Udogodnienia dla dzieci procentują!

Prime Time PR
Prime Time PR

Data publikacji: 09.11.2018, Data aktualizacji: 06.07.2021

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu

Udogodnienia dla dzieci procentują!
Rodziny z dziećmi stanowią jedną z najważniejszych grup docelowych deweloperów. Co wpływa na ich decyzję o zakupie lokalu w danej inwestycji?

Prym wiedzie przedszkole

Jak zauważa Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl, przedszkola w inwestycjach deweloperskich stają się jednym z ważniejszych elementów infrastruktury, których zadaniem ma być przyciągnięcie większej liczby nabywców mieszkań. Ich obecność wpływa na pozytywny wizerunek osiedla, a w konsekwencji szybsze wyprzedawanie oferty.

Z badania na temat preferencji zakupowych klientów przeprowadzonej przez Metrohouse wśród agentów nieruchomości wynika, że aż 2/3 spośród nich wskazuje przedszkole jako najważniejsze z udogodnień. Powodem może być pojawiający się nagminnie problem braku miejsc w przedszkolach publicznych, oszczędność czasu, a przede wszystkim wygoda.

- Rodzice pragną spędzać jak najwięcej chwil ze swoimi dziećmi, a nie marnować czas stojąc w korku w drodze do przedszkola. Najkorzystniejszym zarówno dla dziecka, jak i rodzica rozwiązaniem jest przedszkole w pobliżu, a jeszcze lepiej w obrębie samego osiedla. Dlatego w naszej nowej inwestycji Park Leśny Bronowice oferujemy takie udogodnienie - mówi Grzegorz Woźniak ze spółki Quelle Locum.

Z placem zabaw weselej

W badaniu przeprowadzonym przez Metrohouse na drugim miejscu znalazł się plac zabaw - wskazało tak 52 proc. respondentów. Deweloperzy nie pozostają wobec tego obojętni. Zdają sobie sprawę, że projekt takiego miejsca dla dzieci (często ogrodzonego) również wpływa na decyzję rodziców o zakupie danej nieruchomości.

Potwierdzają to dane portalu RynekPierwotny.pl. Jak podają eksperci, w ostatnich latach zwiększa się odsetek inwestycji deweloperskich wyposażonych w place zabaw. Od 2016 roku liczba osiedli z placem zabaw wzrosła w całej Polsce z 35 proc. do 43 proc. w 2018 r. Prawdziwy boom widać w Gdańsku, gdzie odsetek takich osiedli wynosi 67 proc., co oznacza, że aż 2/3 inwestycji posiada miejsce zabaw dla najmłodszych. Wszystko wskazuje na to, że krajowa mieszkaniówka powoli dogania pod tym względem zachodnich sąsiadów, gdzie udział ten oscyluje w granicach 50-60 proc.

- Wygospodarowanie terenu na plac zabaw to obecnie niezmiernie ważny element, na który zwracają uwagę klienci - rodzice. Normy unijne wymagają, aby nowe place zabaw wykonane były z materiałów posiadających atest, czyli bezpiecznych dla maluchów. Poza tym liczy się sam wygląd takiego miejsca, które powinno wpisywać się w architekturę całego osiedla - mówi Grzegorz Woźniak.

Niektórzy deweloperzy idą o krok dalej, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki pogodowe. Place zabaw, a raczej sale zabaw projektują wewnątrz inwestycji, co wpływa pozytywnie na podtrzymywanie więzi sąsiedzkich zarówno pomiędzy dziećmi, jak i ich rodzicami. W najbliższych latach trend ten może stać się coraz popularniejszy.

Dzieci lubią zieleń

Zbawienne właściwości roślin można mnożyć. Produkują tlen, oczyszczają powietrze, zmniejszają poziom hałasu, a także wpływają pozytywnie na samopoczucie człowieka. Rodzice wiedzą jak ważny dla prawidłowego rozwoju ich dzieci jest stały kontakt z przyrodą, szczególnie w dużych miastach, gdzie o połacie zieleni trudniej niż na terenach wiejskich. Z badania przeprowadzonego przez Metrohouse, wynika, że bliskość parków, skwerów, lasów, ogólnie miejsc do spacerów z dzieckiem znajduje się na trzecim miejscu w rankingu udogodnień inwestycji.

Tym samym zwiększa się liczba deweloperów, którzy lokalizują osiedla w sąsiedztwie takich obszarów, a budowane inwestycje zapełniają bujną roślinnością, aby maksymalnie uprzyjemnić czas mieszkańcom.

- Rodzice doceniają obecność ścieżek spacerowych czy szlaków rowerowych, które umożliwiają im wspólnie spędzać czas z dziećmi - zauważa Grzegorz Woźniak ze spółki Quelle Locum. - W naszej nowej inwestycji szczególne zainteresowanie budzą mieszkania parterowe z dużymi ogródkami. To propozycja idealna dla rodziny. Dzieci ucieszą się z możliwości zabawy we własnym ogrodzie, a rodzice z uprawy roślin czy wypoczynku na leżaku pod chmurką - dodaje.

Warto zauważyć, że rodzin z dziećmi przybywa, to też deweloperzy dostosowują swoją ofertę właśnie do nich. Poza przedszkolami w budynku inwestycji, placem zabaw czy ogródkami sąsiedzkimi, pojawiają się także bardziej oryginalne pomysły, jak ścieżki edukacyjne między budynkami. Wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom również najmłodszych mieszkańców.

Prime Time PR
Prime Time PR

Prime Time PR – agencja PR specjalizująca się w kompleksowej obsłudze marketingowej firm z branży nieruchomości. Współpracuje z największymi mediami w Polsce. Tworzy skuteczne kampanie w oparciu o świeże pomysły i oryginalne teksty. Dane kontaktowe: kontakt@primetimepr.pl 12 313 00 87 ul. Halszki 28 30-611, Kraków primetimepr.pl

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: