Wysoki popyt na mieszkania w Krakowie

Nowy Adres S.A.

Data publikacji: 06.02.2020, Data aktualizacji: 12.03.2020

Średnia ocen 4/5 na podstawie 9 głosów

Wysoki popyt na mieszkania w Krakowie
W 2019 mieszkania w Krakowie drożały bardzo szybko – według różnych szacunków wzrosty wyniosły 10-15% w zależności od dzielnicy. Czy popyt się utrzyma?

W ciągu ostatnich 12 miesięcy mieszkania w Krakowie drożały bardzo szybko – według różnych szacunków wzrosty te wyniosły od 10 do 15 procent w zależności od dzielnicy. Średnio nieruchomości mieszkaniowe w stolicy Małopolski zdrożały w 2019 r. o około 1200 zł za metr kwadratowy i kosztują ok. 8900 zł za m kw. To drugi wynik w kraju – drożej jest tylko w stolicy

Nic nie wskazuje na to, aby ceny te w najbliższej przyszłości miały się ustabilizować. Mimo, że krakowscy deweloperzy budują rekordowo dużo - według wstępnych szacunków w 2019 r. oddano tu do użytku aż 14 tys. lokali, jeszcze rok wcześniej było to około 9500 sztuk -  popyt na mieszkania w Krakowie pozostaje wciąż wysoki. Nieruchomości na wynajem chętnie kupują inwestorzy indywidualni oraz pracownicy coraz liczniej działających krakowskich firm z sektora usług biznesowych (zatrudniają tu one około 90 tys. ludzi!). Stolica Małopolski pozostaje też dużym ośrodkiem akademickim – studiuje tu aż 145 tys. osób, które muszą gdzieś mieszkać i stanowią naturalną grupę klientów dla rynku najmu.

 

- Powtórka z gwałtownego załamania rynku, podobna do sytuacji z przełomu lat 2008-2009 nam raczej  nie grozi. Popyt na mieszkania ma zdrowe podstawy – jest finansowany głównie gotówkowo, nie za pomocą kredytów frankowych, jak dawniej. Nasza gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji, Polacy zarabiają coraz lepiej i nie tylko chcą poprawić swoją sytuację mieszkaniową, ale również traktują nieruchomości jako atrakcyjną lokatę kapitału w obliczu rekordowo niskich zysków z lokat bankowych – przewiduje Grzegorz Zieliński, dyrektor działu targów w firmie Nowy Adres S.A.  

Z dużą częścią oferty małopolskich deweloperów będzie można zapoznać się w jednym miejscu i czasie już 15 i 16 lutego podczas Targów Mieszkań i Domów, organizowanych przez firmę Nowy Adres S.A. w hali Wisła kompleksu EXPO KRAKÓW przy ul. Galicyjskiej 9. Nie zabraknie mieszkań i domów z rynku pierwotnego, oferowanych przez czołowych małopolskich deweloperów (m.in. ATAL, Cordia, Grupa BUMA, Henniger Investment, INTER-BUD Developer czy Wawel Service) i wtórnego (m.in. House of Cards Estates, Superopcja, Tecnocasa). Kredytu hipotecznego będzie można szukać na stoiskach banków i pośredników finansowych (Bank Millennium, mFinanse, czy Phinance). Targi warto odwiedzić także dlatego, że wielu wystawców przygotowało specjalne promocje i rabaty, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia.

Podczas Targów Mieszkań i Domów będzie można jak zwykle wziąć udział w darmowych seminariach i wykładach. O tym, jak tanio i szybko i co najważniejsze, bez niepotrzebnych nerwów uzyskać kredyt mieszkaniowy opowiedzą m.in. eksperci z firm Phinance, Credits oraz Doradztwo Kredytowe Konsult. Meandry i zawiłości całego procesu zakupu mieszkania wyjaśnią specjaliści z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, KRN Media oraz firmy W szpilkach na budowie. A tym szczęśliwcom, którzy lokum już kupili, w wykańczaniu go i meblowaniu pomogą IKEA oraz Inventive Interiors.

Najmłodsi będą mogli przyjemnie spędzić czas w specjalnej Strefie Dzieci pod opieką doświadczonych animatorów z firmy Ani-mania. Rodzice spokojnie przejrzą zebrane materiały przy kawie i ciastku w kafejce targowej. Bilety  wstępu na targi kosztują 15 zł (dzieci do 18 roku życia mają darmowy wstęp), ale taniej - za 10 zł - można je wcześniej zakupić online na stronie www.mieszkaniowi.pl albo www.tobilet.pl.

Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny parking.

Targi Mieszkań i Domów

15-16 lutego 2020 r.

sobota godz. 10:00-17:00, niedziela godz. 10.00-16.00

EXPO KRAKÓW, hala Wisła

Galicyjska 9

Kraków

www.mieszkaniowi.pl/targi-mieszkaniowe/krakow/

 

O organizatorze

Nowy Adres S.A. to doświadczony dostawca profesjonalnych narzędzi dla rynku nieruchomości. Flagowym produktem firmy są Targi Mieszkań i Domów, organizowane w największych aglomeracjach Polski - Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. Nowy Adres to także największy i najbardziej uznany organizator konferencji o tematyce biznesowo-nieruchomościowej w Polsce. W blisko 30 edycjach konferencji z cyklów „Forum Rynku Nieruchomości”, „Polski Rynek Mieszkaniowy” czy „Biurowce w Polsce” wzięło udział ponad 9500 uczestników. W 2018 i 2019 roku spółka poszerzyła swoje portfolio konferencyjne o nowe cykle: FAIN (Forum Apartamentów Inwestycyjnych, dedykowane rynkowi condo- i aparthoteli) oraz FIRE (Real Estate Marketing Forum). Spółka posiada w swoim portfolio również liczne wydawnictwa poświęcone rynkowi nieruchomości oraz platformy internetowe mieszkaniowi.pl oraz biznesowi.pl. Od 2015 r. Nowy Adres S.A. jest również członkiem wspierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Od 2018 roku Nowy Adres S.A. jest członkiem Grupy Międzynarodowe Targi Poznańskie, największego organizatora targów, konferencji i kongresów w Europie Środkowo-Wschodniej. W skład Grupy MTP wchodzą także m.in. Targi Lublin, wielofunkcyjne obiekty Poznań Congress Center i Arena Poznań, City Marketing oraz dostarczająca nowoczesną zabudowę targową firma IDEA Expo. Najważniejszym członkiem grupy pozostają jednak istniejące od ponad 100 lat Międzynarodowe Targi Poznańskie, najnowocześniejsze w Polsce, profesjonalnie przygotowane tereny targowe, gdzie odbywają się topowe wydarzenia branżowe, goszczące ponad 700 tysięcy odwiedzających rocznie na ponad 100 imprezach targowych.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: