Francuski deweloper z premierowym projektem w Trójmieście

PR Expert

Data publikacji: 03.08.2021,

Data aktualizacji: 09.08.2021

Średnia ocen 3/5 na podstawie 4 głosów
Żeromskiego 7 - Nowa inwestycja Bouygues Immobilier w Gdyni.
Bouygues Immobilier debiutuje w Trójmieście. Zrealizuje wysokiej klasy projekt w Gdyni. Deweloper należy do grupy, która zbudowała m.in. tunel pod kanałem La Manche i stadion Stade de France. Czytaj dalej!

Bouygues Immobilier Polska debiutuje nad morzem. Zrealizuje wysokiej klasy projekt w Gdyni. Deweloper należy do grupy, która zbudowała m.in. tunel pod kanałem La Manche i stadion Stade de France.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • gdzie powstaje nowa inwestycja dewelopera Bouygues Immobilier
 • co wyróżnia ten projekt deweloperski
 • jakie mieszkania będa dostępne w inwestycji 

Francuska firma Bouygues Immobilier jest częścią Grupy Bouygues, o blisko 70-letniej tradycji. Należą do niej m.in. Colas, największy na świecie wykonawca inwestycji drogowych, Alstom, międzynarodowy koncern z branż transportowej i energetycznej, a także Bouygues Construction, spółka realizująca na całym świecie ogromne inwestycje infrastrukturalne, w tym porty lotnicze, mosty, autostrady, tunele metra, dworce kolejowe, obiekty sportowe. Firmy z Grupy Bouygues zbudowały m.in. gmach Parlamentu Europejskiego, stadion Stade de France czy tunel pod kanałem La Manche.

Bouygues Immobilier koncentruje się na budownictwie mieszkaniowym. Funkcjonuje od 1956 roku i jest jednym z czołowych deweloperów w Europie. W naszym kraju firma jest mocno zakorzeniona. Polski oddział Bouygues Immobilier działa od 2001 roku. Do tej pory zrealizował 55 inwestycji w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, oddając do użytku łącznie 7900 mieszkań i lokali usługowych. Teraz planuje swój pierwszy projekt
w Trójmieście.

Przez 20 lat obecności w Polsce zyskaliśmy renomę solidnego dewelopera, wzbogacając przestrzeń trzech miast o bardzo dobrą architekturę, zarówno nowoczesną, jak i wpisującą się w historyczną zabudowę. Cieszymy się, że rozpoczynamy działalność w największej polskiej nadmorskiej metropolii. Trójmiasto ma nadzwyczajną energię i potencjał rozwoju. Dlatego chcemy realizować tu projekty zgodne z naszą filozofią mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

W zrównoważonym stylu

Bouygues Immobilier Polska stawia przede wszystkim na budownictwo zrównoważone.

Projektujemy i realizujemy osiedla przyszłości, a więc wielofunkcyjne, uwzględniające rozwiązania z obszaru ekologii i well-being. Taka przestrzeń zachęca do aktywnego stylu życia i sprzyja kontaktowi z przyrodą. Proponujemy mieszkania o różnych metrażach i układach, pod względem funkcjonalności doskonale dopasowane do współczesnego stylu życia. Wysoka jakość architektury i przestrzeni to lepsza jakość życia dla mieszkańców – zaznacza Pierre-Vincent Pasquet.

Jak z kolei podkreśla Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Bouygues Immobilier Polska, firma zawsze szuka lokalizacji dobrze skomunikowanych, ze swobodnym dostępem do oferty edukacyjnej, handlowej i usługowej, w bezpośrednim pobliżu terenów zielonych i rekreacyjnych.

Dodatkowo istotną wartość naszych projektów stanowią eleganckie elewacje i wysoka jakość materiałów, dbałość o części wspólne, rozwiązania energooszczędne czy wspierające bioróżnorodność – dodaje Krzysztof Foder.

Za swoje cztery polskie realizacje Bouygues Immobilier Polska otrzymał prestiżowy certyfikat HQE International, premiujący wysokiej jakości budownictwo przyjazne środowisku. Jako pierwszy deweloper w Polsce, uzyskał też międzynarodowy certyfikat BiodiverCity, wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowo powstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Jeden z projektów firmy w Warszawie został także wyróżniony certyfikatem BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). To jeden z najczęściej stosowanych w Europie systemów certyfikacji ekologicznej.

Bouygues Immobilier Trójmiasto

Czas na premierę w Trójmieście

Pierwsza inwestycja francuskiego dewelopera w Trójmieście zostanie zrealizowana przy ul. Żeromskiego 7 w Gdyni. Budynek powstanie na wysokości drugiego basenu portowego. W bliskiej okolicy znajdują się główne punkty i symbole miasta, jak skwer Kościuszki, przystań jachtowa Marina Gdynia, statek Dar Pomorza i okręt ORP Błyskawica, plaża miejska i stacja Gdynia Główna. Wyjątkowość projektu podkreślą jego autorskie, unikatowe wyróżniki.

Wysokiej klasy projekt architektoniczny nawiązuje do modernizmu, w eleganckiej białej szacie, zgodnie z duchem Gdyni. Budynek zostanie wyposażony w rozwiązania ekologiczne i nowoczesne technologie, a części wspólne z elementami art déco oraz dodatkowe elementy artystyczne dodadzą mu charakterupodsumowuje  Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Najsilniejsze inspiracje gdyńskim modernizmem zobaczymy m.in. w formach balustrad balkonowych oraz portalu wejściowego do budynku. Projekt wnętrz przygotowała renomowana pracownia Sikora Wnętrza, inspirując się ostatnim polskim transatlantykiem TSS Batory. W środku będzie można poczuć się jak na jego luksusowym pokładzie.

Wnętrze budynku jest sentymentalną wyprawą do lat dwudziestych i trzydziestych, gdy powstawała Gdynia. To opowieść o pięknej przestrzeni, która jest zarazem komfortowa i niezwykle przyjazna. Kafle na ścianach w sposób nieoczywisty przywołują na myśl morskie fale, a autorski ornament pod sufitem przywołuje na myśl rybie łuski mieniące się złotem w słońcu. Jest to też opowieść o gdyńskim porcie – mówi Jan Sikora, architekt wnętrz i profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, laureat m.in. Nagrody Architektonicznej Polityki, Bryły Roku i międzynarodowej nagrody przyznanej przez Światowe Stowarzyszenie Architektów Wnętrz IIDA.

Żeromskiego 7 Gdynia

Inwestycja zostanie wyposażona m.in. w panele fotowoltaiczne, nawiewniki w oknach z funkcją antysmogową czy system retencji wody opadowej z możliwością wykorzystania jej do podlewania zielonych części wspólnych. Mieszkańcy otrzymają również do dyspozycji inteligentny system wideodomofonowy i kontroli dostępu. W budynku znajdzie się łącznie 77 mieszkań, o różnorodnych układach, od 1 do 3 pokoi. Do większości będą przynależeć ogrody lub balkony, a do położonych na ostatnim piętrze – komfortowe tarasy.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: