Wiadomości mieszkaniowe

PR Expert

Regionalne - Wrocław - Warszawa

1 marca 2019

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 13 głosów

Rusza budowa Robyg Jagodno

Jeden z największych deweloperów w Polsce – Grupa Robyg – wmurowała we Wrocławiu kamień węgielny pod budowę pierwszej inwestycji w tym mieście Osiedla Robyg Jagodno.

Rusza budowa Robyg Jagodno

Osiedle Robyg Jagodno wyznaczy nowy wrocławski standard. Deweloper zbuduje m.in. przedszkole i urządzi osiedlowy park, a także zaoferuje system Smart House w cenie mieszkania.

Wczorajsza uroczystość miała wymiar symboliczny – przedstawiciele inwestora podpisali i wmurowali akt erekcyjny, ks. biskup Andrzej Siemieniewski poświęcił kamień węgielny, a życzenia złożył wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur. – Motto firmy Robyg „Art of building” jest bliskie hasłu „Wrocław - Miasto Spotkań”, dlatego wierzymy, że współpraca z nowym, poważnym, uczciwym inwestorem we Wrocławiu będzie się układać jak najlepiej dla obu stron. Życzę udanego sezonu budowlanego, dobrej sprzedaży i kolejnych inwestycji – powiedział wiceprezydent Jakub Mazur.

Tym samym rozpoczyna się jeden z największych projektów deweloperskich w stolicy Dolnego Śląska. Na Jagodnie, pomiędzy ul. Buforową i ul. Klasztorną, powstanie łącznie ponad 900 mieszkań oraz lokale handlowo-usługowe. Deweloper zapowiada, że osiedle będzie się wyróżniać kompleksowymi oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. – Wraz z naszą premierową inwestycją wprowadzamy do Wrocławia nowy standard. Zaczynamy realizację osiedla z dobrze zaplanowaną, spójną i zieloną przestrzenią oraz dynamiczną architekturą. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji dopracowaną i rozwiniętą infrastrukturę, w tym zaawansowane technologie. Zadbamy również o funkcje o charakterze publicznym – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Robyg.

W ramach inwestycji deweloper zbuduje przedszkole o powierzchni ok. 500 mkw., a dodatkowo również całoroczny klub malucha - miejsce do zabawy i spędzania czasu z dziećmi. Na terenie osiedla powstanie także osiedlowy park oraz zewnętrzna siłownia dla mieszkańców.
To projekt pod każdym względem przyszłościowy i przyjazny mieszkańcom. Sprzyja m.in. tworzeniu społeczności lokalnej i więzi sąsiedzkich, a w takich miejscach mieszka się lepiej i przyjemniej – dodaje Oscar Kazanelson.

Projekt wyróżnia również fakt, że Robyg jako jeden z pierwszych deweloperów we Wrocławiu wyposaży każde mieszkanie, już w cenie, w zaawansowany system Smart House.
- Inteligentne mieszkanie podnosi komfort życia na co dzień i pozwala bardzo efektywnie wykorzystywać energię. Uważamy, że w nowoczesnej architekturze, tworzonej z myślą o potrzebach  i oczekiwaniach mieszkańców, dziś powinien być to już standard – podkreśla Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży Robyg w Warszawie. Dodatkowo, w częściach wspólnych budynków zostanie zamontowane energooszczędne oświetlenie LED, które będzie zasilane przez panele fotowoltaiczne.

Start pierwszego etapu

Na początek Robyg zbuduje ok. 120 lokali o zróżnicowanych metrażach od 27 do 109 mkw. Znajdą się w budynku wielorodzinnym z reprezentacyjnym lobby. Deweloper przygotuje dla mieszkańców ok. 200 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, powstanie też specjalny parking dla gości. Sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła, a pierwsze lokale będą gotowe w drugiej połowie 2020 roku.

Jestem przekonany, że pierwszy etap będzie znakomitą wizytówką całej inwestycji, a nasi klienci we Wrocławiu docenią jakość architektury, przemyślane układy mieszkań, a także wszystkie elementy tworzące wartość dodaną osiedla. Tym bardziej, że wybrana przez nas lokalizacja ma ogromny potencjał. Jagodno jest położone w niewielkiej odległości od Rynku, centrów handlowych, obiektów rekreacyjnych czy szkół, a jednocześnie daje oddech – podkreśla Zbigniew Wojciech Okoński, prezes Grupy Robyg.

Obecnie jest to jedno z najdynamiczniej rozwijających się osiedli we Wrocławiu. Duże inwestycje związane z rozwojem układu komunikacyjnego prowadzi lub planuje tu miasto. Na zaawansowanym etapie jest przebudowa ul. Buforowej. Wzdłuż tej ulicy planowana jest również budowa linii tramwajowej. Atutem tej lokalizacji jest także szybki i wygodny wyjazd z Wrocławia. Do autostrady A4 można stąd dojechać w ok. 10 minut.

Dodajmy, że oprócz terenów zielonych, które zostaną urządzone w ramach inwestycji, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji jeszcze więcej zieleni w okolicy. W pobliżu osiedla budowanego przez Robyg powstaje park Wojszycki, a niedaleko miasto planuje też urządzenie obszernych terenów zielonych i rekreacyjnych, o powierzchni ponad 63 ha, pod nazwą Zielony Klin Południa Wrocławia.

Nowości na Jagodnie będzie więcej

W ramach inwestycji na Jagodnie, w ciągu najbliższych pięciu lat, Robyg planuje wybudować łącznie 15 budynków wielorodzinnych, a także 104 domy jednorodzinne, w kameralnej zabudowie szeregowej oraz atrialnej. Budynki jednorodzinne w zabudowie atrialnej, czyli z wewnętrznymi, zielonymi dziedzińcami ze wszystkich stron otoczonymi domami, będą we Wrocławiu nowością.

 

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy