Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Żyrardów

Znaleziono 16 ofert w 1 inwestycji
map

Zobacz na mapie

 • Nowa Strefa

  Nowa Strefa

  JHM DEVELOPMENT S.A.

  Mieszkanie Żyrardów
  ul. Ks. J. Popiełuszki 8
  20 km od Sochaczewa
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 38-70 m2
  • Mieszkań: 16
  • Pokoje: 2-4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Żyrardowa:

Żyrardów - miasto pana de Girard

 

Żyrardów to miasto w województwie mazowieckim, położone na Równinie Łowicko-Błońskiej, nad rzeką Pisią-Gągoliną. Jego początki sięgają połowy XIX w. i związane są z osobą francuskiego wynalazcy Filipa de Girard, twórcy mechanicznej przędzalni lnu, uruchomionej na podwarszawskim Marymoncie. W latach 30-tych XIX w. podjęto decyzję o stworzeniu osady przemysłowej skupionej wokół Fabryki Wyrobów Lnianych na terenie ówczesnej Rudy Guzowskiej i nadano jej nazwę Żyrardów, od nazwiska pomysłowego Francuza. Miasto powstało jako wzorcowy przykład miasta-ogrodu, z wyraźnym podziałem na część przemysłową i mieszkalną i tak też zostało zaprezentowane w 1900 r. na Wystawie Światowej w Paryżu. Jego sercem był kompleks zakładów lniarskich obudowany osiedlami mieszkaniowymi pracowników i przeznaczonymi do ich dyspozycji budynkami użyteczności publicznej, co razem tworzyło jednolity organizm miejski. Industrialno-wypoczynkowy charakter miasta idealnie wpisuje się w trend work-life balance. Może wybierając miejsce dla siebie, warto poszukać nowego mieszkania w Żyrardowie?

 

Gdzie będą powstawać nowe mieszkania w Żyrardowie?

Najwięcej inwestycji mieszkaniowych realizowanych jest w dużych miastach, ale coraz częściej na mapach deweloperów pojawiają się satelity gigantów miejskich. Mają one do zaoferowania dobry dojazd do metropolii i znacząco niższe ceny za metr kwadratowy. Aby jednak inwestycja się opłaciła, musi być dogodnie położona. Gdzie zatem można szukać nowych mieszkań w Żyrardowie? Tradycyjnie największym zainteresowaniem ze strony deweloperów cieszy się centrum miasta, gdzie przebiegają najważniejsze szlaki komunikacyjne i lokalizuje się większą część infrastruktury handlowo-usługowej. Ważne jest, aby mieszkańcy mieli dostęp do sklepów, placówek medycznych, przedszkoli i szkół – zagęszczenie tych punktów ma duże znaczenie dla wyboru miejsca, w którym powstanie osiedle. Ponieważ Żyrardów z założenia realizuje plan miasta-ogrodu, nowe inwestycje mogą powstawać w „sypialnianych”, zielonych rejonach miasta, gdzie można odpocząć od zgiełku centrum. Ogromnym atutem lokalizacyjnym jest w tym przypadku bliskość Puszczy Bolimowskiej.

 

Nowe mieszkania w Żyrardowie są blisko Warszawy

Trzeba przyznać, że położenie pomiędzy dwoma potężnymi ośrodkami miejskimi – Warszawą i Łodzią – stawia Żyrardów w bardzo korzystnej sytuacji. Od stolicy dzieli tę miejscowość jedynie 40 km, a od Łodzi niecałe 100. Przez miasto przebiega droga wojewódzka 719, a tuż przy jego zachodniej granicy – droga krajowa nr 50. Dla zmotoryzowanych duże znaczenie będzie mieć fakt, że w pobliżu znajduje się wjazd na autostradę A2. Potencjalni nabywcy nowych mieszkań w Żyrardowie nie będą mogli też narzekać na komunikację wewnętrzną. Składa się na nią 11 autobusowych linii jednokierunkowych i 3 dwukierunkowe – łączą one najważniejsze obszary miasta. Duże znaczenie ma połączenie kolejowe – dzięki niemu osoby pracujące w Warszawie, mogą dotrzeć do stolicy już w ok. 30 minut. W Żyrardowie zatrzymują się również pociągi kursujące do Łodzi, Skierniewic, Katowic, Olsztyna i Wrocławia. Poprawie komunikacji służy szczególnie ostatnio zrealizowana modernizacja odcinka torów pomiędzy Warszawą a Skierniewicami.

 

Jak wyglądają nowe mieszkania w Żyrardowie?

Nowoczesne budownictwo łączy w sobie styl, funkcjonalność i duszę. W Żyrardowie, który ma tak interesującą historyczną zabudowę industrialną, nie może zabraknąć zwłaszcza tego ostatniego. Deweloperzy stawiają na skandynawską prostotę i jasną kolorystykę, ale ciekawe są również projekty, które w nowoczesną bryłę wplatają elementy starodawnej architektury fabrycznej. Ważne jest odpowiednie doświetlenie, co w większości zapewniają duże okna i balkony. Poszukujący nowych mieszkań w Żyrardowie chętniej zwrócą też uwagę na lokale ustawne, przestronne, z funkcjonalnym rozkładem pokoi, gdzie pomieści się nawet duża rodzina. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, deweloperzy oferują różne metraże – kawalerki dla singli i studentów, a także bardzo popularne mieszkania dwu- i trzypokojowe. Osiedla są bezpieczne i najczęściej ogrodzone. Powstają w otoczeniu odprężającej zieleni i zgodnie z tradycją zapoczątkowaną jeszcze w XIX w. oferują przestrzeń wyraźnie oddzieloną od przemysłowego serca miasta.

 

Nowe mieszkanie w Żyrardowie jako pomysł na inwestycję

Korzystne położenie miasta czyni z niego ciekawą opcję dla pracujących w Warszawie osób, które nie chcą mieszkać w stolicy. Warto zatem przyjrzeć się nowym mieszkaniom w Żyrardowie okiem inwestora. W 2016 r. aż 58% oddanych do użytku lokali zostało przeznaczonych na wynajem lub sprzedaż. Cena za metr kwadratowy lokalu jest tu mniejsza niż w Warszawie, a dobre połączenie gwarantuje, że w ok. pół godziny dojedzie się do centrum. Jest to wynik porównywalny z dzielnicami położonymi na obrzeżach stolicy. Co jeszcze przemawia za tym, żeby inwestować w Żyrardowie? Chociażby planowana budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Składający się z lotniska i inwestycji kolejowych węzeł przesiadkowy ma za zadanie zintegrować transport lotniczy, drogowy i kolejowy i umożliwić połączenia pomiędzy największych miastami w Polsce, w jak najkrótszym czasie. Położony w odległości zaledwie 11 km Żyrardów zyska duże znaczenie jako dogodny punkt komunikacyjny w skali ogólnokrajowej.

 

Ceny nowych mieszkań w Żyrardowie są korzystne

Okazyjna cena wymarzonego lokum to niewątpliwy atut Żyrardowa jako warszawskiej satelity. Średni koszt za mkw. wynosi tutaj jedynie 4,1 tys. zł., co sprawia, że ucieczka ze stolicy wydaje się kuszącą opcją. Podczas gdy wartość lokalu w Warszawie potrafi przekroczyć 8 tys. zł za mkw., rozsądnie będzie rozejrzeć się za alternatywnym miejscem zamieszkania, dogodnie skomunikowanym ze stolicą. Oczywiście potencjalni nabywcy nowych mieszkań w Żyrardowie będą musieli uwzględnić koszt dojazdów, ale nawet wtedy może się okazać, że osiedlenie się poza granicami Warszawy jest lepszym wyjściem. Deweloperzy często bywają otwarci na negocjacje z klientami, więc cena widoczna w ofercie niekoniecznie może okazać się tą ostateczną. Warto wykorzystać taką możliwość i spróbować wytargować rabat większy niż zwyczajowe 2%.

 

Żyrardów - “miasto lnem tkane”

Żyrardów to miasto unikalne w skali europejskiej. Jego historyczna zabudowa fabryczna jest jedynym tak dobrze zachowanym zespołem urbanistycznym tego typu w Europie – cały obszar dawnej osady robotniczej został wpisany do rejestru zabytków. Podjęto starania, aby miasto wpisać na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Część ocalałych budynków nadal pełni swoją funkcję, inne poddane zostały rewitalizacji, która tchnęła w nie nowe życie – jak to ma miejsce w przypadku tzw. loftów de Girarda, czy też Starej Przędzalni. Zostały one odrestaurowane z dbałością o oryginalne detale i zgodność historyczną, po czym zaadaptowane na potrzeby mieszkaniowe i usługowe. Tradycje przemysłowe miasta pielęgnuje Muzeum Lniarstwa, gdzie można obejrzeć zabytkowe maszyny i prześledzić kompletny proces obróbki surowca i produkcji tkanin. Współczesnym potrzebom mieszkańców służy odnowiony park im. Karola Dittricha ze świetnie zachowanym pałacykiem reprezentacyjnym, a także Zalew Żyrardowski jako centrum sportów wodnych i strefa rodzinnego wypoczynku.

Informacje o Żyrardowie

W Żyrardowie dostępnych jest 16 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Żyrardowie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 38 do 70 m2, w tym lokale:

 • 2-pokojowe (3 mieszkania).
 • 3-pokojowe (8 mieszkań).
 • 4-pokojowe (5 mieszkań).

Wśród inwestycji deweloperskich w Żyrardowie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: