Poznański Oddział PZFD przed nowymi wyzwaniami

Mission Public Relations
Mission Public Relations

Data publikacji: 01.04.2020,

Data aktualizacji: 01.04.2020

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu
Poznański Oddział PZFD przed nowymi wyzwaniami
Oddział Poznański Polskiego Związku Firm Deweloperskich w związku z pandemią koronawirusa pracuje nad strategią na najbliższe miesiące i służy pomocą deweloperom. Sprawdź!

Działający już ponad dwa lata Oddział Poznański Polskiego Związku Firm Deweloperskich dba lokalnie o kondycję rynku mieszkaniowego w Polsce, współpracuje z firmami deweloperskimi, dzieląc się także swoją merytoryczną i praktyczną wiedzą. Eksperci PZFD stojąc w obliczu zupełnie nowej sytuacji służą pomocą deweloperom.

Organizacja dbająca o branżę

Polski Związek Firm Deweloperskich w swoich założeniach jest organizacją, która przede wszystkim wyznacza pozytywne standardy w branży deweloperskiej, dba o jej kondycję, a także dzieli się swoją wiedzą praktyczną i merytoryczną z decydentami, społeczeństwem i organizacjami zaangażowanymi w rynek. PZFD podkreśla interesy klientów indywidualnych kupujących nieruchomość, realizując autorską ideę Kodeksu Dobrych Praktyk, który został zaakceptowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- PZFD działa również lokalnie, stąd idea powołania oddziałów: warszawskiego, wrocławskiego, trójmiejskiego, krakowskiego i naszego, poznańskiego, które są jednocześnie zbieżne z największymi rynkami mieszkaniowymi w naszym kraju – mówi Andrzej Marszałek, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Oddział Poznański Polskiego Związku Firm Deweloperskich tworzą deweloperzy, rozwijający inwestycje zarówno w Poznaniu, jak i aglomeracji poznańskiej: Agencja Inwestycyjna, Agrobex, Archicom, Bouygues Immobilier, Budimex, Chronos Development, Constructa Plus, Dom-Eko, Echo Investment, Greenbud Development, Inwestycje Wielkopolski, Konimpex-Invest, Mak Dom, Nickel Development, NovaForm, Robyg, Tefra House, Trust, Villa Developer, Vastint, Virke.

Wspieramy naszych członków, bo ostatnie tygodnie to czas pracy nad nową strategią na najbliższe miesiące. Ponadto służymy pomocą i radą dla wszystkich pozostałych deweloperów z regionu wielkopolskiego – podkreśla Andrzej Marszałek.

Rekomendacje dla deweloperów

Oddział Poznański PZFD służy wsparciem merytorycznym dla swoich członków oraz firm z całego województwa wielkopolskiego, organizując m.in. cykl szkoleń dotyczących aspektów prawnych związanych z rynkiem deweloperskim. Obecnie jednak eksperci skupiają się na innych tematach. Niemal wszystkie firmy, ze względu na pandemię koronawirusa, zmieniły swoje funkcjonowanie, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. To oznacza przejście w tryb pracy zdalnej, postawienie na komunikację online z członkami zespołu i klientami, a także wdrożenie nowych narzędzi do pracy.

- Niemal każdego dnia mamy styczność z pytaniami: czy sytuacja związana z pandemią koronawirusa wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jak zaradzić aktualnej sytuacji? To podstawowe kwestie, które na bieżąco analizujemy i rozmawiamy z deweloperami chociażby realizując wideokonferencje – tłumaczy Andrzej Marszałek, jednocześnie podkreślając inicjatywy oddziału głównego PZFD w Warszawie. Członkowie PZFD wzięli udział w wideoczacie z Pasquale Ialongo, przedstawicielem Włoskiej Organizacji Deweloperskiej. Rozmowa dotyczyła skutków pandemii koronawirusa, m.in. w kontekście rynku nieruchomości. Eksperci z PZFD o tych zagadnieniach dyskutowali z wiodącymi chińskimi deweloperami, co pozwoli sformułować zalecane rozwiązania dla polskich przedsiębiorców. –

Jako nowoczesna organizacja z dużym doświadczeniem branżowym, wiemy, jakie podjąć kroki, by złagodzić skutki sytuacji, która dotknęła nas wszystkich – podsumowuje prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Równolegle do wymienionych wyżej działań, PZFD dokłada wszelkich starań, by realizować strategię wcześniej nakreśloną, stawiając na priorytety. Organizacja została certyfikowanym Partnerem dla Klimatu, na 2020 rok, rozszerza zasięg akcji promocyjnej związanej z Ekokatalogiem przygotowanym już wcześniej przez dedykowany zespół Eco Avengers. Kolejne przedsięwzięcia są już w przygotowaniu i będą realizowane, w zależności od panujących warunków oraz możliwości. 

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: