Wiadomości mieszkaniowe

Redakcja

Redakcja

Biuro prasowe - Nieruchomości - Wiadomości

1 kwietnia 2019

Oddaj swój głos!

Przegląd prasy 25.03 – 31.03

Ile można zarobić na mieszkaniu kupionym dwa lata temu? Jakie są preferencje mieszkaniowe Polaków? Sprawdźcie najchętniej cytowane artykuły przez media w ubiegłym tygodniu!

Przegląd prasy 25.03 – 31.03

Ile zarobisz na sprzedaży mieszkania?

Trwający od dłuższego czasu wyraźny wzrost cen mieszkań może zachęcać do odsprzedaży lokalu zakupionego w celach inwestycyjnych. Ile możemy zarobić w przypadku odsprzedaży mieszkania, które zakupiliśmy dwa lata temu? Dlaczego trudniej zarobić na nowym oraz wykończonym mieszkaniu? Na te i więcej pytań odpowie materiał opublikowany na Interia.pl, Forsal.pl, obud.pl, Skarbiec.biz, aleBank.pleGospodarka.pl.

Preferencje mieszkaniowe Polaków

Nabywcy domów na rynku pierwotnym i wtórnym kierują się innymi kryteriami. Podczas gdy kupujący domy z drugiej ręki wybierają większe nieruchomości, to na rynku pierwotnym rośnie zainteresowanie szeregowcami i bliźniakami o niewielkim metrażu. Więcej o preferencjach nabywczych Polaków przeczytacie w Rzeczpospolitej oraz na Forsal.pl, obud.pl, aleBank.pl, QBusiness.pl, ReNews.pl i Echo Chorzowa.

Kto zapłaci za zmiany w ustawie deweloperskiej?

Przygotowana przez UOKiK nowelizacja ustawy deweloperskiej, wprowadza Deweloperski Fundusz Gwarancyjny, który ma na celu zabezpieczenie pieniędzy wpłaconych na budowane mieszkania. Czy zakładane zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród klientów firm deweloperskich wpłynie na podwyżki cen mieszkań? Komentarze deweloperów przeczytacie na obud.pl i Skarbiec.biz.  

Bonifikata na wykup mieszkania komunalnego

Osoby zamieszkujące mieszkania komunalne mogą być zainteresowane możliwością wykupienia zasiedlanego przez nich lokum. Jak wynika z danych GUS, taka forma transakcji jest dość powszechna, a dodatkowo istnieje możliwość otrzymania wysokiej bonifikaty, która może wynosić nawet 90 – 99 proc. wartości lokalu. O tym na Bankier.pl i administrator24.pl.

Zmiany dla kredytobiorców

Wymagania wynikające z unijnego rozporządzenia BMR o 2 lata dadzą więcej czasu na rozwiązanie problemów związanych z zasadami ustalania stopy WIBOR. Czy stopa NBP będzie lepszą opcją dla kredytobiorców od WIBOR-u? Ile wynosi różnica WIBOR-u 3M i stopy referencyjnej NBP od stycznia 2010 roku do marca 2019? O tym na Bankier.pl.

Mieszkania z wielkiej płyty

Masowo stawiane w czasach PRL mieszkania z wielkiej płyty w dalszym ciągu królują w wielu Polskich miastach. Obecnie mamy ok. 60 tys. bloków, które zamieszkuje 12 mln osób.  Niedawne spekulacje dotyczące stanu technicznego blokowisk z wielkiej płyty powinien rozwiać raport ITB. Czy wielka płyta jest bezpieczna? O tym na money.pl.

Ujemna rentowność lokat

Ujemna rentowność depozytów bankowych spowodowała wzmożone zainteresowanie inwestorów rynkiem mieszkaniowym. Już w ubiegłym roku przeciętna lokata po uwzględnieniu podatku Belki oraz inflacji przyniosła stratę, a rok 2019 może okazać się jeszcze gorszy. Więcej o rentowności lokat bankowych przeczytacie na Forsal.pl.

XXI wiek bez łazienki?

Dostęp do kanalizacji i łazienka w domu nadal stanowią luksus w polskich mieszkaniach, a kraj w dalszym ciągu nadrabia cywilizacyjne opóźnienie pod względem warunków mieszkaniowych i udziału lokali z łazienką. Ile gospodarstw domowych w dalszym ciągu nie posiada dostępu do kanalizacji? Na którym obszarze jest najniższy udział mieszkań wyposażonych w łazienkę o tym na eGospodarka.pl.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy