Wiadomości mieszkaniowe

Mission Public Relations

Mission Public Relations

Regionalne - Poznań - Nieruchomości

30 stycznia 2019

Oddaj swój głos!

Zima sprzyja deweloperom w Poznaniu

Dzięki dobrej pogodzie na poznańskich placach budów dzieje się wiele. Niektóre projekty startują z przygotowaniami terenu pod inwestycje, inne wieszają wiechę, a kolejne kontynuują prace wewnątrz budynków.

Zima sprzyja deweloperom w Poznaniu

Aura za oknami sprzyja ekipom budowlanym, a więc i harmonogramy przyśpieszają. Deweloperzy, jak sami przyznają, lepszej pogody na grudzień i styczeń nie mogli sobie wymarzyć. – Dzięki sprzyjającej pogodzie nie odczuliśmy przestojów na prowadzonych budowach. Zgodnie z planem postępuje realizacja projektu Nowe Żegrze na poznańskich Ratajach, gdzie finiszują prace przy budynku D z 24 mieszkaniami. Wkrótce zostanie zamknięty także kolejny etap osiedla Wilczak 20, a na przedmieściach Poznania, w Zalasewie nieprzerwanie trwa budowa Radosnej III – podkreśla Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Także firmie Sky Investemts, realizującej projekty Rodzinne Podolany i Rodzinne Komorniki, sprzyjają obecne warunki pogodowe. –  Inwestycja przy ulicy Pana Tadeusza w Komornikach rośnie w oczach. Niemal każdego dnia zmienia się obraz budowy. Stan prac jest zaawansowany, w domach z I etapu trwają aktualnie prace dekarskie, montaż stolarki okiennej oraz montaż instalacji elektrycznej. Z kolei na drugiej inwestycji, Rodzinnych Podolanach trwa przygotowanie terenu do rozpoczęcia pierwszych robót ziemnych – mówi Agnieszka Jałoszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments. Zadowolony z pogody jest również inwestor osiedla 4 Pory Roku, spółka Global GT. – Budynki osiągnęły poziom pierwszego piętra. Wymurowano kominy, układane są belki stropowe, zbrojone podciągi wraz z ich szalowaniem - mówi Monika Tomaszkiewicz, z biura sprzedaży 4 Pory Roku. Z kolei Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development dodaje – Pogoda nie pokrzyżowała nam planów i zgodnie z założeniami kończymy piwnicę i stropy parteru 8 budynku osiedla Reduta Nowe Podolany. Zaczęliśmy też przygotowania do postawienia ścian pięter.

 

Dotychczasowa zima jest łaskawa również dla tych deweloperów, którzy dopiero rozpoczynają budowę nowych inwestycji.

Korzystne warunki atmosferyczne pozwoliły na rozpoczęcie wykopów na Bosej 7 oraz przygotowanie hali garażowej na Sielskiej 14. To oznacza, że przyśpieszyła realizacja projektu, a więc wyprzedzamy założony harmonogram – zaznacza Michał Wawrzyniak, dyrektor ds.sprzedaży firmy Quadro Developement. Podobnie sytuację ocenia KM Building, deweloper budujący osiedle Słoneczne w Brodowie, Rodzinny Zakątek koło Kórnika oraz Zalasewo Park w Zalasewie. – Początek roku przyniósł start drugiego budynku na inwestycji Zalasewo Park. W przygotowaniu jest teren pod budowę 36 mieszkań i apartamentów. Natomiast na ukończeniu są 2 kolejne szeregi z IV etapu inwestycji Rodzinny Zakątek.– Maciej Bartczak, współwłaściciel firmy KM Building.

Deweloperzy, nie ukrywają, że obawiali się ostrej zimy, dlatego część z nich na zimne miesiące zaplanowała głównie roboty wykończeniowe. Poznańskie Ogrody, na których powstaje IV etap osiedla Nowe Ogrody tętnią życiem. Projekt, zgodnie z założonym harmonogramem, jest już na zaawansowanym etapie realizacji. Trwają prace tynkarskie, montowana jest instalacja elektryczna i sanitarna. – Rozpoczęliśmy też prace elewacyjne. Nasi fachowcy zajmują się ociepleniem budynku – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Na podobnym poziomie zaawansowania znajduje się budowa Pałacowej 2 w Dąbrówce. Tutaj trwa przygotowanie terenu wokół inwestycji. – Układamy kostkę przed garażami i wejściami, a już wkrótce przygotujemy ogrodzenie terenu i parkany dzielące ogrody przyszłych mieszkańców – mówi Piotr Hryniewicz z Nieruchomości Hryniewicz.pl.

Utrzymujące się temperatury powyżej zera pozwalają na prowadzenie zaawansowanych prac na przedmieściach, w tym w podpoznańskich Rabowicach. Powstaje tu osiedle Zielone Rabowice II.  – W II etapie tej inwestycji zakończono murowanie ścian nośnych i działowych, trwa montaż pokrycia dachowego, a w najbliższych tygodniach zostanie wstawiona stolarka okienna. Natomiast w etapie trzecim pracownicy budowlani murują ściany parteru – mówi Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development. Ostatnie, stosunkowo ciepłe miesiące to dla poznańskich deweloperów czas, gdy kontynuacja prac może odbywać się na każdym etapie. – Na osiedlu „Dąbrówka Leśna Polana” najpopularniejsza jest Forma, dwupoziomowe mieszkania szeregowe z ogrodem. Aktualnie powstaje co najmniej kilka szeregów, ale są też mieszkania gotowe do odbioru. W najbliższym czasie klienci odbiorą mieszkania w budynku wielorodzinnym Villa, który jest w zasadzie ukończony. Budowlańcy pracują również nad domami szeregowymi Piano – mówi Magdalena Pawelczyk z biura sprzedaży Linea.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy