Rusza budowa Villi Jaśkowa Dolina we Wrzeszczu.

PR Hub
04.02.2021
Średnia ocen 3/5 na podstawie 2 głosów
Rusza budowa Villi Jaśkowa Dolina we Wrzeszczu.
We Wrzeszczu powstaje osiedle ze wspólnym ogrodem, widokiem na las i eko-rozwiązaniami. Sprawdź!

Na terenie Wrzeszcza, dzielnicy z czołówek gdańskich rankingów mieszkaniowych, rusza budowa osiedla Villa Jaśkowa Dolina – debiutanckiego projektu Cordii w Trójmieście. 20 stycznia deweloper przekazał plac budowy Generalnemu Wykonawcy, którym została firma Strabag, a 3 lutego została wbita symboliczna łopata. Planowany termin zakończenia prac pierwszego etapu to trzeci kwartał 2022 roku.

W ramach pierwszego etapu projektu zostanie wybudowanych pięć budynków, a w nich 97 mieszkań. Villa Jaśkowa Dolina powstaje w dzielnicy Wrzeszcz, na rozległej, podleśnej działce. Niskie, eleganckie budynki z elewacją pokrytą mineralnymi płytkami klinkierowymi wpisują się doskonale w historyczną zabudowę dzielnicy. Wzdłuż ul. Jaśkowej Doliny do dziś przetrwały liczne zabytkowe wille w stylu podmiejskich pałacyków. Nadają ulicy unikalny charakter, czyniąc ją jedną z najpiękniejszych w Gdańsku.

Planując ekspansję do nowych lokalizacji w Polsce, szukaliśmy działek, które pozwolą nam na stworzenie wyjątkowych, klimatycznych projektów, wyróżniających się w skali całego miasta. Wrzeszcz to jedna z najciekawszych i najbardziej popularnych dzielnic Gdańska. Leży z dala od turystycznych szlaków, ale jednocześnie jest doskonale skomunikowana z centrum Gdańska, Gdynią i Sopotem. To, co jednak najbardziej wyjątkowe w tej lokalizacji, to położenie – z widokiem na gęsty szpaler drzew, w otulinie Parku Jaśkowej Doliny. Bliskość terenów zielonych to czynnik który był zawsze istotny, a podczas pandemii dodatkowo zyskał na znaczeniu - podkreśla Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska

Warto dodać, że w Rankingu Dzielnic 2020 Wrzeszcz uplasował się na trzecim miejscu pod względem dostępności atrakcji z dziedziny rozrywki i kultury. W 2019 r. Wrzeszcz był też drugą najczęściej wyszukiwaną dzielnicą w serwisie – zarówno w kategorii mieszkań, jak i domów na sprzedaż. Oddano tu wtedy do użytku 905 mieszkań, czyli 12,6% w skali całego Gdańska.

Villa Jaśkowa Dolina

Zielona okolica, ekologiczne rozwiązania

Villa Jaśkowa Dolina to osiedle blisko natury – nie tylko pod względem lokalizacji. Przestrzeń pomiędzy budynkami obu etapów wypełni 4500 mkw. zielonego ogrodu, w którym znajdzie się miejsce dla aż 50 różnych gatunków roślin. Na terenie osiedla zaplanowano także realizację ekologicznych ogrodów deszczowych dla lepszej retencji wody oraz budki lęgowe i poidełka dla ptaków, a także hotele dla owadów pożytecznych. Przyszli mieszkańcy znajdą wytchnienie w strefie rekreacji wyposażonej w leżaki, hamaki i sąsiedzką bibliotekę ogrodową. Dzieci będą miały do dyspozycji place zabaw, w tym jeden wyposażony w zjazd linowy – tyrolkę, a dorośli – siłownię plenerową. Wszystkie mieszkania na piętrach będą wyposażone w przestronne balkony, a te na parterze w ogródki o powierzchni do nawet 200 mkw.

Warto wspomnieć, że w niedalekiej odległości od osiedla powstaje właśnie nowy zbiornik retencyjny z elementami małej architektury – w miejscu, w którym historycznie istniał już kiedyś staw zasilany wodami potoku Jaśkowego. Na południowym brzegu powstanie pomost widokowy, a na północnym – cypel z drewnianą altanką i ławkami. Będzie gotowy w listopadzie tego roku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: