W samym centrum Poznania - najnowsza propozycja poznańskiej spółki Ataner

Magdalena Zdrenka
Magdalena Zdrenka
21.10.2013
W samym centrum Poznania - najnowsza propozycja poznańskiej spółki Ataner
Zaledwie 100 metrów od Starego Rynku, 200 metrów od Warty i 300 metrów od Cytadeli powstaje kolejna nowa propozycja poznańskiej spółki Ataner. Tym razem nowoczesny 6-piętrowy budynek powstanie przy ulicy Bóżniczej. I choć zakończenie budowy planowane jest na rok 2015, to większość oferowanych lokali mieszkaniowych jest już zarezerwowana.

Ceniona od lat


Spółka Ataner to jedna z największych poznańskich firm ciesząca się renomą na tutejszym rynku mieszkaniowym. Od momentu założenia firmy w 1991 poznański deweloper wybudował ponad 7000 mieszkań. W ofercie Atanera są również liczne obiekty biurowe i handlowe, miedzy innymi Pasaż Jeżycki i galeria handlowa na narożniku ulicy Św. Marcin i al. Marcinkowskiego.


Duży balkon lub przestronny taras


W najnowszej propozycji Atanera powstaną funkcjonalne jasne mieszkania zarówno jedno jak i czteropokojowe, o zróżnicowanej powierzchni od 42 do 87 metrów kwadratowych. Autorem projektu jest od lat współpracująca z poznańskim deweloperem, pracownia architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich. Podobnie jak przy wcześniejszej inwestycji spółki, powstającej przy ulicy Towarowej, także i tu zaplanowano panoramiczne, szerokie okna, z niesamowitym widokiem na centrum Poznania. Większość mieszkań będzie posiadała także duże balkony. Z kolei mieszkania od strony wschodniej i wszystkie mieszkania na 6 piętrze będą miały przestronne tarasy.


Z recepcją na parterze


W projekcie przewidziana została także część biurowa, usytuowana w południowej części budynku. Z myślą o przyszłych mieszkańcach i ich potrzebach na parterze znajdą się z przydatne lokale handlowo-usługowe. Natomiast w holu na parterze zaplanowano całodobową recepcję. Jak zapewnia na swojej stronie internetowej deweloper, obiekt będzie monitorowany i wyposażony w nowoczesne rozwiązania. Nie zabraknie tu także miejsc parkingowych, bowiem jak wynika z projektu, będzie tu przestronna podziemna hala garażowa, a to w przypadku ścisłego centrum miasta, stanowi niewątpliwie spore udogodnienie .


Spacerkiem na Stary Rynek


Dużą zaletą inwestycji przy ulicy Bóżnicza jest przede wszystkim jej lokalizacja. Położony tuż obok Starego Rynku budynek zapewnia bliskość najważniejszych atrakcji kulturalnych, sklepów i zabytków miasta. Pieszo bez problemu dostaniemy się zarówno na zielone tereny Cytadeli, brzeg Warty, czy też na Stary Rynek. Taka lokalizacja powoduje, że Bóżnicza staje się nie tylko cennym miejscem do zamieszkania ale i świetną inwestycją pod wynajem.


Oferta ceną kusząca


W przypadku najnowszej inwestycji poznańskiej spółki Ataner korzystna wydaje się również cena, wahająca się w zależności od położenia mieszkania i jego metrażu od 357,504 PLN za metr kwadratowy w mieszkaniu 42 metrowym na 6 piętrze, po 679,614 PLN za metr kwadratowy w mieszkaniu 88 metrowym na 5 piętrze, gwarantującym niesamowity widok z okien. Miejsca parkingowe są oczywiście dodatkowo płatne. Biorąc pod uwagę, że aktualna średnia cena mieszkania w Poznaniu, według barometru cenowego przygotowanego przez rynekpierwotny.com, wynosi na dzień dzisiejszy 6 319 PLN, inwestycja przy Bóżniczej kusi niewątpliwie ceną. Trudno się zatem dziwić, że najnowszy pomysł Atanera cieszy się sporym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców, a większość oferowanych lokali mieszkaniowych jest już wstępnie zarezerwowana.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: