Wiecha zawisła na Scali

Moderna Holding

Data publikacji: 02.06.2021,

Data aktualizacji: 02.06.2021

Średnia ocen 5/5 na podstawie 2 głosów
Wiecha zawisła na Scali
W Gdańsku powstaje wyjątkowe osiedle, pełne historycznych akcentów. Gdzie się znajduje i co je wyróżnia? Sprawdź na RynekPierwotny.pl

Wieszanie wiechy to tradycja budowlana sięgająca XVI w. Przystrojony kolorowymi wstążkami wieniec, umieszczony na górnej części budynku symbolizuje zakończenie ważnego etapu budowy. Ma też zapewnić pomyślność budowie i przyszłym mieszkańcom. 

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • co wyróżnia osiedle Scala
 • jaka jest symbolika wieszania wiechy
 • jakie mieszkania znajdą się w inwestycji

W Moderna Holding to coś więcej niż tylko uczczenie ważnego etapu budowy w pierwszym z planowanych 7 budynków na osiedlu Scala. Wiecha to moment, w którym doceniamy ciężką pracę na budowie, zaangażowanie i poświęcenie pracowników i podwykonawców. To czas, w którym każdy dział może poczuć dumę z tego, że współtworzy wyjątkowy projekt jakim jest Scala – Paweł Baranowski Kierownik budowy.

Historia w każdym detalu

Scala w najdrobniejszym detalu nasycona jest historią.  Swoją nazwę zawdzięcza istniejącemu tu niegdyś Teatrowi Scala. To miejsce wyznaczające nowe standardy zabudowy mieszkaniowej na mapie historycznego Śródmieścia Gdańska. Dlatego też jest tak wymagająca. Inwestycja obejmuje ponad 24 tys. m² powierzchni, w tym prawie 7 tysięcy stanowi powierzchnia ogrodu. To pierwsza realizacja Moderny z wykończeniem pod klucz w Modelu M, wliczonym w cenę metra kwadratowego. 

wieszanie wiechy na Scali

Inspirowana historycznym otoczeniem

Moderna Holding podjęła się niełatwego zadania jakim jest stworzenie współczesnej zabudowy twórczo inspirowanej budynkami historycznymi znajdującymi się w pobliżu. Dostojny gmach dawnych koszar oraz budynek Akademii Muzycznej stały się inspiracją dla projektowanej zabudowy w zakresie proporcji, podziałów kompozycyjnych oraz zastosowanych materiałów. 

Cisza i spokój w Śródmieściu

Kompozycja urbanistyczna Scali tworzy kameralne przestrzenie w znacznej części pozbawione ruchu samochodowego, powstałe wnętrza urbanistyczne wypełnione zielenią będę dla mieszkańców gwarancją ciszy i kontaktu z naturą – opowiada o projekcie arch. Jerzy Wolski Pracownia Wolski Architekci.

Skala założenia

Inwestycja składa się z 7 budynków, nawiązujących swoim wyglądem do historycznego charakteru miejsca. W sumie powstanie tu 530 apartamentów o powierzchni od 25,3 m2 - 121, 4 m2 oraz 6 lokali usługowych. 

Inwestycja Skala w Gdańsku

Informacje o inwestycji

 1. Inwestor: Moderna Holding
 2. Projektant: Wolski Architekci
 3. Projekt we współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków arch. Igorem Strzokiem
 4. Projekt wnętrz: Moderna Design
 5. Powierzchnia: 24 391.4 m²
 6. Powierzchnia  ogrodu: 6 788, 1 m²
 7. Adres: ul. Łąkowa 60C Gdańsk Śródmieście
 8. Liczba budynków: 7
 9. Liczba kondygnacji: 3-6
 10. Liczba mieszkań: 530 
 11. Powierzchnia mieszkań: od 25,3 m2 - 121, 4 m2
 12. Liczba lokali usługowych: 6 (pow. .31,3 m2 - 207,2 m2) - bud. 5/2 (5) i 7 (1)
 13. Liczba miejsc postojowych: 418

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: