Wiadomości mieszkaniowe

PR Expert

Regionalne - Wrocław - Nieruchomości

4 marca 2019

Oddaj swój głos!

Ruszyły prace w Centreville na Nadodrzu

Przy ul. Drobnera rozpoczęło się dokańczanie budynku mieszkalnego, który zmieni się w nowoczesny apartamentowiec. Sprzedaż mieszkań i lokali w Centreville rozpocznie się 15 marca.

Ruszyły prace w Centreville na Nadodrzu

Właśnie skończyły się ekspertyzy techniczne w pustostanie stojącym bezpośrednio przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Śrutowej – tuż przy samej granicy piękniejącego Nadodrza. Po tym jak budynek opuścili inspektorzy, weszła do niego ekipa generalnego wykonawcy, którym jest przedsiębiorstwo Alfa-Dach. Od podwórka zorganizowano zaplecze budowy, a w środku trwają już pierwsze prace. Za około półtora roku niedokończona konstrukcja zmieni się w nowoczesny apartamentowiec Centreville. – Budynek przejęliśmy w dobrym stanie technicznym, jednak część elementów wymaga wzmocnienia lub naprawy – mówi Marek Kotowski, projekt manager Centreville z firmy Bouygues Immobilier Polska.

 

Najpierw trzeba było zabezpieczyć okna. Ich wielkość oraz wysokie przeszklenia na parterze z pewnością będą walorem budynku. Jego najbardziej charakterystyczny elementem będzie elewacja od strony ul. Drobnera z aluminiowymi opaskami wokół okien i fasadą pokrytą klinkierową cegłą – To bardzo szlachetny i rzadko stosowany materiał. Będzie on montowany na konsolach w systemie podwieszanym – mówi Marek Kotowski. Jak podkreśla, przy realizacji inwestycji zostaną użyte materiały elewacyjne najwyższej jakości, a prace będą wykonywane ze szczególna dbałością o detale i wykończenia.

Wyższa jakość Nadodrza

W Centreville powstanie w sumie 69 mieszkań o powierzchni od 30 do 150 metrów kwadratowych i garaż podziemny. Deweloper mocny akcent postawił także na rozwój usług. W parterze budynku zaprojektowano 10 lokali usługowych, do których wchodzić się będzie od strony ulicy. – Lokale mają spełniać funkcję uzupełniającą dla naszych lokatorów – mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier.

W inwestycjach o podwyższonym standardzie jest miejsce na usługi wyższej jakości, z których korzysta się cyklicznie. Przewidujemy, że w Centreville otworzą się na przykład kawiarnie i restauracje, barber shop czy specjalistyczne sklepy. Dostępność takich usług podwyższa wartość inwestycji i całej okolicy – dodaje. Zdaniem dyrektora dzięki usługom ożywi się cały kwartał ulic. Zyskać ma przede wszystkim ulica Śrutowa, przy której brakuje ogólnodostępnych usług. - Energiczna rewitalizacja tchnęła nowe życie w Nadodrze, które przeżywa renesans. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tych pozytywnych zmian – kończy Łukasz Paryś. Deweloper umożliwia łączenie lokali usługowych. Bouygues Immobilier uruchomi sprzedaż mieszkań i lokali 15 marca. Z ofertą można zapoznać się wcześniej w biurze sprzedaży przy ul. Wyspiańskiego 11.

Uzupełnić lukę w pierzei

Centreville to szczególnie istotna inwestycja nie tylko dla dewelopera Bouygues Immobilier, ale także dla Wrocławia. Dokończenie budynku przy ul. Drobnera było zadaniem, z którym nie można było dłużej zwlekać. - Należało wreszcie uzupełnić w pierzei tę architektoniczną lukę, która przez długie lata psuła walory estetyczne okolicy i zubożała tkankę miejską. Pojęliśmy się tego niełatwego i ważnego zadania pewni sukcesu – wyjaśnia Łukasz Paryś.

Projekt architektoniczny nowego apartamentowca został stworzony tak, żeby budynek wkomponował się w otoczenie i dał całej okolicy dodatkową jakość. Pracownia Zbigniewa Maćkowa zdecydowała się na prostą i harmonijną formę bryły. Wisienkami na torcie mają być dwupoziomowe penthouse’y z tarasami, umieszczone na ostatnich, uskokowych kondygnacjach tego 7-piętrowego apartamentowca. Ich lokatorzy cieszyć się będą wspaniałym widokiem na okolicę: na rzekę, nadodrzańskie wyspy czy na zabytkowy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego. To właśnie lokalizacja na granicy Nadodrza i w bliskiej odległości od Rynku jest jedną z głównych zalet inwestycji.

Dla dewelopera to już piąta inwestycja we Wrocławiu. Poprzednie zrealizował przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, przy ul. Pięknej i przy parku Grabiszyńskim. Z kolei na prestiżowej Kępie Mieszczańskiej kończy realizację inwestycji Jagiełły 6, w której do kupienia zostały ostatnie mieszkania. Bouygues Immobilier Polska inwestuje także w Warszawie i Poznaniu. W trzech miastach Polski od 2001 roku zrealizował już 32 inwestycje, w których oddał do użytku ok. 5 tysięcy mieszkań.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy