Wiadomości mieszkaniowe

Magdalena Szwed

Magdalena Szwed

Wiadomości - Regionalne - Kawiarnia Prasowa

Oddaj swój głos!

W otoczeniu Prądnika Białego

Cicho, spokojnie - to cechy, które posiadają osiedla idealne do zamieszkania. I tak jest w przypadku Białej Polany, która powstaje w jednej z ciekawszych dzielnic Krakowa - Prądniku Białym. Ta jedna z licznych dzielnic Krakowa, posiada swój urok. Tu czas płynie wolniej.

W otoczeniu Prądnika Białego

Dzięki czemu, wpisuje się w zróżnicowany i ciekawy obraz całego, pięknego i historycznego miasta. Najbliższe okolice, powstającego tu osiedla Biała Polana, ubogacają wiekowe zabytki - Dworek Białoprądnicki czy Park Fischerów. Znajdują się tu również ośrodki edukacyjne, wśród nich szkoły, przedszkola i żłobki.  


W otoczeniu Prądnika Białego


Prądnik Biały to ponad 30 ha przepięknej, niepowtarzalnej przestrzeni zielonej. Tworzą ją licznej enklawy spokoju: Parki Krowoderski, Park Leśny Witkowice, Park im. Stanisława Wyspiańskiego oraz Park im. Tadeusza Kościuszki. Każdy z nich jest ważnym elementem, składającym się na otoczenie pośród, którego egzystują mieszkańcy wielu, znajdujących się tu osiedli mieszkaniowych.Na terenie Prądnika Białego zlokalizowane są także pętle autobusowe i tramwajowe, z których kursują liczne autobusy i tramwaje. Dzięki nim, mieszkańcy nie mają problemu z dotarciem tam, gdzie potrzebują. Biała Polana, która powstaje przy ulicy Pękowickiej, jest więc  inwestycją dobrze usytuowana zarówno pod względem dostępu do kluczowych miejsc w mieście, jak i dróg, którymi szybko i sprawnie można dotrzeć do innych dużych miast Polski. Biała Polana znajduje się w odległości zaledwie 6 kilometrów od Rynku Głównego oraz Starego Miasta. Blisko stąd także do drogi krajowej nr 94 czy autostrady A4.


Harmonijny styl


Nawiązując do nazwy inwestycji, jest tu jak na prawdziwej polanie - cicho i uroczo. Budynki wtopiły się naturalnie w przestrzeń, w której powstały i powstają. Niska zabudowa, nie burzy otaczającego krajobrazu, a jasna ich kolorystyka podtrzymuje klimat harmonii i panującego spokoju. Budynki zostały wzniesione w rzędzie, jeden obok drugiego. Wszystkie charakteryzuje ten sam styl architektoniczny. Od zewnątrz, lokale parterowe są koloru brązowego, całe budynki natomiast mają kolor biały. Przełamują go odcienie jasnego brązu, zlokalizowane w uwypuklonych pionach oraz intensywnej pomarańczy, zastosowanej miejscowo w okolicach okien najwyższego piętra. Takiej zewnętrznej otoczce budynków, towarzyszą liczne szklane balkony.


W ofercie dewelopera


Osiedle realizowane przez Tulcon SA będzie powstawało w dwóch etapach. Każdy z etapów przyniesie po dwa nowe budynki, na obszarze których powstanie łącznie 80 nowych mieszkań. Przy czym w pierwszym etapie powstanie ich 38, a w drugim 42. W Białej Polanie każde z mieszkań ma układ funkcjonalny. Dzięki ustawnym pomieszczeniom możliwe jest dowolne aranżowanie wnętrz. Ponadto, każde mieszkanie posiada balkon.W budynkach A1 i A2 powstaną mieszkania o metrażach od 31,55 do 86,09 mkw. Będą one dostępne  w wersji jedno, dwu, trzy i czteropokojowej.  Lokale te będą miały następujące powierzchnie: jednopokojowe od 31,55 do 31,63  mkw., dwupokojowe od 49,73 do 51,86 mkw., trzypokojowe od 62,25 do 68,12 mkw., a największe czteropokojowe od 82,50 do 86,09 mkw.


W budynkach, które powstaną w drugim etapie- B1 i B2, mieszkania będą miały metraż od 31,54 do 83,03 mkw. Jednopokojowe dostępne będą w metrażu ok. 32  mkw., dwupokojowe od 49,70 do 53,29 mkw., trzypokojowe od 63,14 do 70,17 mkw. oraz czteropokojowe ok. 83 mkw.


Jakie mieszkanie można jeszcze kupić?


W ofercie sprzedaży jest wiele mieszkań, dostępnych w każdym, z powstałych w tym etapie budynków.  W budynku A1 dostępne są mieszkania w metrażu od 50,18 do 86,09 mkw.


W przeważającej części są to lokale dwu- i trzypokojowe. Ich ceny zawierają się w przedziale od 314 do 570 tys. zł. W budynku A2 dostępne są mieszkania od 49,73 do 85,72 mkw. Ceny od 300 do 556 mkw.W budynku B1 mieszkania, które pozostały jeszcze ze statusem- wolne, mają metraż od 32,55 do 83,03 mkw. Cena zakupu wynosi od 207 do 505 tys. zł. W budynku B2 mieszkania mają powierzchnię od 31,55 do 83,03 mkw. Ceny za mieszkania w tym budynku zaczynają się od 197 i w najdroższych wariantach osiągają 502 tys. zł.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy