Targi mieszkaniowe we Wrocławiu już w tym tygodniu!

Nowy Adres S.A.

Data publikacji: 12.10.2020,

Data aktualizacji: 15.03.2021

Targi mieszkaniowe we Wrocławiu już w tym tygodniu!
Targów Mieszkań i Domów we Wrocławiu odbędą się już w tym tygodniu (17-18 października, Hala Stulecia). Czytaj dalej na RynekPierwotny!

Jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów (17-18 października, Hala Stulecia) może być znakomitą okazją do wyszukania idealnego lokum w szybko kurczącej się ofercie rynku pierwotnego w stolicy Dolnego Śląska

Co dalej z cenami mieszkań?

To pytanie zadają sobie tej jesieni wszyscy, którzy myślą o kupnie nowego lokum. Pandemia koronawirusa niemal z dnia na dzień zamroziła rynek nieruchomości mieszkaniowych w największych miastach Polski. Biura sprzedaży deweloperów opustoszały, zwłaszcza, że banki mocno zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów hipotecznych. Kiedy jednak pierwsza fala niepokoju opadła, nabywcy powrócili - większość inwestycji deweloperskich notuje obecnie podobne wolumeny sprzedaży, co przed pandemią. Oprócz popytu konsumpcyjnego umacnia się również popyt inwestycyjny - w obliczu kolejnych obniżek stóp procentowych wiele osób decyduje się na kupno jednego lub kilku mieszkań pod wynajem lub po prostu jako ochronę kapitału w niepewnych gospodarczo czasach. Na dodatek podaż nowych lokali spada - w drugim kwartale do sprzedaży wprowadzono zaledwie 10,6 tys. mieszkań, o blisko 36 proc. mniej niż średnia z ostatnich trzech lat dla tego okresu. Przy rosnącym popycie i słabnącej podaży nie mamy więc co liczyć na zapowiadane w Internecie spadki cen.

Spodziewamy się, że oferta deweloperów będzie się szybko wyczerpywać. W tej sytuacji warto pomyśleć o kupnie mieszkania jeszcze tej jesieni, gdyż najbardziej poszukiwane mieszkania z segmentu popularnego – dwupokojowe, o powierzchni 45-60 metrów kwadratowych niezmiennie sprzedają się szybko, zwłaszcza w obliczu zwiększonego zainteresowania zakupami o charakterze inwestycyjnym komentuje Grzegorz Zieliński, dyrektor Działu Targów w firmie Nowy Adres S.A.

Najlepszą okazją do znalezienia wymarzonego „M” będą Targi Mieszkań i Domów we Wrocławiu, które firma Nowy Adres S.A. organizuje 17 i 18 października w Hali Stulecia przy ulicy Wystawowej 1. W jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z ofertą lokalnego rynku mieszkań i domów. Wśród wystawców dominują deweloperzy, m.in. Archicom, ARKOP (Partner targów), Inwestgrupa, ROBYG i wielu innych. Na stoiskach doradców finansowych (Credit Space, NOTUS Finanse, Studio Finansów i in.) będzie można sprawdzić swoją zdolność kredytową i zapoznać z ofertami najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych. Udział zapowiedziały też liczne firmy oferujące artykuły wykończenia i wyposażenia wnętrz. Warto mieć na uwadze także fakt, że wielu wystawców przygotowuje na targi specjalnie promocje, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia. Targi Mieszkań i Domów to także wyjątkowo bogaty program bezpłatnych wykładów i seminariów. W Strefie Zakupu i Finansów będzie można w szczegółach zapoznać się z przepisami prawno-finansowymi, których znajomość jest niezbędna do zakupu mieszkania za pomocą kredytu hipotecznego. Z kolei w Strefie Porad architekci wnętrz doradzą, jak najlepiej (i najtaniej!) wykończyć wymarzone lokum, a specjaliści ze Stowarzyszenia „Mieszkanicznik” odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące wynajmu.

targi mieszkaniowe we Wrocławiu

To nie koniec atrakcji - podczas zorganizowanych przez Timber & Metal” warsztatów ecoupage ,,Kreatywnie zdobię swój dom’’ będzie można nauczyć się, jak z papieru lub serwetek wytwarzać piękne ozdoby na drewno, szkło, tkaninę, plastik czy ceramikę.

Bezpieczeństwo uczestników

Oczywiście w tych niezwykłych i nieprzewidywalnych czasach zdrowie i bezpieczeństwo uczestników targów pozostaje najwyższym priorytetem. Targi Mieszkań i Domów we Wrocławiu organizowane są z uwzględnieniem wszystkich wytycznych Rady Ministrów. W celu zapewnienia jak największego komfortu zarówno zwiedzających, jak i wystawców, organizator wydarzenia przygotował m.in.:

 • Maseczkomat i dozowniki z płynem dezynfekującym przy wejściu na halę,
 • Pomiar temperatury ciała wszystkim wchodzącym na teren imprezy,
 • Szerokie alejki, które pozwolą uniknąć tłoku i ścisku,
 • Elektroniczną rejestrację wszystkich uczestników targów – zakup biletu możliwy będzie tylko online na stronach mieszkaniowi.pl oraz www.tobilet.pl

 

Targi Mieszkań i Domów

17-18 października 2020 r.

sobota godz. 10:00-17:00, niedziela godz. 10.00-16.00

Hala Stulecia

Wystawowa 1

Wrocław

 

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: