Wiadomości mieszkaniowe

Joanna Herstowska

Joanna Herstowska

Porady - Wyposażenie wnętrz - Styl

Oddaj swój głos!

Pralnia i suszarnia w domu

Aranżujemy miejsce spełniające funkcję pralni i suszarni. Dodatkowa przestrzeń podnoszącą funkcjonalność i komfort mieszkania.

Pralnia i suszarnia w domu

Urządzamy domową pralnię wraz z suszarnią

Posiadanie oddzielnego pomieszczenia, w którym można zrobić pranie, nie jest już luksusem. Ci, którzy zdecydowali się na wydzielenie w domu takiego miejsca, potwierdzają, że był to jeden z najlepszych pomysłów, jakie przyszły im do głowy.

Jak się okazuje bowiem jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i funkcjonalne. Poniżej przedstawiamy Wam kilka ciekawych pomysłów i inspirujących rozwiązań na aranżację domowej pralni wraz z suszarnią, dzięki którym życie Waszej rodziny stanie się łatwiejsze, a pranie nie będzie już irytującym obowiązkiem.

Usytuowanie domowej pralni – to ważne!

Jeśli jesteście na etapie projektowania nowego domu, macie bardzo duże pole do popisu i możecie pralnię umiejscowić gdziekolwiek. Z kolei właściciele już funkcjonujących budynków mieszkalnych, chcąc od nowa zaaranżować pomieszczenia i wydzielić miejsce w domu, będą musieli niestety dostosować się do warunków już panujących. W każdym przypadku warto mieć na uwadze fakt, iż pralnia powinna znajdować się w dogodnym miejscu, łatwo dostępnym dla wszystkich domowników.

Odpowiednie usytuowanie tego pomieszczenia podniesie przede wszystkim jego funkcjonalność. Nie macie przecież ochoty wędrować z koszami na pranie przez cały dom, schodzić do piwnicy, czy wdrapywać się na strych. Owszem, w niektórych przypadkach lepiej zaaranżować pralnię gdziekolwiek, niż nie mieć jej wcale. To oczywiste. Niemniej, jednak jeśli macie wpływ na projekt postarajcie się zrobić to z głową. Im mniej czasu wymagać będą od Was rutynowe czynności, takie jak pranie czy suszenie ubrań, tym więcej oszczędzicie go na własne przyjemności.

To o czym powinniście pamiętać, mając np. dom z ogrodem lub tarasem - to dobrze usytuować pralnię możliwie jak najbliżej wyjścia na zewnątrz. W ciepłe dni znacznie ułatwi Wam to życie i pozwoli na to, abyście niepotrzebnie nie dźwigali mokrych ubrań.

Co do pralni?

Aranżacja wnętrza będzie zależała wyłącznie od rozmiarów pomieszczenia i Waszych potrzeb. Zdecydowanie najważniejszym sprzętem, który powinien się tam znaleźć, jest pralka. Warto zainwestować także w suszarkę bębnową oraz porządne suszarki stojące.

Dużą popularnością cieszą się meble w zabudowie, w których ukryć można zarówno kosze na pranie, jak i deskę do prasowania. Bardzo dobrym pomysłem są wysuwane koszyki wewnątrz zabudowy. Dzięki temu prostemu pomysłowi możecie w łatwy sposób segregować pranie, a opisując kosze, nauczycie tego też dzieci.

Projektując nowy dom, zwróćcie uwagę, aby pomieszczenie było wystarczająco duże i pomieściło wszystko to, co Wam będzie potrzebne. Posiadanie wydzielonego miejsca na pralnię to wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie. Pomieszczenie to zwykle jest zamknięte. Robicie zatem pranie wtedy, kiedy macie na to czas i możliwości.

Nie musicie przejmować się tym, że łazienka pęka już w szwach od brudnych ubrań, goście pukają do drzwi, a Wy nadal nie znaleźliście czasu, żeby wszystkie obowiązki pogodzić ze sobą.

Zsyp na pranie

Bardzo dobrym i coraz popularniejszym rozwiązaniem cieszy się wewnętrzny zsyp na pranie, którego wlot znajduje się w sypialni, łazience bądź w wybranych przez Was pomieszczeniach, a wylot właśnie w pralni.

Na zainstalowanie takiego zsypu decydują się zazwyczaj właściciele domów piętrowych. Często tworzy on system połączonych ze sobą tuneli, zwykle ze stali kwasoodpornej, zabezpieczonych obejmami stalowymi, zaczynający się od komory wrzutowej. Jest to znaczne ułatwienie, jeśli na przykład pralnia znajduje się na parterze lub w piwnicy.

Główną zaletą zsypu na pranie jest ogromna oszczędność czasu. Brudne rzeczy, zamiast leżeć w koszach wrzucone do tunelu, od razu lądują koło pralki. Możecie tak zaaranżować pomieszczenie, w którym robicie pranie, aby brudne rzeczy ze zsypu wpadały do specjalnie przygotowanego kosza na brudne ubrania. Potem pozostanie Wam tylko selekcja kolorów i możecie korzystać z zaaranżowanego przez Was pomieszczenia.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy