Red Park – poznańskie osiedle zachęca do inwestowania

RED Real Estate Development

Data publikacji: 06.10.2020,

Data aktualizacji: 06.10.2020

Średnia ocen 3/5 na podstawie 2 głosów
Red Park – poznańskie osiedle zachęca do inwestowania
W jakie aktywa warto dziś inwestować w Poznaniu? Czy zakup mieszkania w celach inwestycyjnych to dobry pomysł? Sprawdzamy!

Wybuch pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 spowodował wiele zamieszania w głowach i portfelach Polaków. Niepewność, nieprzewidywalność rynków finansowych, obniżenie oprocentowania lokat i wysoka inflacja sprawiły, że Polacy weryfikują dziś sposoby na ochronę własnych oszczędności. Wielu ludzi decyduje się na inwestycje na rynku mieszkaniowym. Dlaczego? Ponieważ inwestycja kapitału w nieruchomości zawsze jest opłacalna w dłuższej perspektywie.

Według raportu przygotowanego przez analityków Expandera i Rentier.io inwestor, który chciałby wzbogacić się na wynajmie mieszkań w podobnej skali jak przed pandemią, powinien skupić się przede wszystkim na niewielkich lokalach. To właśnie one zapewniają najwyższą stopę zwrotu. Autorzy raportu podają następujące dane:

 • mieszkania do 35 m kw. – stopa zwrotu średnio 7,1 proc. brutto,
 • mieszkania 35–60 m kw. – stopa zwrotu średnio 6,3 proc. brutto,
 • mieszkania powyżej 60 m kw. – stopa zwrotu średnio 6,3 proc. brutto.

Popularność najmu mieszkań sukcesywnie rośnie. Nadal jednak przegrywa on z przywiązaniem do własności, które jest w naszym kraju wyjątkowo silne, co przekłada się na wciąż niewielki odsetek najemców w Polsce.

Czas pandemii bardzo mocno zweryfikował popularność nieruchomości mieszkaniowych. Od kliku miesięcy obserwujemy wzrost zapytań dotyczących małych mieszkań z balkonem lub tarasem, położonych w zielonej okolicy, blisko parków i lasów, a zarazem dobrze skomunikowanych z centrum miasta mówi Jolanta Matyńska-Kalata, Dyrektor Marketingu w Red Development.

Dla takich klientów doskonałym rozwiązaniem są mieszkania na osiedlu Red Park na zielonym poznańskim Dębcu, zwanym płucami miasta. Znajdują się tu Las Dębiński i Lasek Dębiecki, urocze miejsca, gdzie łatwiej niż w centrum złapać balans i dystans. Właśnie kończymy IV etap inwestycji, dostępne są jeszcze mieszkania dwupokojowe z aneksem kuchennym lub z osobą kuchnią. Wszystkie mają ustawne balkony – dodaje.

Red Park Zielony Dębiec

Mieszkania dwupokojowe z aneksem dostępne są w małych, bardzo popularnych metrażach 36–42 m kw. Przeważnie kupowane są pod inwestycję, ponieważ właśnie takich mieszkań najczęściej poszukują poznańscy najemcy – informuje Matyńska-Kalata.

W swojej ofercie Red Park na Dębcu ma ponadto większe mieszkania dwupokojowe (50 m kw.) z osobną kuchnią – to doskonałe rozwiązanie dla osób, które preferują tradycyjny rozkład i cenią standardowy, ponadczasowy ład pomieszczeń mieszkalnych.

Wszystkie lokale dostępne w naszej ofercie charakteryzuje ustawność, dzięki czemu aranżuje się je bardzo łatwo i wygodnie. Nie ma tu niepotrzebnych skosów ani trudno dostępnych zakamarków, które ograniczają urządzanie przestrzeni i późniejsze użytkowanie nieruchomości – podsumowuje Jolanta Matyńska-Kalata.

Nieocenioną zaletą Red Parku jest lokalizacja. Oprócz niezliczonych terenów zielonych Dębiec ma również bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Działa tutaj wiele sklepów, punktów usługowych, aptek czy placówek edukacyjnych. Tuż przy inwestycji mieści się Galeria Dębiec z supermarketem i towarzyszącą ofertą handlowo-usługową, a nieco dalej – centrum outlet Factory. W niewielkiej odległości zlokalizowany jest ekorynek ze świeżymi produktami.

Osiedle jest doskonale skomunikowane z innymi częściami Poznania (komunikacja miejska, drogi rowerowe) oraz miastami Polski (bliskość autostrady, stacja kolejowa Poznań-Dębiec).

Przewidywany termin zakończenia budowy to II kwartał 2021 r.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: