Wiadomości mieszkaniowe

Dom Development S.A.

Regionalne - Warszawa - Wiadomości

8 sierpnia 2018

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 2/5 na podstawie 1 głosów

Skandynawska stylistyka na Pradze Południe - rusza nowy projekt: Stacja Grochów

Dom Development S.A., największy deweloper w Polsce realizujący inwestycje w Warszawie, Trójmieście i Wrocławiu, rozpoczyna sprzedaż mieszkań w nowym osiedlu – Stacja Grochów, w sąsiedztwie 5 parków i rezerwatu przyrody Olszynka Grochowska, przy ul. Przeworskiej 8, na tętniącej życiem Pradze Południe. W I etapie osiedla powstanie 148 lokali w dwóch budynkach inspirowanych skandynawską stylistyką. Termin przekazania gotowych mieszkań z I etapu inwestycji planowany jest na II kwartał 2020 roku. Docelowo na terenie osiedla powstanie ponad 550 lokali.

Skandynawska stylistyka na Pradze Południe - rusza nowy projekt: Stacja Grochów

Słowo ’stacja’ kojarzone jest z miejscem, w którym podróżni mogą liczyć na gościnę i odpoczynek. Nowo tworzone osiedle poprzez nazwę, architekturę i budowane funkcje społeczne nawiązuje do „stacji”, miejsca służącego relaksowi i spotkaniom z ludźmi.

W ramach inwestycji powstanie zielony dziedziniec z przyjaznym placem zabaw dla dzieci i strefa rekreacji dla dorosłych. Elewację budynku I etapu zdobić będzie inspirowany atmosferą osiedla mural, realizowany przez artystów grafików współpracujących z Fundacją Dom Development City Art, co wpisuje się w trendy Starej Pragi i Grochowa.

Stacja Grochów to nowy, ciekawy punkt na mapie Warszawy, położony w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic, świetnie skomunikowany z innymi częściami miasta. Jednocześnie inwestycja powstaje w otoczeniu rozległych terenów zielonych, ścieżek rowerowych i innych  miejsc idealnych do spędzania wolnego czasu. Stacja Grochów to nowoczesne i jednocześnie przytulne osiedle na warszawskiej Pradze Południe, ‘stacja’, na której będzie można  się zatrzymać i rozpocząć nowe życie – powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Dom Development S.A.

Osiedle będzie doskonałym miejscem do zamieszkania dla osób aktywnych, żyjących w rytmie miasta, ale również ceniących sobie możliwość relaksu wśród wielu parków i skwerów.

W sąsiedztwie inwestycji znajdują się liczne miejsca rekreacyjne  m.in.: słynny, 50-hektarowy Park Skaryszewski, Park im. J. Polińskiego, Park Obwodu Praga AK, Park Znicza, Park im. płk. J. Szypowskiego „Leśnika”, ścieżki rowerowe oraz obiekty sportowe. Mieszkańcy osiedla będą mogli także korzystać z wielu lokali usługowo-handlowych, placówek edukacyjnych czy ośrodków kulturalnych dzielnicy (m.in. Soho Factory, Teatr Powszechny, muzea).

Doskonale rozbudowana sieć komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, w przyszłości nowa stacja metra i kolej – stacja Warszawa Wiatraczna) zapewni mieszkańcom możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście. Stacja Grochów położona jest niedaleko (10 min spacerem) od ronda Wiatraczna - głównego punktu komunikacyjnego Pragi Południe.

W ramach I etapu inwestycji oferowanych będzie 138 mieszkań oraz 10 lokali usługowych. W ofercie sprzedaży znajdą się mieszkania typu studio oraz 2-,3- i 4-pokojowe lokale o metrażach od 26,28 mkw. do 87,86 mkw.  Przemyślane układy pomieszczeń pozwolą na ich funkcjonalną aranżację i użytkowanie. Lokale będą posiadać tarasy lub balkony oraz przydomowe ogródki na parterze w cenie mieszkania. Ceny lokali kształtują się od 6 850 zł do 8 300 zł za mkw. Dla budynków I etapu przewidziano miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz miejsca postojowe na terenie osiedla.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy