Wiadomości mieszkaniowe

Polonia PR

Polonia PR

Regionalne - Warszawa - Nieruchomości

9 czerwca 2020

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 5 głosów

Totalbud rozpoczyna III etap podwarszawskiej Stacji Dom

W Piasecznie powstają pierwsze bloki o podwyższonym standardzie. Sprawdź!

III etap Stacji Dom

Stołeczny generalny wykonawca Totalbud SA zainicjował III etap budowy osiedla Stacja Dom złożonego z sześciu budynków mieszkalnych. Totalbud jest generalnym wykonawcą całości inwestycji. Powstaje ona w Piasecznie przy ulicy Mleczarskiej 9A, 1750 m od administracyjnej granicy warszawskiego Ursynowa. Osiedle zaprojektowała pracownia PDV Architekci & Studio DWA. Deweloperem obiektu jest spółka Stacja Dom.

Inwestycję komentuje prezes spółki inwestorskiej Maciej Kuczyński:

W Stacji Dom zaoferujemy ponad 300 mieszkań o metrażach od 25 do 85 mkw. Sprawdziła się cała nasza koncepcja zaoferowania budynków nietuzinkowych nie tylko dla indywidualnych nabywców mieszkań, ale także na rynek zakupów inwestycyjnych mieszkań na wynajem. Wyprzedzamy bowiem przepisy, jakie już wdrażają inne państwa Unii Europejskiej. Chodzi o regulacje prawne wobec mieszkań i budynków na wynajem, które muszą spełniać wymagania jak dla hoteli. Chodzi o podwyższoną nośność stropów, lepsze zabezpieczenia przeciwpożarowe i drogi ewakuacyjne. Gdyby przepisy takie weszły w życie także w Polsce nasi klienci będą na nie przygotowani. Zostało to docenione i komercjalizacja osiedla przebiega szybciej niż jego budowa. Nie jest to jedyny atut Stacji Dom i z dużą satysfakcją usłyszeliśmy od organu nadzoru budowlanego, iż wznosimy pierwsze w Piasecznie bloki o podwyższonym standardzie”.

Etap I osiedla Stary Dom

Budynki osiedla mają konstrukcję słupowo-płytową. Budynki nr 1 i 2 (z etapów I i II) są skomercjalizowane w 100 procentach. Obecnie w 40 procentach skomercjalizowany jest budynek nr 3 etapu III. Ma on zakończoną płytę fundamentową, trwa budowa słupów i ścian garażowych. Stan surowy budynek osiągnie w połowie września, a przed końcem roku planuje się zakończenie wszystkich robót mokrych wraz z ociepleniem budynku.

Jak podkreśla dyrektor pionu generalnego wykonawstwa Totalbudu Tomasz Grochowski –

Jest to z wielu powodów interesująca budowa, ponieważ stosujemy w niej najlepsze unijne normy jak dla hotelarstwa. Niedługo może to być czynnikiem pożądanym na rynku mieszkaniowych zakupów inwestycyjnych. Ponadto pracujemy z bardzo dobrymi materiałami, jakich nie stosuje się w popularnym budownictwie mieszkaniowym. Część z nich jest bardziej typowa dla apartamentowców rynku premium, niż dla przeciętnego sektora mieszkaniowego. Przy tym inwestor zadbał o atrakcyjne ceny mieszkań nie wyśrubowane jak dla budownictwa o podwyższonym standardzie”.

Stacja Dom będzie osiedlem ekologicznym pozbawionym kotłowni gazowych. Ciepła woda i CO dochodzi do osiedla z piaseczyńskiego Przedsiębiorstwa Ciepłowniczo-Usługowego. Dzięki bardzo dużej dotacji unijnej firma dysponuje obecnie jedną z najnowocześniejszych w Polsce gazowych kotłowni niskoemisyjnych. Osiedle położone jest przy terenie zielonym, częściowo rolnym, stąd też jego kameralność. Mimo to mieszkania mają okna o bardzo wysokiej izolacyjności akustycznej, a najwyższej w budynku nr 1 wzdłuż ulicy Mleczarskiej.

Stacja Dom budynek od wschodu

Kierownik budowy z ramienia Totalbudu Marek Jabłoński podkreśla jakość materiałów zastosowanych przez inwestora – „Płytki podłogowe części wspólnych są klasy premium. Portale wokół drzwi wykonujemy z płyt laminowanych. Na tarasach i balkonach kładziemy kompozytowe deski tarasowe, praktycznie niezniszczalne w przeciwieństwie do płytek. Obudowy balkonów są ze szkła bezpiecznego, natomiast przegrody międzybalkonowe z estetycznych płyt HPL. Wszystkie te czynniki nie są typowe dla popularnego budownictwa mieszkaniowego w Polsce”.

Inwestycję podsumowuje Maciej Kuczyński:

Niezwykle starannie wybraliśmy lokalizację Stacji Dom. Ceny naszych mieszkań będą dużo atrakcyjniejsze niż w leżącej niespełna dwa kilometry dalej Warszawie, za to będzie się tu mieszkało jak w zielonej, kameralnej części stolicy. Na pewno w otoczeniu infrastruktury nieraz o wiele lepszej niż w wielu punktach Warszawy. W promieniu 300 m od osiedla są trzy olbrzymie centra handlowe. W najbliższej okolicy są także przedszkola i szkoła. Skomunikowanie osiedla jest wybitnie korzystne jak na Piaseczno. Unika się tu potężnych korków na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Okulickiego. Kilometr od osiedla jest stacja SKM. Spod samego budynku nr 1 biegnie natomiast ścieżka rowerowa łącząca Stację Dom z Ursynowem i Mokotowem”.

Stacja Dom jest projektem rozwojowym, budzącym bardzo duże zainteresowanie na rynku. Po obecnym etapie III będą wdrażane kolejne trzy etapy. Spółka deweloperska ma pozwolenie na budowę wszystkich sześciu zaplanowanych budynków. W związku z tym Totalbud dysponuje już terenem w pełni uzbrojonym pod całość tej inwestycji, czyli są to przyłącza wody i kanalizacji pod wszystkie sześć budynków.

Osiedle Stacja Dom
 

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy