Wrocław: wysokie ceny oraz podaż mieszkań

Nowy Adres S.A.

Data publikacji: 03.03.2020, Data aktualizacji: 18.03.2021

Średnia ocen 4/5 na podstawie 2 głosów

Wrocław: wysokie ceny oraz podaż mieszkań
W ubiegłym roku Wrocław był jednym z miast, gdzie mieszkania drożały najszybciej. Jednocześnie dolnośląscy deweloperzy wypuścili na rynek dużo nowych inwestycji. Skoro podaż rośnie, czemu puchną też ceny?

Odpowiedź jest prosta - podobnie jak w przypadku innych dużych aglomeracji w Polsce, mieszkania są tu chętnie kupowane na wynajem przez inwestorów indywidualnych, poszukujących atrakcyjnych lokat kapitału w obliczu niższych od poziomu inflacji stóp procentowych. Stolica dolnego Śląska pozostaje też dużym ośrodkiem akademickim - studiuje tu około 120 tys. osób, które muszą gdzieś mieszkać i są naturalnymi klientami dla rynku najmu. Inną aktywną grupą nabywców są pracownicy coraz liczniej działających tu firm z sektora usług biznesowych. W sumie w ubiegłym roku kupiono we Wrocławiu o 12 proc. więcej mieszkań, niż w 2018 roku.  Czy w obliczu tak wysokiego popytu
i szybko rosnących cen tutejszemu rynkowi mieszkaniowemu grozi przegrzanie?

- Powtórka z gwałtownego załamania rynku, podobna do sytuacji z przełomu lat 2008-2009 nam raczej  nie grozi. Popyt na mieszkania ma zdrowe podstawy – jest finansowany głównie gotówkowo, nie za pomocą kredytów frankowych, jak dawniej. Nasza gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji, Polacy zarabiają coraz lepiej i nie tylko chcą poprawić swoją sytuację mieszkaniową, ale również traktują nieruchomości jako atrakcyjną lokatę kapitału w obliczu rekordowo niskich zysków z lokat bankowychprzewiduje Grzegorz Zieliński, dyrektor działu targów w firmie Nowy Adres S.A. 

Ci z wrocławian, którzy chcą zabezpieczyć się przed dalszymi wzrostami i kupić mieszkanie już teraz, będą mogli zapoznać się w jednym miejscu i czasie z dużą częścią oferty dolnośląskich deweloperów  już 7 i 8 marca podczas Targów Mieszkań i Domów. Impreza ta organizowana jest przez firmę Nowy Adres S.A. w Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1. Nie zabraknie mieszkań i domów z rynku pierwotnego, oferowanych przez czołowych wrocławskich deweloperów (m.in. Archicom, ARKOP Deweloper, Budotex, Dom Development Wrocław, Rafin, ROBYG czy Ronson Development), jak i z wtórnego (m.in. QL HOME Nieruchomości, Verso Nieruchomości). Kredytu hipotecznego będzie można szukać na pośredników finansowych (NOTUS Finanse, Open Finance, Phinance i wielu innych). Targi warto odwiedzić także dlatego, że wielu wystawców przygotowało specjalne promocje i rabaty, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia.

Podczas Targów Mieszkań i Domów będzie można jak zwykle wziąć udział w darmowych seminariach i wykładach. O tym, jak tanio i szybko i co najważniejsze, bez niepotrzebnych nerwów uzyskać kredyt mieszkaniowy opowiedzą m.in. eksperci z firm Credit Space, Doradza.pl oraz Platinum Eye. Meandry i zawiłości całego procesu zakupu mieszkania wyjaśnią specjaliści z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, a o tym, jak inwestować w mieszkania na wyjem opowiedzą przedstawiciele Stowarzyszenia „Mieszkanicznik”. W specjalnej Strefie Porad profesjonaliści w dziedzinie projektowania wnętrz z IKEA oraz Homebook.pl doradzą, jak wykończyć świeżo zakupione mieszkanie.

To nie koniec atrakcji - w specjalnej Strefie Budowy Domów Drewnianych, organizowanej przez Stowarzyszenie Dom Drewniany zostanie zlicytowany dom! Na dodatek będzie można obejrzeć go na miejscu - wykonany z użyciem najnowszych technologii budynek zostanie wzniesiony na hali targowej. O wszystkich zastosowanych materiałach chętnie opowiedzą ich dostawcy - członkowie stowarzyszenia, którzy nie tylko będą mieli swoje stoiska na targach, ale również poprowadzą szereg prelekcji o zaletach nowoczesnych budynków drewnianych. Swoją cenę będzie można podawać przedstawicielom SDD – co godzinę targowy radiowęzeł poda najwyższą ofertę. Zwycięzca zostanie ogłoszony pod koniec drugiego dnia imprezy.

Najmłodsi będą mogli przyjemnie spędzić czas w specjalnej Strefie Dzieci pod opieką doświadczonych animatorów z firmy Kuku Agency. Rodzice spokojnie przejrzą zebrane materiały przy kawie i ciastku w kafejce targowej. Bilety  wstępu na targi kosztują 15 zł (dzieci do 18 roku życia mają darmowy wstęp), ale taniej - za 10 zł - można je wcześniej zakupić online na stronie www.tobilet.pl.

Odwiedzający wrocławskie Targi Mieszkań i Domów będą mogli skorzystać z darmowego parkingu przy ZOO (ul. Wróblewskiego 9) Aby opuścić parking bez uiszczania opłaty, należy wcześniej pobrać kartę wyjazdową w recepcji targowej.

 

 

Targi Mieszkań i Domów

7-8 marca 2020 r.

sobota godz. 10:00-17:00, niedziela godz. 10.00-16.00

Hala Stulecia

Wystawowa 1

Wrocław

https://wroclaw.targimieszkan.pl/

 

O organizatorze

Nowy Adres S.A. to doświadczony dostawca profesjonalnych narzędzi dla rynku nieruchomości. Flagowym produktem firmy są Targi Mieszkań i Domów, organizowane w największych aglomeracjach Polski - Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Nowy Adres to także największy i najbardziej uznany organizator konferencji o tematyce biznesowo-nieruchomościowej w Polsce. W blisko 30 edycjach konferencji z cyklów „Forum Rynku Nieruchomości”, „Polski Rynek Mieszkaniowy” czy „Biurowce w Polsce” wzięło udział ponad 9500 uczestników. W 2018 i 2019 roku spółka poszerzyła swoje portfolio konferencyjne o nowe cykle: FAIN (Forum Apartamentów Inwestycyjnych, dedykowane rynkowi condo- i aparthoteli) oraz FIRE (Real Estate Marketing Forum). Spółka posiada w swoim portfolio również liczne wydawnictwa poświęcone rynkowi nieruchomości oraz platformy internetowe mieszkaniowi.pl oraz biznesowi.pl. Od 2015 r. Nowy Adres S.A. jest również członkiem wspierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Od 2018 roku Nowy Adres S.A. jest członkiem Grupy Międzynarodowe Targi Poznańskie, największego organizatora targów, konferencji i kongresów w Europie Środkowo-Wschodniej. W skład Grupy MTP wchodzą także m.in. Targi Lublin, wielofunkcyjne obiekty Poznań Congress Center i Arena Poznań, City Marketing oraz dostarczająca nowoczesną zabudowę targową firma IDEA Expo. Najważniejszym członkiem grupy pozostają jednak istniejące od ponad 100 lat Międzynarodowe Targi Poznańskie, najnowocześniejsze w Polsce, profesjonalnie przygotowane tereny targowe, gdzie odbywają się topowe wydarzenia branżowe, goszczące ponad 700 tysięcy odwiedzających rocznie na ponad 100 imprezach targowych.

 

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

1 Komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
  • Darek

    Będziemy – wybieramy się z rodzinką, bo szukamy teraz swojego własnego M i zainteresowała nas oferta Robyg Jagodno 😊 Chcemy pogadać o szczegółach, zobaczyć jak to wygląda w detalu.

    5 marca 2020, 11:57

Artykuły powiązane

Regionalne

Rynek nieruchomości

Wiadomości

Wnętrza

Inne

Udostępnij
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: