Sezon na letnie promocje

Urszula Hreniak
Urszula Hreniak

Data publikacji: 06.08.2013,

Data aktualizacji: 26.08.2016

Sezon na letnie promocje
Lato w pełni i choć na rynku deweloperskim temperatura w sezonie letnim zawsze trochę spada, osoby wytrwale poszukujące własnego lokum mogą trafić na całkiem gorące promocje.  Niektórzy  deweloperzy przekonują, że warto kupić mieszkanie w okresie urlopowym.

Zazwyczaj to wiosną i jesienią dokonuje się najwięcej transakcji związanych z kupnem mieszkania lub domu. Wtedy też odbywają się największe targi mieszkaniowe i budowlane, a deweloperzy proponują specjalne promocje. Jednak niektórzy właśnie lato wybierają na poszukiwanie własnego lokum. Urlopy i wolniejsze tempo życia pozwalają na dokładniejsze przyjrzenie się własnym potrzebom i analizę ofert deweloperskich.  Stąd teraz również można trafić na atrakcyjne propozycje.

Taras gratis i bon na zakupy

- Wakacje są dobrym momentem na zakup mieszkania, bo właśnie w tym okresie popyt jest nieco niższy i deweloperzy zachęcają do zakupów ciekawymi promocjami – mówi Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży ATAL SA. - Od 1 lipca w ramach naszych inwestycji obowiązują promocje wakacyjne. Są to przede wszystkim bony zakupowe w wysokości od 2,5 tys. do 8 tys. zł do wykorzystania w Leroy Merlin lub MS Meble, a także komórki lokatorskie czy tarasy gratis oraz promocyjne ceny miejsc postojowych. W ramach inwestycji Atal Marina w Warszawie oferujemy w wybranych mieszkaniach wykończenie standard gratis, a na Osiedlach Ligota Park w Katowicach i Zielony Żabiniec w Krakowie proponujemy promocyjne ceny miejsc garażowych, natomiast na Lindego Park w Krakowie komórki lokatorskie gratis. Rozwijamy także nasz program wykończenia wnętrz Atal Design, w którym oferujemy wykończenie w atrakcyjnej cenie już za 200 zł za mkw. Dysponujemy też promocjami związanymi ze zwrotem marży czy prowizji po skorzystaniu z oferty kredytowej firm, z którymi współpracujemy w danym mieście. Klienci, którzy skorzystają z wakacyjnych promocji, w zależności od ich rodzaju mogą zaoszczędzić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – dodaje.

Kupując w okresie wakacyjnym, można więc pewne przywileje otrzymać gratis. Jak podaje Ewelina Juroszek  z ATAL SA,  promocje można zaobserwować na osiedlach, które zostały wybudowane już jakiś czas temu i muszą konkurować z nowymi, często ładniejszymi i bardziej ekonomicznie budowanymi inwestycjami. Deweloperom zależy na jak najszybszej sprzedaży mieszkań, które stojąc generują koszty. Jak wyjaśnia Ewelina Juroszek, w ramach takich inwestycji możemy liczyć na najbardziej atrakcyjne promocje.

Gorące oferty w upalne lato

Letnie temperatury są dobrym pretekstem to zaoferowania wakacyjnych promocji również dla firmy Gant Development SA.  – Aktualnie mamy promocję „Gorące oferty” – podaje Magdalena Miśków, kierownik działu marketingu Gant Development SA. - W wybranych inwestycjach wskazujemy kilka mieszkań, które mają specjalne ceny. Lista mieszkań jest zmieniana co 2 tygodnie. Ceny - w zależności od inwestycji - są obniżane o 3% - 8%.
Inwestycje objęte promocją to wrocławskie Odra Tower i Na Grobli, Polanica Park w Polanicy Zdrój, Osiedle Karpia w Poznaniu, Osiedle Polonica w Gdańsku oraz Osiedle Przylesie w Opolu – dodaje.

Wakacyjne negocjacje

Latem deweloperzy są bardziej otwarci na negocjacje z klientami, stąd można teraz utargować całkiem dobre ceny. - INKOM jest otwarty na spotkania z klientami zainteresowanymi przede wszystkim ofertą mieszkań na budowanym właśnie osiedlu Willa ToTu, które zostanie oddane do użytku w IV kwartale tego roku i rozmowę na temat licznych możliwych bonusów – zachęca Krzysztof Ziajka,  prezes INKOM S.A.

Oprócz oficjalnie proponowanych upustów, można więc teraz starać się o obniżenie ceny podczas indywidualnych rozmów. Letni klimat sprzyja takim negocjacjom.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: