Wiadomości mieszkaniowe

PR Expert

Regionalne - Wrocław - Nieruchomości

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 1 głosów

Rekordowe wyniki Poznania. Boom trwa

Rynki mieszkaniowe w Poznaniu i Łodzi przeżywają boom później niż pozostałe największe rynki w Polsce. Sprawdźcie dlaczego!

Rekordowe wyniki Poznania. Boom trwa

Najświeższe dane płynące z rynku wskazują, że Warszawa, Kraków, Trójmiasto i Wrocław są u schyłku boomu mieszkaniowego. Bardzo dobra sytuacja utrzymuje się za to w Łodzi i w Poznaniu, jak wnioskują analitycy REAS. „Na poszczególnych rynkach sytuacja była bardzo zróżnicowana. Zdecydowanie największym zaskoczeniem była rekordowa podaż w Poznaniu, wynosząca 2,8 tys. lokali” – piszą autorzy raportu za pierwszy kwartał bieżącego roku. Nie tylko podaż pozwala ekspertom tak dobrze ocenić poznański rynek. Działający tam deweloperzy zanotowali najwyższy wzrost liczby sprzedanych mieszkań – o 36 procent w porównaniu do ostatniego kwartału poprzedniego roku. W analizowanym okresie sprzedali rekordową liczbę 1,7 tys. lokali. Natomiast przez ostatnie cztery kwartały sprzedaż osiągnęła poziom 5,3 tys. – to więcej niż w najlepszym jak dotąd roku 2017.

Poznańscy deweloperzy tłumaczą, że znakomite wyniki podaży są efektem utrzymującego się na wysokim poziomie popytu. Mieszkańcy Poznania wciąż szukają nowych mieszkań, dlatego firmy deweloperskie decydują się na realizację kolejnych etapów swoich inwestycji. Tak stało się na coraz popularniejszym Dębcu, gdzie niedługo rozpocznie się budowa czwartego budynku osiedla Red Park. Klucze do mieszkań w trzecim budynku będą przekazywane latem. - Poprzednie etapy cieszyły się powodzeniem i zaufaniem mieszkańców, dla których niebagatelne znaczenie miały rekomendacje rodziny i znajomych. Prawie połowę mieszkań sprzedajemy z polecenia. Budowa czwartego budynku to odpowiedź na duże zainteresowanie rozwijającym się Zielonym Dębcem i naszym osiedlem – tłumaczy Roma Peczyńska, marketing manager Red Park, dodając że gros poznaniaków szukają osiedli położonych dalej od ścisłego centrum, w zielonych okolicach z terenami rekreacyjnymi, jednocześnie dobrze skomunikowanymi z innymi częściami miasta.

Otwórz drzwi po raz pierwszy

Deweloperzy budują zaufanie mieszkańców nie tylko mieszkaniami, ale również akcjami prospołecznymi takimi jak zbiórki prezentów w celach charytatywnych, sąsiedzkie wymiany książek czy lekcje historii czy produkcja filmów o okolicy, w której działają.
Chcemy angażować mieszkańców różnego rodzaju inicjatywy i ich integrować, aby tworzyć lokalną społeczność – podkreśla Roma Peczyńska.

Deweloperzy zdają siebie sprawę, że otwartość na mieszkańców to klucz do sukcesu.
Tym razem zdecydowaliśmy się zorganizować specjalny Dzień Otwarty, podczas którego po raz pierwszy zaprosimy zainteresowanych na teren kończącej się budowy i pokażemy im wszystkie typy mieszkań na wybranym piętrze. To jedyna taka możliwość dla klientów przed zakończeniem budowy – zaznacza Roma Peczyńska. Red Park zaprasza 18 maja (sobota) w godzinach 9.00-14.00 po wcześniejszych zapisach. Podczas wizyty mieszkańcy będą mogli porozmawiać z doradcą kredytowym i skorzystać z promocji.

Red Park to ogrodzone i monitorowane osiedle składające się z 13-piętrowych budynków z lokalami usługowymi i podziemnymi miejscami parkingowymi. W trzecim z nich powstaje 137 mieszkań z ogródkami, tarasami i balkonami na wyższych piętrach, z których rozlega się nieograniczony, panoramiczny widok na Zielony Dębiec i inne części Poznania. Są jeszcze dostępne mieszkania o pow. od 50 do 59 mkw. z częściowym wykończeniem łazienki w cenie.  W planowanym czwartym budynku także powstanie 137 mieszkań - o różnej liczbie pokoi (od 2 do 4) i wielkości (od 34 do 98 mkw.), z możliwością ich łączenia i dostosowywania do własnych potrzeb. Mieszkania na parterze będą miały duże ogrody. Powierzchnia największego z nich przekroczy 260 mkw. Wyżej znajdą się mieszkania z balkonami i tarasami.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy