Prywatne mieszkania w kurortach

Konrad Bugiera Doradztwo Komunikacyjne
Konrad Bugiera Doradztwo Komunikacyjne

Data publikacji: 11.05.2020, Data aktualizacji: 11.05.2020

Średnia ocen 5/5 na podstawie 2 głosów

Prywatne mieszkania w kurortach
Jak zmiany preferencji turystów wpływają na inwestowanie w mieszkania? Sprawdź!

Restrykcje w zakresie bezpieczeństwa gości i personelu stanowią poważne wyzwanie dla polskich hoteli. Ponad 75% osób planujących wakacje jeszcze nie dokonało rezerwacji. Czy ktoś na tym skorzysta? Wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach i latach będziemy świadkami ewolucji stylu wypoczywania. Preferencje zmieniają się na korzyść niezależnych lokali, nad którymi turyści mają większą kontrolę.

Agenda ONZ zajmująca się światową turystyką, czyli UNWTO, opublikował…a pod koniec kwietnia raport o ograniczeniach w podróżowaniu. Dotyczą one wszystkich państwa na świecie, bez wyjątku. Nigdy wcześniej w historii taka sytuacja nie miała miejsca. Nie można się więc dziwić, że planujący wakacje wskazują jako cel swoich podróży lokalizacje w Polsce.

Precyzja obostrzeń i jak je przestrzegać?

Zgodnie z informacjami przekazanymi mediom przez portal Noclegi.pl po pierwszym dniu rozmrożenia turystyki klienci przy wyborze kwatery pytają o możliwość unikania kontaktu z innymi gośćmi oraz procedury sanitarne panujące w danym obiekcie. W ślad za nowymi preferencjami konsumentów poszedł już portal Booking.com, co widać dobitnie po stronie głównej serwisu, gdzie promowane są obecnie właśnie niezależne domy i apartamenty na wynajem. To może być konsekwencja wątpliwości interpretacyjnych po ogłoszeniu treści zaleceń w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w miejscach oferujących nocleg.

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym ma pracować nad systemem certyfikacji sanitarnej hoteli. Póki co, takiego systemu, który rozwiałby wątpliwości turystów co do bezpieczeństwa sanitarnego, jeszcze nie ma. A nawet jeśli powstanie – to rodzą się pytania o jego przestrzeganie już po uzyskaniu certyfikatu. Kwestia kontroli i egzekucji wymagań to zupełnie osobny temat.

Potrzebujemy kontroli nad higieną i dalszej izolacji

Polacy szukają więc pozytywnej alternatywy - domów i apartamentów na wynajem. Mniej gości i miejsc wspólnego przebywania to większa kontrola nad higieną.

Absolutną kontrolę nad higieną mają natomiast właściciele prywatnych mieszkań. I wiele osób postanowiło, że będzie szukać takiej opcji. Być może wśród 75% niezdecydowanych na rezerwację (wg ankiety Profitroom) część osób już teraz podjęło działania związane z zakupem własnego mieszkania w kurorcie.

Rzeczywiście obserwujemy w naszym Biurze Sprzedaży wzmożone zainteresowanie inwestycją Apartamenty Koło Brzegu, powstającą w kołobrzeskiej dzielnicy Podczele. Nasi klienci zwracają uwagę nie tylko na kameralny charakter obiektu, ale także jego wyjątkową lokalizację – mówi Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development. – Podczele, oddzielone od gwarnego centrum Kołobrzegu Ekoparkiem Wschodnim, charakteryzuje się dodatkowo układem urbanistycznym z mnóstwem przestrzeni, który w połączeniu z szerokim pasem zieleni oddzielającym morze od osiedla, daje wypoczywającym oddech. To nas urzekło, gdy decydowaliśmy się na wybór tej lokalizacji na inwestycję, a teraz widzimy też, że w obecnych warunkach jest to okolica pozwalająca nawet w sezonie turystycznym łatwiej zachować społeczny dystans, z którego pewnie jeszcze przez dłuższy czas nie będziemy mogli zrezygnować. Dotyczy to również plaży, która jest bardzo szeroka na tym odcinku bałtyckiego wybrzeża – dodaje. 

Inwestowanie samemu lub z rodziną

Prywatne mieszkanie pozwala na zachowanie izolacji, a gdy chcemy je również wynajmować, sami decydujemy po jakim czasie od wyjazdu ostatnich gości chcemy do niego ponownie wejść. W świetle obaw o potencjalny powrót epidemii, gdy nie ma jeszcze wynalezionej szczepionki, zakup własnościowego apartamentu w kurorcie może być dobrą inwestycją, na którą zechcą złożyć się również dalsi członkowie rodziny.

– Rodzinna inwestycja to może być ciekawa opcja szczególnie dla rodzeństwa, które posiada dzieci w zbliżonym wieku. Rodzinne więzi z pewnością będą sprzyjały zaufaniu przy podejmowaniu wspólnego zobowiązania finansowego związanego z inwestycją, a także umożliwią opiekę nad dziećmi na zmianę, angażując w to również „wspólnych” dziadków. Nie wiemy, kiedy obozy i kolonie będą funkcjonować tak, jak dawniej, a pozostawienie dzieci w domu przez całe wakacje to może być wyzwanie nie tylko w kontekście samej opieki – zwraca uwagę Edyta Kołodziej.

Liczy się także zdrowie psychiczne

Bezpieczny wypoczynek rodziny to ważna wartość dodana do inwestycji. W kontekście zdrowia psychicznego ma to kolosalne znaczenie. Odejście od stylu życia, do jakiego przywykliśmy przez lata może wzbudzać niepewność, a wcześniejsza wydłużona izolacja również nie pomaga psychice.  

Jak podkreślają psychiatrzy, dla stabilności emocjonalnej potrzebujemy poczucia realnego wpływu na otaczającą nas rzeczywistość. Zachowanie zasad higieny daje nam taki wpływ. Brak kontroli nad otoczeniem, kiedy jesteśmy poza domem, może obniżać nasze poczucie bezpieczeństwa. I często nie jest to pozbawione podstaw.

Renesans motoryzacji?

Dogodny dojazd autem będzie dawał przewagę lokalizacjom wypoczynkowym. Hala garażowa w tych warunkach nabiera dodatkowego znaczenia.

– Zauważyliśmy, że w swoich zapytaniach nasi klienci zwracają szczególną uwagę na możliwość zaparkowania jak najbliżej obiektu i doceniają halę garażową, podkreślając, że tylko niektóre obiekty oferujące apartamenty wypoczynkowe nad morzem oferują taką opcję – mówi Edyta Kołodziej. – Klienci doceniają także duży obszar gruntu będący nieruchomością wspólną wkoło budynków, który aranżujemy inspirując się plażą. Będzie tam mnóstwo piasku, roślinność rodem z wydm i kosze do siedzenia. Jako teren prywatny będzie on wyłączony z konieczności przebywania w maseczce, co z pewnością docenią latem ci, którym już teraz doskwiera duszność związana z zasłoniętymi nosem i ustami.

W ofercie Nickel Development pozostaje jeszcze 35 spośród łącznie 96 lokali w Apartamentach Koło Brzegu. Termin zakończenia budowy i przekazania nowym właścicielom jest zaplanowany na lato 2020. Ekipy budowlane mimo epidemii, pracują bez przestoju, zachowując zasady bezpieczeństwa. Wiele wskazuje na to, że pierwsi właściciele będą mogli cieszyć się prywatnym wypoczynkiem jeszcze w wysokim sezonie. Biorąc pod uwagę, że apartamenty będą oddawane właścicielom w pełni wykończone, również z meblami ruchomymi i sprzętem AGD – wypoczynek można będzie zacząć tuż po odebraniu kluczy.

 
Konrad Bugiera Doradztwo Komunikacyjne
Konrad Bugiera Doradztwo Komunikacyjne

Rzecznik prasowy Nickel Development, doradca w zakresie komunikacji biznesowej, właściciel kancelarii doradczej Konrad Bugiera Doradztwo Komunikacyjne świadczącej usługi w zakresie PR, content marketingu i custom publishing.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  logo

  Oferty

  Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: