Esperanto

ARCHIWALNA

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przezFolwark Deweloper Sp. z o.o.

Prezentacja archiwalna, zachowana do celów statystycznych portalu RynekPierwotny.pl

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 1776 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Aura Towers(0.5 km dalej)
  Pod wynajem

  Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz, ul. Fordońska 4 (2 km od centrum Bydgoszczy)
  Ceny od: 6 700 brutto/m2
  Aura Towers
  Termin oddania: 3 kw. 2022
  Liczba mieszkań: 163
  Powierzchnia: 26 - 109 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Dla inwestora 1 oferta
  JHM DEVELOPMENT S.A.
 • Balaton Apartamenty(0.6 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz, ul. Ceramiczna (2.3 km od centrum Bydgoszczy)
  Ceny od: 7 750 brutto/m2
  Balaton Apartamenty
  Termin oddania: 3 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 39
  Powierzchnia: 51 - 95 m2
  Liczba pokoi: 3 - 4
  Arkada Invest Sp. z o.o.
 • Cascada Bartodzieje(0.9 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz, ul. Gajowa 74 (2.4 km od centrum Bydgoszczy)
  Cascada Bartodzieje
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 57
  Powierzchnia: 32 - 116 m2
  Liczba pokoi: 2 - 4
  Mertis Investments Sp. z o.o.

Opis Inwestycji

Przy jego projektowaniu architekci inspirowali się ideą nowoczesnej architektury wyrażoną przez nestora modernizmu, Le Corbusiera, jako "Słońce, Przestrzeń, Zieleń", czyli trzy elementy, które powinny wpływać na współczesną urbanistykę i architekturę, aby zapewnić funkcjonalność architektury dla każdego człowieka. - Dom i mieszkania mają łączyć cechy domu jednorodzinnego i wielorodzinnego, a zatem zapewniać ciszę i intymność. Wnętrza natomiast powinny być zaprojektowane "na miarę" potrzeb mieszkańców, a przestronne balkony dawać poczucie przestrzeni i słońca, a to wszystko w celu optymalnego kosztu zakupu i późniejszej eksploatacji.Mieszkania budowane "na miarę"Jak mawiał Le Corbusier - Dom ma być funkcjonalny. Jego piękno ma wynikać z tego, że jest szczery - nie udaje niczego, nie ubiera się w ciężkie suknie fasad pełnych zdobień. - Ta sama idea przyświeca naszej nowej inwestycji. Często zdarza się, że najbardziej efektownym projektom daleko do funkcjonalności. Dlatego mamy taki zwyczaj, że najpierw projektujemy mieszkania, dopiero później zamykamy je w bryłę. Jej estetyka powinna być podporządkowana potrzebom mieszkańców. Co więcej, przy projektowaniu mieszkań pracujemy z architektem wnętrz, który już od samego początku myśli o funkcji poszczególnych pomieszczeń i projektuje je tak, by były nie tylko efektowne, ale jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Dzięki temu nawet na metrażu poniżej 30 m kw. jesteśmy w stanie zaproponować komfortowe mieszkanie z dwoma pokojami - podkreśla Markowski.W nowej inwestycji Folwarku znajdzie się 57 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 29 do 72,78 m kw. podzielonych maksymalnie na 4 pokoje.Budynek zaprojektowano jako sześciokondygnacyjny z dwoma klatkami schodowymi. Bardzo funkcjonalnie zaprojektowano część zlokalizowaną od strony ulicy Pestalozziego. Nie przewiduje się tu parteru. Na jego poziomie pod budynkiem ulokowane zostaną miejsca postojowe, za estetyczną żaluzją. Druga klatka natomiast posiada partery, które z kolei mają doskonale wkomponowane ogródki. Poczucie komfortu potęgować ma wysoka wartość estetyczna samego budynku, jak i rozwiązań dotyczących części wspólnych, tj. klatek schodowych, wind, garaży miejsc postojowych i terenów zewnętrznych. W projekcie zastosowano proste formy i detale, które będą długie lata cieszyć oko tak samych lokatorów, jak i wszystkich bydgoszczan, którym rozwój miasta nie jest obojętny.

Inwestycja Esperanto znajduje się w Bydgoszczy, ul. Pestalozziego 16 (1.7 km od centrum Bydgoszczy), została zrealizowana przez dewelopera Folwark Deweloper Sp. z o.o..

Inwestycja Esperanto została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2016 roku.

Cały projekt składa się z 57 nowych mieszkań. Budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Esperanto pozostało na sprzedaż 0 mieszkań o powierzchni 65 metrów kwadratowych.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper Folwark Deweloper Sp. z o.o. przewidział również:

 • miejsca postojowe podziemne
 • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2014 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2016 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:cała inwestycja składa się z 57 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:w zależności od kondygnacji od 255 do 260 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:posiada.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne: w hali garażowej.
 • miejsca postojowe naziemne: zewnętrzne, zadaszone.
Udogodnienia: ochrona całodobowa, monitoring, teren ogrodzony, TV kablowa, usługi w budynku, winda, rowerownia, videodomofon.
Przyroda:informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji Esperanto

Wśród zieleni, ale w centrum Największym atutem inwestycji jest jej lokalizacja, która powinna dawać z jednej strony poczucie przestrzeni i harmonii z naturą, z drugiej pozwala na korzystanie z uroków i udogodnień związanych z wielkomiejską infrastrukturą. Dom zlokalizowany jest na granicy dwóch najbardziej prestiżowych dzielnic Bydgoszczy, Skrzetuska i Bartodziejów, w obrębie ulic Pestalozziego i Skweru Ludwika Zamenhoffa. Położony, z jednej strony w ścisłym centrum z doskonałą komunikacją autobusową i tramwajową, z drugiej strony w otoczeniu niskiej willowej zabudowy przeplatanej ekstensywną, w większości nowoczesną i elegancką zabudową wielorodzinną. Nieruchomość graniczy ze skwerem Zamenhoffa, na którym znajduje się plac zabaw, oraz bulwarami znajdującymi się nad rzeką Brdą. Daje to niezmąconą, kojącą przestrzeń, wśród zieleni, zarówno wtedy, kiedy odpoczywamy na przestronnych balkonach budynku, jak i wtedy, kiedy udajemy się na spacer. Z drugiej strony inwestycja zlokalizowana jest tuż obok najważniejszych węzłów komunikacyjnych miasta, co umożliwia szybki dojazd do każdego punktu Bydgoszczy. Dodatkową zaletą jest na pewno bliskość punktów handlowych i usługowych. Mieszkania oddalone zaledwie kilka minut od centrum, na dobrze skomunikowanym osiedlu o bogatej infrastrukturze, okazały się hitem sprzedażowym.

Bydgoszcz to niemal 360-tysięczne miasto powiatowe będące stolicą woj. kujawsko-pomorskiego. Jego powierzchnia wynosi 175,98 km2. Przepływają tędy rzeki Wisła i Brda. Zabudowa jest zróżnicowana. Śródmieście wyróżnia się zwartym budownictwem i wieloma zabytkowymi kamienicami. Dalej od centrum pojawiają się budynki wielorodzinne, a na obrzeżach miasta - liczne domy jednorodzinne. Przy północnej i południowej granicy rozciągają się rozległe tereny zielone, m.in. Las Gdański. Bydgoszcz to ośrodek gospodarczy, akademicki i kulturowy, w którym mieści się 15 szkół wyższych, teatr, filharmonia, opera. Mieszkańcy mają dostęp do bogatej oferty medycznej – działa tu 11 szpitali. Prężnie rozwija się sektor handlowo-usługowy i działa Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Bydgoszcz jest rewelacyjnie skomunikowana z największymi miastami kraju. Znajduje się tu port lotniczy, a 10 dróg wojewódzkich i 4 krajowe zapewniają dogodną komunikację drogową. Na obszarze całego miasta działa komunikacja publiczna. Przechodząca tędy magistrala kolejowa łączy Śląsk z miejscowościami nadmorskimi.

Komunikacja

Bydgoszcz leży wśród arterii komunikacyjnych o znaczeniu regionalnym i krajowym. Przez miasto przechodzą 4 drogi krajowe (nr 5, 10, 25, 80). W promieniu 15 km biegnie 10 dróg wojewódzkich (nr 223, 244, 246, 249, 256, 394, 397, 546, 551, 597). Bydgoszcz przecina też trasa europejska E261. Mieści się tu czynny port lotniczy, a tutejsza magistrala kolejowa łączy południe kraju z miejscowościami nadbałtyckimi. Na terenie całego miasta kursują autobusy i tramwaje miejskie. Po Bydgoszczy można też pływać – taką opcję zapewniają tramwaje wodne. Nie brakuje również wypożyczalni rowerów i samochodów.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Esperanto mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 250 metrów od inwestycji Esperanto znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Skłodowskiej-Curie / Jurasza.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Esperanto znajduje się się 8 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Zespół Szkół Budowlanych w odległości 50 m, BranżowaSzkoła I stopnia nr 3 Budowlana w Bydgoszczy w odległości 50 m, Szkoła Policealna nr 3 Budowlana w odległości 50 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Esperanto jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Wojewódzka Przychodnia Dermatologiczna w odległości 300 m, Centrum MP w odległości 310 m, Atma - Centrum Opieki Leczniczej w odległości 310 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Esperanto składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 170 m znajduje się E.Leclerc, w odległości 230 m znajduje się Piekarnia, w odległości 260 m znajduje się Sklep osiedlowy.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Esperanto w odległości 90 m znajduje się Boisko, w odległości 120 m znajduje się Boisko, w odległości 130 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 21.10.2014

Data aktualizacji: 30.04.2018

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie