Wiadomości mieszkaniowe

Regionalne - Warszawa - Nieruchomości

14 sierpnia 2018

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 3 głosów

Warszawska Praga Południe – czym przyciąga przyszłych mieszkańców?

Ulica Francuska, Park Skaryszewski, plaże nad Wisłą – co jeszcze kryje w sobie Praga Południe?

Warszawska Praga Południe – czym przyciąga przyszłych mieszkańców?

Warszawa najbardziej tętniącym życiem miastem Europy – tak podsumowali stolicę Polski nasi zachodni sąsiedzi, na łamach Süddeutsche Zeitung. Kusi nie tylko dużymi możliwościami rozwoju, ale również bogatą ofertą kulturalną, pięknymi kamienicami, urokliwymi parkami i nastrojowymi knajpkami. Osoby, które planują zostać tu na dłużej do wyboru mają aż kilkanaście dzielnic. PJedną z nich jest jeszcze do niedawna niedoceniana przez mieszkańców Praga Południe, która stała się jednym z ulubionych miejsc spotkań warszawiaków.

Praga Południe pachnie czekoladą, kojarzy się z Parkiem Skaryszewskim, a do niedawna z Uniwersamem – to kilka pierwszych skojarzeń, które przychodzą na myśl o tej dzielnicy. Warszawska Praga stanowi przystań dla wszystkich miłośników street artu, niezwykłych murali, które zdobią ściany kamienic, a także klimatycznych zakątków. Cieszy się popularnością nie tylko wśród mieszkańców, ale i inwestorów. Za kilka lat będzie to miejsce nie do poznania. Powstają tu nowoczesne osiedla i budynki, wysokie nawet na 60 metrów.

  1. Atrakcyjna lokalizacja – bliskość centrum

Zlokalizowana po prawej stronie Wisły Praga Południe, w niedalekiej odległości od centrum posiada niezwykle rozbudowaną sieć transportu miejskiego. Metrem, autobusem, tramwajem czy SKM’ką – dotrzeć tu można niemal z każdego miejsca w stolicy. W niedalekiej przyszłości ma powstać specjalna autostrada dla rowerów – velostrada, która z pewnością stanie się świetną alternatywą dla zakorkowanych przez samochody dróg. W celu jeszcze większego usprawnienia ruchu na terenie Gocławia do 2023 roku zostanie utworzona linia tramwajowa, zakładająca przebieg trasy wzdłuż ulicy Bora-Komorowskiego, pod Al. Tysiąclecia i wzdłuż Kanału Wystawowego, aż do Al. Waszyngtona, która zagwarantuje komfortowe dotarcie w docelowe miejsce.

  1. Duży wybór mieszkań

Szukając wymarzonego mieszkania nabywcy sugerują się nie tylko atrakcyjną lokalizacją, ale również korzystną ceną i szerokim wyborem lokali do zakupu. Praga Południe to popularna dzielnica m.in. ze względu na dogodne położenie i znacznie niższe ceny niż w Śródmieściu czy na Mokotowie. Portal RynekPierwotny.pl na podstawie swoich danych przekalkulował, że w czerwcu 2018 r. na Pradze Południe nabywcy mają do dyspozycji 48 różnych inwestycji, a w nich do wyboru 1891 mieszkań.  

– Rozważając lokalizację nowej inwestycji na mapie Warszawy to właśnie Praga Południe spełniła nasze oczekiwania. Haven House powstanie na Gocławiu, w bezpośrednim sąsiedztwie Saskiej Kępy – ma być  bezpieczną przystanią dla osób pragnących znaleźć zarówno wymarzony spokój, jak i bogate zaplecze usługowo-handlowe. To miejsce dla ludzi ciekawych świata, koncentrujących się na nowych wyzwaniach. Projektując nasze nieruchomości staramy się wpisywać je w otaczający krajobraz. Tak też było w przypadku Haven House. Poprzez oryginalne rozwiązania elewacyjne, m.in. prostą rytmikę pionów i poziomów, osiedle zaprezentuje własny styl, wyróżniając się na tle innych, jednocześnie wyznaczając kierunek dla nowopowstających budynków. Wiemy również, jak ważna jest lokalna społeczność – w celu nawiązywania bliższych relacji z sąsiadami powstanie urokliwy zewnętrzny dziedziniec, który stanie się idealnym miejscem spotkań. Sprzyjać temu będzie również oryginalne patio i tereny zielone z niską roślinnością – komentuje Paweł Malinowski, Prezes zarządu Profbud.

 

 

  1. Bogata oferta kulturalna

Praga Południe ma swój niepowtarzalny klimat, na który składają się występy ulicznych artystów, zabytkowa architektura i różnorodne lokale usługowe. To tutaj znajduje się Stadion Narodowy i plaża miejska, w których organizowane są ciekawe wydarzenia i cykliczne imprezy. Z kolei przywołanie smaków z dzieciństwa gwarantują wyśmienite waflowe rurki z prawdziwą bitą śmietaną, które można dostać w lokalnej grochowskiej cukierni, znajdującej się w tej samej lokalizacji od ponad 50 lat. Przechodząc przez Pragę Południe nie sposób nie zauważyć nietypowych miejsc jak Drewniany Dom przy ul. Kawęczyńskiej, Muzeum Czar PRL czy Neonów oraz Fabrykę Czekolady E. Wedel. Murale zdobiące ściany kamienic, będące wyrazem ulicznego street art.’u, nierzadko przedstawiają warszawskie historie. Z kolei Sinfonia Varsovia, Centrum Promocji Kultury Praga Południe czy Teatr Powszechny utrzymują ofertę kulturalną dzielnicy na wciąż wysokim poziomie.

  1. Aktywny wypoczynek na łonie natury

Po prawej stronie Wisły znajduje się wiele terenów zielonych i rekreacyjnych, które z powodzeniem znajdą uznanie wśród zwolenników aktywnego wypoczynku. Jest tu sporo tras biegowych i rowerowych. Jedna z nich na mocy rozporządzenia Zarządu Zieleni m.st. Warszawy zostanie wydłużona –  jej początek będzie miał miejsce w okolicach mostu Łazienkowskiego i zakończy się na wysokości ul. Fieldorfa. Sympatycy spacerów mogą udać się do Parku Skaryszewskiego, który zaskakuje nawet stałych bywalców. Alejki różane, zbiorniki wodne, mały wodospad – to tylko kilka z urozmaiceń, nadających temu miejscu wyjątkowego charakteru. Prawdziwym rajem dla najmłodszych jest natomiast Park nad Balatonem, z rozbudowanym placem zabaw. Jeziorko znajdujące się w centralnej części otoczone jest ścieżkami rowerowymi i pieszymi. To jedno z głównych miejsc spotkań mieszkańców Gocławia.

Praga Południe coraz bardziej doceniana przez mieszkańców, ale i przyjezdnych, ma wiele do zaoferowania. Liczne muzea, parki, zabytki, tereny zielone i rekreacyjne sprawiają, że okolica cieszy się coraz większą popularnością wśród  rodzin z dziećmi, ale i osób chcących aktywnie spędzić czas. Nowe projekty inwestorskie i deweloperskie, a także wciąż zmieniająca się infrastruktura sprawiają, że niegdyś tradycyjna zabudowa nabiera nowoczesnego charakteru. Pozwoli to każdemu znaleźć swoje idealne miejsce do zamieszkania.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy