgodnie ze spadkiem terenu. Wprowadzono dodatkowe podziały wertykalne, które uwidaczniają historyczne podziały parcelacyjne.

Główne wejście do budynku zostało zlokalizowane po zachodniej stronie nieruchomości, z dostępem od strony ulicy Podgórnej. Zaprojektowano w jego obrębie elementy małej architektury mające podnieść jego funkcjonalność i atrakcyjność. Pod budynkiem zaprojektowano z kolei garaż podziemny oferujący 42 miejsca postojowe dla samochodów.

Na parterze zaprojektowano 13 mieszkań oraz dwa niewielkie lokale użytkowe przeznaczony na usługi nieuciążliwe (np. biura). Na pięciu kolejnych kondygnacjach (1-5 piętro) przewidziano 77 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych. Na ostatniej kondygnacji zaprojektowano trzy apartamenty o powierzchni 42,71 m2, 56,28 m2 i 79,89 m2, do których będą przynależeć przestronne tarasy.

Inwestycja Podgórna - Apartamenty przy Odrze znajduje się na Starym Mieście, ul. Podgórna (0.7 km od centrum Szczecina), została zrealizowana przez P.B. Calbud Sp. z o.o.

Inwestycja Podgórna - Apartamenty przy Odrze została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2018 roku.

Cały projekt składa się z 93 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Podgórna - Apartamenty przy Odrze nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców P.B. Calbud Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne (42 miejsca)
  • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Lokalizacja inwestycji

PODGÓRNA jest położona przy ul. Podgórnej 27 w Szczecinie, na terenie Starego Miasta, które jest wpisane do rejestru zabytków i jest objęte ochroną konserwatorską. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się wiele zabytków i cenionych obiektów architektonicznych tj. gotycki Kościół św. Jana Ewangelisty, Bazylika archikatedralna św. Jakuba, Czerwony Ratusz, czy budynek Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Stare Miasto oferuje wiele popularnych restauracji, pubów i kafejek, gdzie można zasmakować wielkomiejskiego życia. Dużym atutem jest także sąsiedztwo obiektów kultury - Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica, pełniącej funkcję centralnej biblioteki całego Pomorza, w której zbiorach znajduje się ok. 1,7 miliona książek, czasopism i zbiorów specjalnych, czy Trafostacji Sztuki - Muzeum Sztuki Współczesnej. Oczywistą przewagą mieszkania w centrum Szczecina jest dostępność transportu publicznego. Pobliskie ulice Wyszyńskiego, Nabrzeże Wieleckie czy aleja Niepodległości pełnią rolę głównych arterii miasta. Przyszli mieszkańcy PODGÓRNEJ mogą więc liczyć na łatwy dostęp do większości linii tramwajowych i autobusówych - dziennych nr 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 52, 61, 62, 75, 76, 81, 87, nocnych nr 521, 522, 527, 528, 531, 532, oraz pośpiesznych A, B, C, D, E i G. Warto również wspomnieć o położonym w pobliżu Dworcu Kolejowym Szczecin Główny oraz Dworcu Autobusowym PKS.

Śródmieście to centrum Szczecina, które liczy sobie ok. 128 265 mieszkańców. Składa się na nie 10 osiedli, a cała dzielnica jest silnie zróżnicowana pod względem funkcjonalnym. Znajdują się w niej najważniejsze placówki administracyjne miasta, a dominuje zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Pojawia się też szereg budynków historycznych, w tym renesansowy Zamek Książąt Pomorskich. Obszary znajdujące się przy Odrze mają charakter typowo przemysłowy. Śródmieście to również kulturalne centrum miasta. Działa tu 7 kin i 7 teatrów, opera oraz filharmonia. Funkcjonuje też ponad 70 szkół, w tym te najważniejsze uczelnie, czyli Politechnika Szczecińska i Akademia Morska. Są tu dwa szpitale i 17 przychodni lekarskich. Mieszkańcy tej części Szczecina mają dostęp do pływalni Floating Arena oraz do dwóch dużych centrów handlowych. W Śródmieściu jest 8 stacji kolejowych. Biegną tędy trzy drogi krajowe i jedna wojewódzka, regularnie kursują autobusy miejskie tramwaje. Rozwija się tu także transport wodny. Wykonywane są rejsy pasażerskie i towarowe.

Komunikacja

Przez centrum Szczecina biegną drogi krajowe nr 10, 13 i 31 oraz droga wojewódzka nr 115. W dzielnicy i jej najbliższej okolicy znajduje się 8 stacji kolejowych, w tym Dworzec Szczecin Główny. Regularnie kursują tu autobusy miejskie. Przez dzielnicę prowadzi 12 tras tramwajowych.

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Podgórna - Apartamenty przy Odrze?

Przyszli mieszkańcy inwestycji Podgórna - Apartamenty przy Odrze mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 170 metrów od inwestycji Podgórna - Apartamenty przy Odrze znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Wyszyńskiego.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Podgórna - Apartamenty przy Odrze znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Podgórna - Apartamenty przy Odrze znajduje się 36 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej Sp. z o.o. w odległości 210 m, SZKOŁY ARTYSTYCZNE TOP-ART OŚRODEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI w odległości 220 m, SZKOŁY ARTYSTYCZNE TOP-ART SPÓŁKA Z O.O. w odległości 220 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Podgórna - Apartamenty przy Odrze składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 360 m znajduje się Netto, w odległości 420 m znajduje się Delikatesy, w odległości 430 m znajduje się Stokrotka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Podgórna - Apartamenty przy Odrze w odległości 230 m znajduje się Siłownia plenerowa, w odległości 390 m znajduje się Boisko, w odległości 430 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 05.04.2017
Data aktualizacji: 24.11.2017

Pobliskie Lokalizacje

Inwestycje w pobliżu na Starym Mieście

Oferty na Starym Mieście

Pozostałe oferty

logo

Oferty

Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: