Wiadomości mieszkaniowe

NBS Communications

NBS Communications

Regionalne - Warszawa - Poznań

Oddaj swój głos!

Ronson Development - udany II kwartał 2018

W II kwartale 2018 r. Ronson Development zakontraktował sprzedaż 232 lokali, czyli o 29% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Liczba lokali przekazanych klientom od początku kwietnia do końca czerwca br., które zostaną rozpoznane w rachunku wyników za ten okres, wyniosła 213 wobec 72 przed rokiem.

Ronson Development - udany II kwartał 2018

– W drugim kwartale tego roku osiągnęliśmy wyraźnie lepsze wyniki sprzedażowe niż w kilku poprzednich kwartałach. W ostatnich trzech miesiącach zakontraktowaliśmy sprzedaż 232 lokali, czyli niemal o 30% więcej niż przed rokiem. Strzałem w dziesiątkę okazał się nasz nowy projekt w Poznaniu – Grunwald2 wprowadzony do oferty w kwietniu. Sprzedaliśmy już tam ponad 40 mieszkań.

W Warszawie naszym bestsellerem jest obecnie osiedle Miasto Moje na Białołęce, gdzie w samym drugim kwartale znaleźliśmy nabywców na ponad 60 lokali. Dlatego też niebawem planujemy rozpocząć realizację trzeciego etapu tej inwestycji. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się również projekt City Link na Woli, w którym od kwietnia do czerwca sprzedaliśmy blisko 40 lokali. Dobre wyniki sprzedażowe notujemy także we Wrocławiu: w drugim kwartale tego roku w projektach Vitalia oraz Miasto Marina sprzedaliśmy po kilkanaście lokali – powiedział Andrzej Gutowski, członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Narastająco od początku tego roku Ronson Development znalazł nabywców łącznie na 436 lokali, co jest rezultatem podobnym do osiągniętego w pierwszej połowie 2017 r. Liczba ta uwzględnia 32 apartamenty sprzedane w prestiżowym projekcie Nova Królikarnia na warszawskim Mokotowie, który Ronson odkupił w tym roku od Global City Holdings. W samym drugim kwartale Spółka sprzedała 16 lokali w tej inwestycji.

Na koniec czerwca br. w ofercie sprzedaży Ronson Development znajdowało się łącznie ponad 880 lokali w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie.

– Drugi kwartał tego roku był dla nas bardzo udany również pod względem liczby mieszkań przekazanych nabywcom. Nasi klienci otrzymali w tym okresie klucze do 213 lokali. To niemal trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. Blisko 80 lokali przekazaliśmy w czwartym etapie projektu Espresso na Woli, którego budowa zakończyła się w lutym. W czerwcu uzyskaliśmy natomiast pozwolenie na użytkowanie pierwszego etapu osiedla Miasto Moje i do końca miesiąca zdążyliśmy przekazać nabywcom 60 mieszkań. W drugim kwartale przekazaliśmy również pierwsze 24 lokale w projekcie Nova Królikarnia. Są to głównie apartamenty o dużych metrażach i wysokiej średniej cenie jednostkowej, w związku z czym projekt ten będzie mieć znaczący udział w przychodach za drugi kwartał – wskazał Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronson Development.

W całej pierwszej połowie 2018 r. Ronson wydał klucze do łącznie 517 lokali, wobec 371 lokali przekazanych klientom w pierwszych sześciu miesiącach 2017 r.

 

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy