Wiadomości mieszkaniowe

Witold Żółtek - MarketingDewelopera.pl

Witold Żółtek - MarketingDewelopera.pl

Blog - Nieruchomości

8 października 2018

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 9 głosów

V Olsztyńskie Targi Nieruchomości & Budowa Domu

W miniony weekend olsztyńska Hala Urania zapełniła się wystawcami i klientami poszukującymi nieruchomości.

V Olsztyńskie Targi Nieruchomości & Budowa Domu

Olsztyńskie Targi Nieruchomości & Budowa Domu każdego roku przyciągają wystawców i licznych klientów zainteresowanych ofertami olsztyńskich deweloperów i przedsiębiorców realizujących inwestycje jednorodzinne. Na targach było również wielu wystawców materiałów budowlanych, wykończeniowych i elementów wyposażenia wnętrz. 

Frekwencja wyraźnie dopisała, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Sprawna organizacja, czytelny rozkład poszczególnych stanowisk wystawowych i bogata oferta deweloperska to wszystko złożyło się na bardzo udaną imprezę, która zapewne znajdzie kontynuację w kolejnych edycjach. Przebieg targów wyraźnie pokazuje, że olsztyński rynek deweloperski jest mocno rozpędzony i nie ma zamiaru zwalniać. Na tak duże zainteresowanie nieruchomościami w Olsztynie ma wpływ kilka specyficznych czynników. Olsztyn to miasto wyraźnie studenckie. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zapewnia doskonały, stabilny i powtarzalny dopływ studentów w każdym roku akademickim i mimo faktu niżu demograficznego nie brakuje chętnych do edukowania się właśnie w Olsztynie. W każdym roku uczelnia kształci około 25 000 studentów, którzy poszukują mieszkań o wyraźnie wyższym standardzie, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, co przy relatywnie niskich stopach procentowych nakłania wielu do inwestowania w mieszkania dla studentów. Taki trend widać również w projektowanych budynkach, gdzie spory odsetek lokali to małe kompaktowe mieszkania na wynajem.

Potencjał w olsztyńskim rynku zdają się dostrzegać również deweloperzy realizujący inwestycje w większych aglomeracjach miejskich. Przykładem takiej inwestycji jest Libero, czyli budynek wielorodzinny, który jest mocno promowany przez znanego siatkarza Marcina Możdżonka a realizowany przez toruński Budlex. Swoją drogą to dobry pomysł, żeby w mieście słynącym z siatkówki wykorzystać wizerunek jednego z najpopularniejszych polskich sportowców do wsparcia debiutu pierwszej, olsztyńskiej inwestycji Budlexu. Kolejnym przykładem jest Novdom, który na targach wystawiał dwie olsztyńskie inwestycje: Osiedle Morena i osiedle Fregata Park

Prawdziwym odkryciem targów była jednak inwestycja Aurora, zlokalizowana obok największego olsztyńskiego parku, bardzo estetycznie zaprojektowana i wpisująca się w coraz popularniejsze dążenie Polaków do szukania prawidłowego balansu pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. W centrum osiedla deweloper zaplanował ulokowanie zegara słonecznego, co wydaje się bardzo ciekawym i niesztampowym pomysłem. 

To był bardzo pracowity, ale i udany weekend. Warto odwiedzić  OlsztyńskieTargi Nieruchomości & Budowa Domu, bo jest to jedyna taka impreza w Olsztynie a do tego bardzo udana.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy