Wildanova - Zamieszkaj stylowo w centrum Poznania za mniej niż 200 tys. złotych!

Agencja FaceIt

Data publikacji: 07.06.2018, Data aktualizacji: 16.08.2021

Średnia ocen 3/5 na podstawie 5 głosów

Wildanova - Zamieszkaj stylowo w centrum Poznania za mniej niż 200 tys. złotych!
Londyn ma swoje „złote i srebrne kody pocztowe” – mają je także polskie miasta.

Te „srebrne” stanowią o dobrej lokalizacji i jego atrakcyjności dla klasy średniej, zarówno jako własne mieszkanie, ale też inwestycja. Jednym z takich „srebrnych” miejsc jest poznańska Wilda. To dzielnica, która w ciągu ostatniego 10-lecia przechodzi bodaj najbardziej dostrzegalne zmiany: kiedyś miała robotniczy charakter, a teraz jest stylowym centrum miasta ze wszystkimi udogodnieniami. Stąd też nazwa inwestycji: WildaNova, podkreślenie lokalizacji nieruchomości i przywrócenie kamienicy nowego życia i nowoczesnej funkcjonalności. Projekt jest rewitalizacją zabytkowej kamienicy z 1910 roku pod adresem Wierzbięcice 30 w Poznaniu.

Wilda jako dzielnica przechodzi dynamiczną zmianę charakteru. Wręcz z miesiąca na miesiąc widać ogłoszenia nowych inwestycji usprawniających życie mieszkańcom a także poprawiających infrastrukturę dzielnicy. Taką inwestycją jest projekt „Zielone Wierzbięcice”, w ramach którego wyremontowane będą ulica i ciągi chodników ulicy Wierzbięcice, a także wymienione zostaną tory tramwajowe, między którymi znajdzie się trawnik.

Ze względu na zachowaną w bardzo dużym stopniu historyczną zabudowę, Górna Wilda wyróżnia się na tle innych dzielnic Poznania niepowtarzalnym charakterem i urokiem. Inwestycja znajduje się 10 minut spacerem od dworca Poznań Główny i Międzynarodowych Targów Poznańskich, a w drugą stronę blisko galerii Stary Browar oraz spacerowych terenów wzdłuż Warty.

- WildaNova, pod adresem Wierzbięcice 30, zlokalizowana jest w tej części Wildy, którą śmiało można nazwać „perełką wśród ulic Poznania”. Ta najmniejsza z poznańskich dzielnic zmienia swój charakter na okolicę stylową a jednocześnie nowoczesną, modną, a przy tym wciąż dostępną cenowo – dodaje Joanna Iwanowska-Nielsen, członek zarządu WildaNova Sp. z o.o.

Wilda jest często wskazywana jako preferowane miejsce zamieszkania przez osoby młode, zainteresowane życiem kulturalno-rozrywkowym, pragnące mieszkać niedaleko centrum miasta. To lokalizacja interesująca dla osób, które chcą zainwestować w nieruchomość, która będzie atrakcyjna dla wynajmujących, a także rokuje na wzrost wartości w ciągu najbliższych lat.

Dotychczasowa sprzedaż pokazała, że WildaNova ma 3 główne grupy odbiorców. Część osób traktuje ją jako inwestycję kapitałową lub na wynajem, inni jako pierwsze mieszkanie, a pozostali nabywcy to właściciele małych biznesów.

Każda kamienica jest niepowtarzalna, a każde mieszkanie w niej jest wyjątkowe, ma unikalny charakter. WildaNova ma centralną, świetnie skomunikowaną lokalizację w mieście, widok z okna, dobre doświetlenie, balkony lub okna balkonowe, piękne balustrady, windę w głównym budynku, odtworzone piękne elementy historyczne – mógłbym długo wyliczać.

Poza tym są sklepy i usługi przy głównej ulicy i urokliwych uliczkach bocznych odchodzących od „kręgosłupa” Wildy: ulicy Wierzbięcice. To jedna z głównych różnic, wielka zaleta w porównaniu z mieszkaniami w nowoczesnych osiedlach, najczęściej położonych z dala od tkanki miejskiej Poznania - zaznacza Jacek Jedliński, architekt odpowiedzialny za projekt renowacji kamienicy WildaNova.

WildaNova to kamienica która oferuje także ciekawe, innowacyjne wykorzystanie zabytkowej przestrzeni: w ofercie jest kilka „low-loftów”, czyli lokali w przyziemiu budynku od strony podwórza oraz front budynku. Każdy z nich ma okna balkonowe, odkryte fragmenty oryginalnej cegły oraz mikro-ogródek i prywatne wejście. Perfekcyjnie można je zaaranżować w modnym stylu „industrialnym” zwłaszcza, że lokale WildaNova mają ok. 3,5 m wysokości, swoim charakterem przywodzą na myśl Nowy Jork, Amsterdam czy Kopenhagę.

To doskonała propozycja na pierwsze mieszkanie lub na nieduże biuro, mały biznes. Wszystkie prace prowadzone są pod okiem Konserwatora Zabytków Miasta Poznania. Przywrócenie świetności w pełnym tego słowa znaczeniu i nadanie współczesnej funkcjonalności pięknej, stylowej kamienicy to nie tylko atrakcyjna oferta dla nabywców, ale także kolejny krok w kierunku podnoszenia standardu jednej z najdłuższych ulic Poznania.  

- Sprzedaż ruszyła w kwietniu, a już co czwarty lokal jest niedostępny, bo jest albo kupiony, albo zarezerwowany. To jedna z najszybszych sprzedaży, jakie ostatnio miałem. Kupujący szukają małych metraży w cenie około 200 tys. zł w dobrych lokalizacjach. My mamy taką ofertę i odpowiada ona na potrzeby rynku. WildaNova to firma z duńskim kapitałem, a rewitalizacja prowadzona jest przez architektów i ekipy wykonawcze z doświadczeniem z innych historycznych obiektów w Poznaniu. Kupujący to widzą i doceniają dbałość o szczegóły oraz wysoką jakość wykonania – tłumaczy Wojciech Lasota, przedstawiciel dewelopera.

Inwestycja WildaNova – informacje podstawowe

Adres: ul. Wierzbięcice 30, dzielnica Wilda, Poznań

W budynku docelowo będzie znajdować się: 69 lokali mieszkalnych oraz 11 lokali użytkowych, w tym:

 • w budynku frontowym ze skrzydłem bocznym – 50 lokali mieszkalnych oraz 11 lokali użytkowych

 • w oficynie tylnej 19 lokali mieszkalnych

 • Termin oddania do użytkowania: I kwartał 2019 roku

 • Powierzchnia lokali:

 • 17 – 34 m2

 • jeden unikalny lokal-klaster składający się z 5 niezależnych jednostek o łącznej pow. 123 m2

 • Liczba pokoi: od 1 do 2

 • Liczba pięter: 4

 • Możliwość łączenia niektórych mieszkań (wg indywidualnych uzgodnień)

 • Nowoczesna winda w części frontowej

 • Większość lokali posiad balkon lub okno balkonowe

 • Szybki Internet światłowodowy

 • Nowoczesne systemy wentylacyjne w każdym lokalu

 • W większości lokali odkryte fragmenty oryginalnych cegieł nadające wnętrzu stylowy nastrój

 • Zamykana brama oraz domofon

 • Wspólne patio z zagospodarowaną zielenią oraz stojakami na rowery

 • Generalny wykonawca: Soltbau

 • Projekt: Jacek Jedliński Biuro Projektowo Techniczne, Poznań

 • Wykończenie: standard deweloperski

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: