Baltic Investment Group s.c. logo

Baltic Investment Group s.c.

Reda, ul. Obwodowa 50a
O nas
Kontakt

Informacje o nas

W roku 1999 Baltic Investment Sp. z o.o. zakupiła 4 ha gruntu w Baninie. Ze względu na dogodną lokalizację zapadła decyzja o zbudowania na tym terenie osiedla mieszkaniowego. Kilka lat trwał proces odrolnienia gruntów. Przygotowanie terenu pod budowę oraz prace geodezyjne i projektowe trwały ponad rok. Tyle samo czasu zajęło przygotowanie projektów domów oraz dobór najlepszych rozwiązań i technologii do zastosowania w trakcie budowy. W kwietniu 2008 r. rozpoczęto prace budowlane i zaczęło powstawać osiedle jednorodzinnych domów energooszczędnych. W trakcie prac przygotowawczych Baltic Investment Sp. z o.o. została przekształcona w Baltic Investment Jerzy Starczewski i Wspólnicy Spółka Komandytowa, która przejęła zarówno majątek jak i zobowiązania Spółki z o.o. Nasza aktualna oferta jest prezentowana na stronie głównej.

W roku 2001 firma Baltic Investment Sp. z o.o. kupiła stary dom przy ul. Płatniczej na Bielanach w Warszawie. W latach 2001–2002 dom ten został całkowicie przebudowany. W wyniku remontu uzyskano dwa luksusowe apartamenty mieszkalne oraz apartament gościnny w tzw. domku myśliwskim w ogrodzie. Posesja znajduje się w jednej z najbardziej ekskluzywnych dzielnic Warszawy. Modernizacja została wykonana z tak dużą starannością, że doczekała się własnej sesji fotograficznej w miesięczniku “Weranda”.

W 2000 r. Baltic Investment Sp. z o.o. zakupiła od AWRSP w Olsztynie nieruchomości w województwie warmińsko-mazurskim, w skład których wchodził pałac w Pacółtowie. Budowla ta pochodzi z końca XVI w., a ostateczny kształt nadano jej w roku 1794. Po wojnie wielokrotnie przebudowywana pełniła najróżniejsze funkcje. Niestety od roku 1962 nie przeprowadzano w pałacu żadnych prac konserwatorskich ani remontowych, a odkąd w 1989 r. został opuszczony przez ostatnich najemców, popadł niemal całkowicie w ruinę. Firma Baltic Investment podjęła się trudu remontu obiektu pod nadzorem konserwatora zabytków. Położono nowe dachówki ceramiczne wzorowane na ocalałych oryginałach, wymieniono belki stropowe między kondygnacjami, a także całą stolarkę okienną. W trakcie prac osuszono ściany i położono nowe tynki. Pałac został nie tylko odrestaurowany, ale udało się odtworzyć rodzinny charakter posiadłości. Fakt ten został ze wzruszeniem odnotowany przez ostatnią przedwojenną właścicielkę obiektu, która odwiedziła pałac w roku 2007.

Kontakt

Baltic Investment Group s.c. logo
Baltic Investment Group s.c.
Reda, ul. Obwodowa 50a
Strona internetowa dewelopera
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: