Rodziny szukają mieszkań. Chcą żyć na modnej Kępie Mieszczańskiej

PR Expert

Data publikacji: 08.02.2021,

Data aktualizacji: 08.02.2021

Średnia ocen 4/5 na podstawie 2 głosów
Rodziny szukają mieszkań. Chcą żyć na modnej Kępie Mieszczańskiej
Niedługo rozpocznie się budowa inwestycji Atmo na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Z rozmów z zainteresowanymi nią osobami wynika, że we Wrocławiu rośnie zainteresowanie mieszkaniami 2- i 3-pokojowymi oraz ogródkami i balkonami. Czytaj dalej!

Zielone tereny blisko centrum miasta – w tym kierunku patrzą rodziny poszukujące mieszkań we Wrocławiu. Potwierdzają, że lokalizacja jest kluczowa, ale coraz większego znaczenia nabierają dla nich ogródki, balkony i części wspólne. Takie wnioski płyną z analizy sprzedaży nowej inwestycji „Atmo”, której budowa niedługo rozpocznie się na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu.

Mimo że liczba mieszkań wprowadzonych do sprzedaży na sześciu największych rynkach w Polsce spadła w ostatnim roku o 24%*, niektórzy deweloperzy pozostali bardzo aktywni, szczególnie w drugiej połowie roku. Ich dużą aktywność widać np. we Wrocławiu, gdzie w IV kwartale do sprzedaży trafiło o 21% więcej mieszkań niż w kwartale III.

Ponad 200 mieszkań w drugiej połowie roku wprowadził deweloper Eiffage Immobilier Polska, który zdecydował się wtedy na debiut na rynku wrocławskim.

Pierwszą wprowadzoną przez nas inwestycją była „Atmo” na Kępie Mieszczańskiej. Przewidywaliśmy, że popyt na mieszkania szybko odbuduje się po chwilowym przestoju. Nasze wyniki sprzedaży udowadniają, że tak właśnie się stało – twierdzi Sebastian Bieńkowski, dyrektor ds. projektów w firmie deweloperskiej Eiffage Immobilier Polska.

Rodziny chcą mieszkać w „zielonej enklawie”

Inwestycję „Atmo” stworzą dwa budynki, w których zaprojektowano 113 mieszkań – w tym ergonomiczne studia, przestronne mieszkania rodzinne i 5-pokojowe apartamenty. Które cieszą się największą popularnością? – Kompaktowe dwupokojowe lokale o wielkości ok. 45 mkw. oraz trzypokojowe o wielkości 60 mkw. z widokiem na planowany park – wskazuje Natalia Milejska-Rak, doradca klienta w firmie Eiffage Immobilier Polska. – Teraz najwięcej zapytań dostajemy o przestronne, funkcjonalne mieszkania zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi – dodaje.

wizualizacja mieszkania Atmo Wrocław

Najważniejsza dla osób poszukujących mieszkania niezmiennie pozostaje lokalizacja. To ona jest kluczowym kryterium wyboru.

Modne, szczególnie wśród rodzin, są zielone tereny blisko centrum miasta, z przestrzenią do spędzania czasu na świeżym powietrzu i atrakcjami dla dzieci. Takim terenem jest Kępa Mieszczańska. Wrocławianie nazywają ją zieloną enklawą w pobliżu centrum miasta – mówi Natalia Milejska-Rak. – Położona na Kępie inwestycja „Atmo” jest dla nich bardzo atrakcyjna – zauważa.

Osoby zainteresowane „Atmo” bardzo doceniają bliskość planowanego parku ze strefą wypoczynkową oraz sportową. Podoba im się także, że z przyszłego domu będą mieli blisko do terenów rekreacyjnych, rzeki, instytucji kultury i miejsc rozrywki, a w bezpośrednim otoczeniu znajdą wszystko, co potrzebne do wygodnego życia: sklepy, restauracje, inne usługi i przystanki komunikacji miejskiej. – Dzięki tak różnorodnym możliwościom spędzania czasu w okolicy mówimy, że „Atmo” stanie na styku sfer: relaksu, kultury i prostego życia – wyjaśnia Natalia Milejska-Rak.

Planowany park miejski na Kępie Mieszczańskiej to teren o powierzchni 4 hektarów. Doceniane przez wrocławian miejsca rekreacji to m.in. bulwary nad rzeką, pobliskie wyspy oraz znajdujące się za Odrą parki: Staszica i Słowackiego. Jeżeli chodzi o kulturę i rozrywkę, na Kępie Mieszczańskiej lub w jej sąsiedztwie, głównie na Starym Mieście, znajdują się: Centrum Sztuki Piekarnia, Arsenał Miejski, Wrocławski Teatr Współczesny, Teatr Komedia, Ossolineum, Narodowe Forum Muzyki, Opera Wrocławska i Kino Nowe Horyzonty. – To pierwszoplanowe wrocławskie instytucje kultury z atrakcjami dla dorosłych i dla dzieci – dostrzega Sebastian Bieńkowski.

Dla przyszłych mieszkańców bardzo ważne jest także połączenie tramwajowe z innymi częściami miasta. Z przystanku Dmowskiego na Kępie Mieszczańskiej odjeżdżają w różnych kierunkach tramwaje kilku linii.

Mieszkanie z ogródkiem lub balkonem

W ostatnich miesiącach na rynku uwidocznił się trend wzrostu zapytań o ogródki, tarasy i balkony.

Te atrybuty mieszkania zdecydowanie zyskują na popularności – potwierdza Natalia Milejska-Rak. – Z rozmów, które przeprowadzamy z osobami poszukującymi mieszkania, wynika, że coraz większego znaczenia nabierają dla nich również części wspólne. To nie tylko efekt pandemii, ale coraz bardziej świadomych decyzji klientów – wyjaśnia.

W inwestycji „Atmo” ogródki będą miały wszystkie mieszkania położone na parterze, natomiast wyżej znajdą się mieszkania z balkonami, loggiami lub tarasami. Dużą zaletą będą panoramiczne okna. Mieszkania będą przygotowane pod montaż klimatyzacji, co także jest zachęcającym uzupełnieniem.

Eiffage Immobilier Polska Atmo

W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby klientów i aktualny trend, w projekcie „Atmo” dużą uwagę poświęcono częściom wspólnym. Klientom najbardziej spodobał się klub mieszkańca, który zostanie oddany tylko do ich dyspozycji.

Będzie można wziąć laptopa i zejść na dół, żeby wygodnie pracować lub porozmawiać z sąsiadem albo wspólnie pograć w planszówki – zapowiada Sebastian Bieńkowski. – Dobrze zaprojektowana przestrzeń pomaga budować relacje – dodaje.

Budowaniu lokalnej społeczności sprzyjać będzie również zielone patio z ławkami i klimatycznym oświetleniem. Częścią wspólną „Atmo” stanie się także parking podziemny wyposażony m.in. w stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Budowa inwestycji powinna rozpocząć się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Eiffage Immobilier Polska planuje zakończyć realizację projektu w drugiej połowie 2022 roku. Tymczasem przy ulicy Haukego-Bosaka 18 i 20 trwa budowa drugiej wrocławskiej inwestycji dewelopera – HB1820.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: