Spotkanie liderów branży nieruchomości

Prime Time PR
Prime Time PR

Data publikacji: 08.03.2019, Data aktualizacji: 08.03.2019

Średnia ocen 5/5 na podstawie 2 głosów

Spotkanie liderów branży nieruchomości
4 marca w siedzibie redakcji Rzeczpospolitej w Warszawie odbyło się coroczne spotkanie liderów branży nieruchomości. O czym dyskutowano?

Podczas pierwszego panelu, zaproszeni goście dyskutowali na temat projektu nowelizacji ustawy deweloperskiej, poruszając najbardziej kontrowersyjne kwestie.

Wśród zaproszonych gości znalazł się Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Iwona Sroka, członek zarządu Murapol S.A., Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich, Michał Polak, radca prawny, partner w Kancelarii Prawnej Konieczny, Grzybowski, Polak Kancelaria Prawna sp. K.

Redaktor Renata Krupa-Dąbrowska w panelu zatytułowanym “Dokręcanie śruby deweloperom” rozmawiała z przedstawicielami branży na temat zmian w ustawie o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Najwięcej emocji wzbudziła kwestia powołania Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, którego środki miałyby posłużyć do finansowego zabezpieczenia nabywców mieszkań na wypadek upadłości dewelopera.

To, co najbardziej niepokoi inwestorów to zarówno wysokość, jak i sposób obliczania składki - komentuje Anna Gumowska, Prime Time PR. W nowelizacji nie ma bowiem analizy, na podstawie której UOKiK doszedł do wartości maksymalnej 5% ani informacji o tym, co ma się stać z zebranymi w ten sposób środkami w sytuacji, gdy nie zostaną one użyte na pokrycie wierzytelności - dodaje.

Podczas konferencji prezes UOKiK jednoznacznie nie określił, czy pod uwagę zostaną wzięte poprawki złożone przez PZFD i czy jakakolwiek współpraca w tej kwestii jest możliwa.

 
Prime Time PR
Prime Time PR

Prime Time PR – agencja PR specjalizująca się w kompleksowej obsłudze marketingowej firm z branży nieruchomości. Współpracuje z największymi mediami w Polsce. Tworzy skuteczne kampanie w oparciu o świeże pomysły i oryginalne teksty. Dane kontaktowe: kontakt@primetimepr.pl 12 313 00 87 ul. Halszki 28 30-611, Kraków primetimepr.pl

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: