Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Jak zaaranżować pralnię w domu?

Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Data publikacji: 04.01.2019, Data aktualizacji: 12.08.2022

2 minuty czytania

Średnia ocen 5/5 na podstawie 7 głosów

Pralnia i suszarnia w domu
Aranżujemy miejsce spełniające funkcję pralni i suszarni. Dodatkowa przestrzeń podnoszącą funkcjonalność i komfort mieszkania.

Urządzamy domową pralnię wraz z suszarnią

Posiadanie oddzielnego pomieszczenia, w którym można zrobić pranie, nie jest już luksusem. Ci, którzy zdecydowali się na wydzielenie w domu takiego miejsca, potwierdzają, że był to jeden z najlepszych pomysłów, jakie przyszły im do głowy.

Jak się okazuje jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i funkcjonalne. Poniżej przedstawiamy Wam kilka ciekawych pomysłów i inspirujących rozwiązań na aranżację domowej pralni wraz z suszarnią, dzięki którym życie Waszej rodziny stanie się łatwiejsze, a pranie nie będzie już niemiłym obowiązkiem.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • gdzie ulokować domową pralnię
 • jakie są zalety zsypu na pranie
 • jak zaaranżować pralnię i suszarnię

Usytuowanie domowej pralni – to ważne!

Jeśli jesteście na etapie projektowania nowego domu, macie bardzo duże pole do popisu i możecie pralnię umiejscowić gdziekolwiek. Z kolei właściciele już funkcjonujących budynków mieszkalnych, chcąc od nowa zaaranżować pomieszczenia i wydzielić miejsce w domu, będą musieli niestety dostosować się do warunków już panujących. W każdym przypadku warto mieć na uwadze fakt, iż pralnia powinna znajdować się w dogodnym miejscu, łatwo dostępnym dla wszystkich domowników.

Odpowiednie usytuowanie tego pomieszczenia podniesie przede wszystkim jego funkcjonalność. Nie macie przecież ochoty wędrować z koszami na pranie przez cały dom. Owszem, w niektórych przypadkach lepiej zaaranżować pralnię gdziekolwiek, niż nie mieć jej wcale. To oczywiste. Niemniej, jeśli macie wpływ na projekt postarajcie się zrobić to z głową. Im mniej czasu wymagać będą od Was rutynowe czynności, takie jak pranie czy suszenie ubrań, tym więcej oszczędzicie go na własne przyjemności.

Co do pralni?

Aranżacja wnętrza pralni będzie zależała wyłącznie od rozmiarów pomieszczenia. Zdecydowanie najważniejszym sprzętem, który powinien się tam znaleźć, jest pralka. Warto zainwestować także w suszarkę bębnową lub porządne suszarki stojące.

Dodatkowe meble w zabudowie pozwolą ukryć zarówno kosze na pranie, jak i deskę do prasowania. Bardzo dobrym pomysłem są wysuwane koszyki wewnątrz zabudowy. Dzięki temu prostemu pomysłowi możecie w łatwy sposób segregować pranie, a opisując kosze, nauczycie tego też dzieci.

Projektując nowy dom, zwróćcie uwagę, aby pomieszczenie było wystarczająco duże i pomieściło wszystko to, co Wam będzie potrzebne. Posiadanie wydzielonego miejsca na pralnię to wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli nie przejmować się tym, że łazienka pęka w szwach od brudnych ubrań.

Zsyp na pranie

Bardzo dobrym i coraz popularniejszym rozwiązaniem cieszy się wewnętrzny zsyp na pranie. To świetne rozwiązanie dla właścicieli domów piętrowych, gdy pralnia znajduje się na parterze lub w piwnicy. Wlot można zaplanować w sypialni bądź w łazience, a wylot właśnie w pralni.

Główną zaletą zsypu na pranie jest ogromna oszczędność czasu. Możecie tak zaaranżować pomieszczenie, w którym robicie pranie, aby brudne rzeczy ze zsypu wpadały do specjalnie przygotowanego kosza na brudne ubrania. Potem pozostanie Wam tylko selekcja kolorów i nastawienie prania!

wykończenie mieszkania z architektem
Joanna Rodnicka
Joanna Rodnicka

Dziennikarz z wykształcenia, kierownik zamieszania z zamiłowania. Zawodowo uwielbia organizować imprezy, a prywatnie życie wszystkim dookoła. Ciągle sie przemieszcza, szukając swojego raju na ziemi, zakochana w Skandynawii, marzy, że kiedyś wróci na stałe do Polski.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023